zapaleny piest na A6 2,5 tdi 180PS

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

canga
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 12.02.2007 16:11
Zdieľať na Facebook

zapaleny piest na A6 2,5 tdi 180PS

Príspevok od používateľa canga »

potrebujem poradiť ak je ryha v pieste ale ta ryha je aj na stene kadiaľ sa piest pohybuje ak vymením piest tak OK ale ako odstrániť ryhu ktorá je na stene .Alebo ako sa prejaví chod motora bude mať menšiu kompresiu?alebo bude dymiť?Ďakujem
EssoSk
Príspevky: 435
Dátum registrácie: 15.08.2008 19:39
Zdieľať na Facebook

-

Príspevok od používateľa EssoSk »

Nerozumiem čo vravíš....
tá stena sa nazýva vložka.... a dá sa vymeniť
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

presn tak, bude mat slabsi tlak a bude zrat olej, takze bude dymit, zanesie ti katalizator a na EK tiez bude problem. A to sa ti ako podarilo dochramat piest?
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

Hlavne si nedaj radit od tych co sa hraju s vlozkami a je jedno ci sa jedna o damske, alebo tie zo Š105L ...
Odbornik ti povie nakolko vazne je poskodeny blok, ale myslim, ze sa to bude dat dalej pouzivat - treba pozriet. Cez maly skrabanec ti zas tak vela kompresie neunikne (podobne ako cez zamok piestneho kruzku).
Raz vidiet je viac ako zalozit 100 tem do fora :-)

Sup za profikom, predpokladam, ze motor nerozoberas sam a pytas sa, aby si si overil co povedal mechanik, (pripadne zmen mechanika ak kuka ako bager na tvrdu hlinu) ...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

... no ked ma A6 TDi vlozky ta som sa strapnil ja, kua, dufam ze to tam helmuti inak porobili ... :-)
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

este si zisti od coho sa prepalil piest aby si nemal repete - pozriet vstrek tak ci tak - neviem co z neho ostalo ...
Passsssssat
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 18.09.2009 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Passsssssat »

A ako si prišiel na to že máš prichitení piest. Sám si si odmontoval hlavu lebo ani ja by som so nepustil do A6 2.5 TDI za to som už opravil pár áut a ked máš v ťahu jeden valec tak to pochibujem že aj ostatné sú niaké dobré, a ak to rozoberieš tak tam už potom idú aj ojnice a ložiská a ešte by si mohol uviesť aký ročník to je poprípade koľko má najazdené a stav km a či si prvý majiteľ.
bsauto
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.08.2004 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bsauto »

Vložka a aka??? Always? Magorko načo trepeš ked nevieš? hm? načo ?
canga
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 12.02.2007 16:11
Zdieľať na Facebook

moja tema

Príspevok od používateľa canga »

rozoberal to mechanik a ostatne piesty su ok...piest stojí 150 eur ten mam novy ostatne su dobre bes škrabanca.pomenia sa piestne krúžky ale mńa zaujímalo ako sa to prejavy na tej kompresii .lebo mam ponuku kupiť polomotor keďže sa tam nemení žiadna vložka.Ďakujem za odpovede.
standox
Príspevky: 465
Dátum registrácie: 27.05.2008 15:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa standox »

Passsssssat napísal:A ako si prišiel na to že máš prichitení piest. Sám si si odmontoval hlavu lebo ani ja by som so nepustil do A6 2.5 TDI za to som už opravil pár áut a ked máš v ťahu jeden valec tak to pochibujem že aj ostatné sú niaké dobré, a ak to rozoberieš tak tam už potom idú aj ojnice a ložiská a ešte by si mohol uviesť aký ročník to je poprípade koľko má najazdené a stav km a či si prvý majiteľ.

pocuvaj ma sem opravar.
kde mame fotku tvojho trucku ???

alebo uz nerobis u stryka :41c2:

a tento krat neoyebavaj a posli tu fotku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných