Veterán na klasické ŠPZ

Diskusia o tom najlepšom zo sveta automobilového priemyslu

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

v poriadku, ale 350Z je hodnotou (penaznou aj historickou) a hlavne unikatnostou niekde trosicku inde ako Eleanor.

Ja viem ze aj F40 sa da prestavat na LPG a tusim okrem jedneho na svete to dalsich nenapadlo.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale keby sa z Eleanor spravil elektromobil lol To by bol ujo Nagy na koni
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mp3turbo napísal:v poriadku, ale 350Z je hodnotou (penaznou aj historickou) a hlavne unikatnostou niekde trosicku inde ako Eleanor.

Ja viem ze aj F40 sa da prestavat na LPG a tusim okrem jedneho na svete to dalsich nenapadlo.
- to je to že mi na Slovensku vieme prd čo všetko sa vo svete dá a aj sa urobí. Stačí vidieť pár videjok ktoré prináša internet a človek žasne. No nie sme pupkom sveta.
Eleanor - nebyť filmu bude to dnes tuctové veterán auto.
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

Ja mam jednu ameriku z roku 78, a normalne cez tk a ek neprejdes, aj keby bolo v tip-top stave, teda aspon mne sa to nikdy nepodarilo, vzdy musis mat znamych a dat nieco do vrecka...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z akého konkrétneho dôvodu to neprejde ?
3of10
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 22.11.2005 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 3of10 »

To by zaujimalo aj mna. Jediny dovod ktory si viem predstavit je rucna brzda. Ta nikdy nebude brzdit rovnako, teda aspon u us cars do cca 1980-teho.
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

Len tak námatkovo z toho co si pamatam: americke auta nemaju vin na karoserii, svetlá nemajú oznacenie "e",okná nemajú oznacenie "e", nemá zadné hmlovky, a okrem toho vacsina tk stanic take auta ani nechce robit.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Buď kľudný, na veteránske značky by si to ani nedal. Tam sú tí páprdovia veľmi hákliví a tvária sa ako nejaká ťažká šľachta a len tak medzi seba nikoho nepustia.

Čo sa týk STK týka - auto musí spĺňať predpisy v čase uvedenia do premávky. Pred tromi rokmi som doviezol a prihlásil raritku z roku 1974, vojenský minináklaďáčik, a to som mal k tomu len vojenský techničák rakúskej armády. S ktorým to mimochodom NIE JE MOŽNÉ prihlásiť v Rakúsku :-)
A bez protekcie, podotýkam.....

Pri veteránovi by som sa bál viac hrdze, dielov a nekonečnej údržby, než prihlásenia a TK.
3of10
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 22.11.2005 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 3of10 »

Nuz ale to ze treba vymenit svetla, Dat vyrazit Vin ko Doro it odrazove sklicka, vystraznu funkciu smeroviek atd to vie hadam kazdy kto chce prihlasit ameriku.
alviant
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 18.01.2020 19:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alviant »

Vďaka za ďalšie postrehy, no ako bolo spomínané, svetlá, VIN atď. je samozrejmosť, že musia spĺňať EU štandardy, to je ako pri novom americkom aute, rovnako aj starom.
Aj keď nemôžem povedať, že niektoré z týchto vecí by neboli otravné pre obyčajného človeka, ale kto chce niečo raritnejšie tak si asi musí aj čo to vytrpieť lol

Návrat na "VETERÁNY a klasické autá"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní