Ventil N75

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mirgec
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.05.2012 16:32
Zdieľať na Facebook

Ventil N75

Príspevok od používateľa mirgec »

ahojte hladal som nejake navody ako skontrolovať ventil N75 ale nič som nenašiel.
Mamm taky problem že menilo sa turbo na golf 4 1.9tdi 74Kw (ATD) po odskušani nechcelo začať tlačiť ( problem bol v hadičkach) chyba sa odstranila auto teraz ťaha ale od spodnych otačok auto ide ako v nudzovom režime po prekročeni 2000 ot/min kopne a ide ako ma (odskušane do 4000ot/min) je možne že blbne N75 ventil cez VCDS 11kanal motora ukazuje kedy otvara zatvara ten ventil a je nastavene že pri 1650ot/min by malo zapnuť turbo ale nič sa nedeje
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ten ventil síce vyzerá ako jednoduchá záležitosť,ale dokonale ho overiť je trocha kumšt a chce osciloskop a volnú banku toho typu.Rozbočí sa hadička a sleduje práca na tiahle a pomer (šírka) impulzov (otv/zatv)
Pre predstavu takto....tyčka sa označí značkami,video sem dať neviem
[img]https://i.postimg.cc/jDfwMqKV/DSCN6669.jpg [/img]
Diagnostika ukazuje hodnotu ktorú RJ práve zvolila v mape,čiže "prianie" alebo požiadavka.Čo z toho po spracovaní riadiaceho kmitočtu (preto oscilo) premení na pohyb tyčky sa inak presne zistiť nedá.
mirgec
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.05.2012 16:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirgec »

čo je horšie mal som u seba *mechanika* on hovoril o banke že tam sa nastavi regulacia aby skor otvorilo on už pootočil ju boh zna kolko krat ale turbo začina vždy tlačiť okkolo 2000ot/min mohol tym niečo pokaziť ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Teoreticky áno,dokonca velmi. keby aspoň urobil základné nastavenie ´dlžky na tyčke,k tomu stačí vakupumpu z meraním vakua a cca 5 minút práce.Už takéto nastavenie zväčša plne vyhovie a len zriedka sa jemne doladí.
Prístup na zdvihák (mimo takých expertov nie je ?) ak áno prosím jednu ss a čosi si k tomu povieme
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

super,vďaka ..asi som na to išiel nejako blbo.
No tu hneď v prvom vidieť ako sa mení pomer ovládacieho impulzu otv/zatv a to dáva nakoniec určité otvorenie - reguláciu pre podtlak
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 38 neregistrovaných