Audi Q7 , 3.0 tdi - za jazdy zhaslo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lacino123
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 09.10.2019 10:30
Zdieľať na Facebook

Audi Q7 , 3.0 tdi - za jazdy zhaslo

Príspevok od používateľa lacino123 »

Zdravím. Mam Audi Q7 3.0tdi CJGA pri predbiehaní mi začalo blikať zhavenie a núdzový režim. Vypol som motor opäť naštartoval a išiel som ďalej. Zase pri predbiehaní to isté ,no ked som zišiel na kraj auto mi zdochlo. A točí už len na prázdno. Diagnostika p2146 a p2149 rozpojeny obvod. Nemali ste niečo také.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi q7 3.0tdi za jazdy zhaslo

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prerušený el.obvod vstrekov oboch strán valcov.Treba želať aby tie piezovstreky nevyradili kovové piliny v palive.Ale inú príčinu práve tých chybových hlášok si nespomínam či som stretol.Má to piezo a to je citlivejšie ako solenoidové vstreky 2 litrov
lacino123
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 09.10.2019 10:30
Zdieľať na Facebook

Re: Audi q7 3.0tdi za jazdy zhaslo

Príspevok od používateľa lacino123 »

Takže mám zlé vstreky- všetky odišli naraz
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Audi q7 3.0tdi za jazdy zhaslo

Príspevok od používateľa FERO 321 »

lacino: mhlavaty ti napísal čo by to mohlo byť, ale od PC ti nikto nezdiagnostikuje motor.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi q7 3.0tdi za jazdy zhaslo

Príspevok od používateľa oco13 »

lacino123 napísal: 02.01.2023 19:42 Takže mám zlé vstreky- všetky odišli naraz
No palivo ide ku všetkým vstrekom naraz - ak sú v ňom sú piliny tak sa aj tie dostanú ku všetkým alebo skoro všetkým naraz.
Ale ak sú v palive kovové piliny, tak nie sú zlé len vstreky, ale celá palivová sústava.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q7 , 3.0 tdi - za jazdy zhaslo

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Presne tak.vstreky môžu vypadnúť aj z inej príčiny ktorú si nateraz nevieme predstaviť pre ten dosť jednoznačný kód.Zistiť to zistia celkom rýchlo pokiaľ to dostane do ruky dobrý mechanik.V prípade pilín sa zriedka stane že niektorý zo vstrekov prežije "zásielku" z kovošrotu,to je jedna vec.Druhá že pokiaľ pôjdu na kontrolu budú automaticky označené ako zlé všetky a nik ani necekne.Na dielni síce sú skúšatelné ale iba v nízkom tlaku 500-600 Bar čo by dávalo odpoveď,prípadne by už meranie odporu niečo povedalo.Problém je že merať odpor pieza v klasickej dielni je tak trocha scifi ako pád meteoritu na zahradu.A skúška s tlakom paliva zase generátor impulzov pre piezo...takže smiešna predstava
lacino123
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 09.10.2019 10:30
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q7 , 3.0 tdi - za jazdy zhaslo

Príspevok od používateľa lacino123 »

Ešte dopíšem, že keď odpojim vstrek č.2 tak mi jedna strana obvodu už na diagnostike neukazuje. Na drujej strane bez zmeny.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q7 , 3.0 tdi - za jazdy zhaslo

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tomuto ani srnky nemôžu rozumieť.Bojíš sa písmeniek či kieho Árona ?
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q7 , 3.0 tdi - za jazdy zhaslo

Príspevok od používateľa tomket11 »

Treba dúfať a veriť, že to bude iná chyba. Ale realita je taká, že tieto 3litre trpeli na to a aj na podlozky pod vstrekmi.
Cena opravy moze aj prevysit polovicu hodnoty vozidla. V podstate pri pilinach v systeme sa meni čerpadlo, trysky, tlakovy regulacny ventil, palivovy filter, mala by sa aj cela plastova nadrz a potrubie. Cenu si vie kazdy predstaviť.
Kazdopadne to treba do skusenej dielne, tu na fore mozme vsetci len tipovat.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q7 , 3.0 tdi - za jazdy zhaslo

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ rj vypne elektriku napájania vstrekov,znamená to že ...buď reaguje na anomáliu el.správania vstreku alebo nevie určiť čas vstreku,tj...preskočené rozvody a pod..Pre iné el.závady ktoré by síce viedli k tomu istému má ale inak znejúce hlášky.V podstate už preto to chce dobrú diagnostiku lebo zistiť všetko potrebné je možné neinvazívne bez rozoberania (mimo krytovania)
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q7 , 3.0 tdi - za jazdy zhaslo

Príspevok od používateľa kirke25 »

Vstrekovače na 100%. Nemuseli všetky.
Ale ja by som robil všetko ak si chceš auto nechať - vstrekovače, palivové čerpadlo, palivové vedenie, vyčistiť nádrž,…. Proste piliny máš všade. Dnes možno vstrekovač jeden, ale za týždeň pôjde druhý, a celý tento cirkus - tak či tak absolvuješ…

Ale tak ak si si kupoval TDi predpokladám že s týmto si počítal že to príde. Normálny jav pri CR.

Svojho času malo na toto škoda - servisnú akciu, kde pri poškodení vstrekovača menila celý palivový systém….
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q7 , 3.0 tdi - za jazdy zhaslo

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je nutné robiť prevenciu,opatrenia aby sa nestalo.Tento typ dvojpiestikový ale aj jednopiestik (CP4) vysokotlaké čerpadlo si vie už pri nábehu 100 tis povedať že pôjde do kytiek.Továrenská filtrácia nevie odchytiť čiastočky kovu ktoré sa dostanú do okruhu paliva a tak padá všetko...nádrž,0,5 Barové pomocné čerpadielko,druhé 5 barové nízkotlak,vysokotlaké aj z množstevným regulátorom,2 x rail,snímač tlaku plus regulátor tlaku a vstrekovače.Tým že sú to už pieza a citlivé nutne sa mení všetko pre obrovské riziko zopakovania problému z nedokonalého čistenia.Takže...rozumnejšie je nejaký ten eurošekel do prevencie a predísť.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q7 , 3.0 tdi - za jazdy zhaslo

Príspevok od používateľa oco13 »

Aká je tam prevencia ?? Pridať ďalší hustejší filter do okruhu?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q7 , 3.0 tdi - za jazdy zhaslo

Príspevok od používateľa seven549 »

cerpadlo pusti piliny a tie idu rovno do vstrekov.a odtial cast do filtra,cast do nardze a tak sa to toci dookola.

medzi cerpadlom a vstrekmi je tlak.tam sa neda nic namontovat.filter filtruje naftu z pal nadrze.

jedina moznost je mazat to vifkom aby cerpadlo nepustilo piliny a pri kazdej vymene palivovaho filtra preverit ci uz nezacina pustat piliny.vela ludi to podcenuje a veri v super aditivovane premiove nafty.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q7 , 3.0 tdi - za jazdy zhaslo

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Zaujímavé je, že v hdi je pilín plná prdel a nikdy nič.
Ani jeden vstrekovač ešte nebol pridrety.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných