Audi A6 C7 - kľúče

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

p.lukas89
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 17.06.2010 19:44
Zdieľať na Facebook

Audi A6 C7 - kľúče

Príspevok od používateľa p.lukas89 »

Zdravím, nerád ale musím začať so slovami mám problém... S kľúčmi na audi a6 C7 9/2012. K vozidlu sú dva plnohodnotné kľúče a jeden servisný. Kľúč ktorý sa používal deň čo deň funguje len pri odomykaní a zamykaní vozidla. Pri štartovaní sa vozidlo tvári že je slabá batéria alebo nie je kľúč vo vozidle. V DO sa vymenila batéria a problém pretrváva. S druhým kľúčom vozidlo štartuje, odomyká a zamyká. Pri oboch kľúčoch prestalo fungovať komfortné ovládanie strešného okna a okien dverí. Skúšal som rôzne typy ale nepomohlo nič. Batéria odpojená na 12h. Batéria nabitá, programovanie komf. ovládania podľa rôznych inštrukcii na nete. V aut. servise premerali kľúče - oba vysielajú signál. Diagnostika je bez chybových kódov. Už som bezradný. Chcel som dať prekódovať kľúče ale vraj to problém nevyrieši. Vozidlo na počudovanie začalo hlásiť tenké brzd. obloženia. Ich hrúbka je takmer identická s novými, boli nedávno menené - neviem či to môže mať súvis alebo nie.

Zatekanie som si nikde nevšimol, boli menené ZP dvere v aut. servise. Na vozidle neboli menené žiadne kódovania.
Vedel by mi prosím niekto poradiť?
ďakujem
L
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Možno je to hlúposť, ale vraj to môže občas robiť kostra.
Alebo niekde, najskôr vo dverách, niekde prebija.
Aj ked, nechce sa mi veriť, že by to originál diagnostika neodhalila.
WhitefabiaRS
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 29.05.2011 21:00
Zdieľať na Facebook

Audi a6 4c7

Príspevok od používateľa WhitefabiaRS »

Slabá autobatéria vymeniť a nakodovať ... aj keď sa tvari že je ok .. určite už bude mať niečo zasebou.... problém to vyrieší.
p.lukas89
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 17.06.2010 19:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa p.lukas89 »

Nad tou batériou som premýšľal ako prvé. Nefungovalo ISG, po jej nabití ISG funguje. Ale nejde mi do hlavy prečo by jeden kľúč fungoval a druhý nie? Dnes som si všimol ako keby niektoré z okien nebolo dovreté na 100%. Skúsim rozobrať nové dvere či náhodou nebola poškodená kabeláž pri nehode, šlo o parkoviskový ťukes. Pozeral som aj nastavenia MMI. Pri jednom kľúči je zapnuté doťahovanie okien a pri druhom nie. Zapol som to pri oboch ale nefunguje to. Otvoril som strechu a predné okná, zamykal som vozidlo s dlhým podržaním tlačidla uzamknúť. Sledoval som strechu a tá sa pohla asi o pol CM a už to nereagovalo. Včera napr. pri prvom štarte s kľúčom ktorý robí neplechu naštartovalo bez problémov. Na druhý pokus kľuč "nebol v aute".

Tá kostra mi napadla, len to bude ihla v kope sena. Pri poslednom probléme s kostrou som dal prekáblovať celé auto. Nikto nevedel prísť na to kde je problém až pri kompletnom demonte vozidla sa našla vada, ale šlo o 70 rokov staré auto.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných