Vibracie volantu pri akceleracii

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Vibracie volantu pri akceleracii

Príspevok od používateľa monojetronic »

Zdar,
pri vyssich rychlostiach nad 100kmh a len pri pridavani plynu citim vibracie na volante. Ako nahle pustim plyn, uz sa ukludnia, resp necitim, tym padom vyvazenie kolies odpada. Co to moze robit?
Dik
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

pri migu 29 to byva pridavne spalovanie a na mojom odrazadle parkinson...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Musis jemne na plyn, lebo to uz ti gumy trhaju asfalt.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

este ze vsetci vieme ake mas auto, ci ti problem nastal odrazu alebo sa to postupne zhorsovalo, ci si robil nejake opravy predtym, nieco menil alebo uz prezul na zimne gumy

odporucam nejazdit nad 100km/h, nepridavat plyn, nedrzat volant a ziadne vibracie nebudes citit
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monojetronic »

nepocital som s tym ze motorizacia ma. na prenos momentu na kolesa vplyv, ale asi ano (naftaky maju dvojhmotu a pod)... *mam fiat stilo 1.6benzin...
gumy su na hrane (riešim uz nove. zimne), a vsimol som si to az teraz, cize asi postupne sa to prejavuje...
davnejsie som menil manzetu na homok. vonkajsom, a opacna strana praskla tiez ale zatial som to nemenil.
silenblok prevodovky vyzera byt uz ko a da sa kyvat s prevodovkou...

kedze pri vyradeni rychlosti vibracie ustanu, docinenie s pneu je asi vylúčené. podozrenie pripada na homokinetaky (ale robi to pri akceleracii a na rovnej ceste, a v zakrutach nepocujem pukanie)... ten silent blok by sa zas mal prejavit v kazdych rychlostiach ci?
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Nie motorizácia ale pohon, v tvojom pripade máš zrejme vnutorny klb poloosy KO.Len vačsinou to robi niekde od 80 a pri 110 sa to zvykne stracat.
Keby si mal kardan tak ten.
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Riešil som podobný problém, pomohla výmena dlhej poloosi - vnútorný homokineticky kĺb bol poškodený.
Obrázok
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Len pre poriadok v názvosloví, vnútorný kĺb nie je homokinetický, iba vonkajšie pri kolese sú.

A čo sa týka otázky v zadaní, ono možno došlo k sčítaniu jednotlivých vplyvov (vôlí), ktoré by sa samostatne viditeľne neprejavili.
damiss
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 19.04.2017 10:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa damiss »

rozhodne sa treba povedovat podvozku a zaveseniu kolies, niekde tam bude chyba
adko888
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.04.2017 14:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adko888 »

vymen tie gumy a uvidis ci sa to nezlepsilo, nie vzdy ked pocujes dupot kopyt to musi byt zebra, niekedy je to aj kon. ak vies co myslim :40bd: a ked nic tak poskusaj tie dalsie veci co ti tu pisali, v niecom uz len zrada bude. alebo nechod nad 100 :d :D
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

daj na tom crepe doporiadku co ma byt v poriadku a co vidis najprv! potom ries ostatne veci, teraz mas vybity reakcny silent a myslis ze od toho nic neni zavisle ??? kludne jedna nevyvazenost sa nechyti do kasne a prenasa dalej, to su take ciganske lepenia ze urobime len to a vozime sa, potom je ten kocar jak hnojny povoz za chvilu cely...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Skontroluj v prvom rade pneumatiky. Na behuni hladaj stopy po vytrhnutych kuskoch gumy. Ak ich najdes, pneumatiky su K.O. Skus prehodit ine kolesa, ak ich mas k dispozicii Takisto pozri, ci sa rovnomerne opotrebuvaju. Neprebrzdil si pneumatiky? Nestalo auto dlhsie odstavene na jednom mieste?

Ako druhe skontroluj vnutorne klby.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

monojetronic...motorizácia má vplyv,pretože koľko aut,toľko riešení a typov náprav,zavesenia kolies, a niektoré majú svoje typické a charakteristické správanie ktoré z niečím súvisí.Inak sa rieši to isté u Audi 3,0 a inak na P 406 alebo Octávii.Dokonca nie je jedno ktorá generácia
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monojetronic »

poprosi o realne skusenosti, ktore mne ako hobby mechanikovi chybaju .. to ze mam pomenit na aute vsetko aby som mal 99%-tne ne-vôle to viem...
- takze zatial tipy na pneu, vnutorny triangel na poloosiach ( to neviem ako skontrolovat a rozoberat napravy kvoli tomu neviem neviem), silentblok prevodovky ... zacnem kupou novych pneu (martin cichy - terajsie su uz na hranici, ale ako som vravel, v akom pripade by vybrovalo aj pri pusteni plynu
abeceda
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 14.11.2017 10:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa abeceda »

mal som taký istý problém, ale na inom aute - opel insignia, bol to vnútorný kĺb na poloosi.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných