Veľa šoférujete? Pozor, môže vás to zabiť !

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

bajo777 napísal: ked si myslim, ze tych co ziju v pokluse nenajde si cas ani jeden citat tu :(
ja to citam.kazdu jednu prihodu ktoru vidim.vela jazdim spim 5 hod potom 12 hod poklus cez den a na to 1300km bezne aj 30 hodin bez spanku fungujem.preto to citam.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

uffff .... , skore vyzdravenie...
funci
Príspevky: 880
Dátum registrácie: 21.11.2013 14:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa funci »

tak isto prajem skoré uzdravenie
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Prajem skore uzdravenie.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

pidizvi napísal:... je problem robit tisic km v kuse...
Myslis? Tiez este nedavno som robieval aj cez 2000 km v kuse, sam, akurat tankovanie, daka kava.
Zrovna tak kolegovia tahaju take streky. Nie, nehovorim o kamionoch, hovorim o osobakoch.
Preco? V podstate musis. Koli praci...
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11351
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

martin cichy prajem ti skoré uzdravenie...

Táto téma mi pripomenula moju sobotnú túru v tatrách... Stretol som na celodennej túre dvoch kamarátov a jeden z nich bol s cca 12-13r dcérou... Dal som si malú pauzu na pitie a trošku som s nimi pokecal... Ako som sa k nim približoval videl som ako sa to dievča potáca a nevládze ďalej a oni ju ženú vyššie po ďalší balvan nech ide... Pýtal sa ich či pije že je to dôležité a jej otec mi ukazuje na boku vo vaku 0,7lit fľašu rajca že tu máme pitie a že pila... Nechápal som boli sme vo výške cca 1800mnm a oni dvaja majú na vysokohorskej túre 0,7lit vody!!! V tej fľaši mali cca polovičku no coment šiel som ďalej... Vyšiel som na vrchol a pri návrate späť som ich zas dobehol tak som sa ich opýtal či to otočili... A otec tej dcéry mi povedal že áno lebo jemu sa začala točiť hlava a mal závrate... Vravel mi že to má asi vysokej nadmorskej výšky tak radšej začali zostupovať... Pravda bola niekde úplne inde a nie v nadmorskej výške... sorry za off topic...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo bolo to bolo,terazky už mám rozum.Robil som z odťahovkou streky 1200 km do F a to obvykle trvalo 23 h natriasania kedže F bolo len po okreskách.Ale...sprcha v F1 a zrútenie do postele.Dnes to nechápem a ani nemám pocit že v normálnejšom režime by som niečo zmeškal.Určite že sa pod to podpisoval aj akýsi návyk,proste sa to týždeň čo týždeň opakovalo a človek bol zvyknutý.Skončil som keď jeden z tých čo sme niekedy šli spolu išiel do I akože "na otočku" veď čože nejakých smiešnych pár km. Hodinu po naložení na ceste späť havaroval a ....
Stačilo,dnes pospomíname na kadečo čo sa stalo,aj sa zasmejeme,ale to čo sme robili bolo ozaj hlúpe a už sme tu nemuseli byť.Pitný režim...preboha to sme nikdy neriešili,prvá a jediná zastávka bola Passau Donautall natankovať,zjesť jedny párky a káva hajde ďalej.Ako blbci,dnes to nechápem
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Martin želám skoré a trvalé vyzdravenie
PS:ten kto nariadil AETR, neskôr prikázal nariadenie 561 asi vedel prečo. Však kolegovia na taxíkom, dodávkach, prepravcovia osôb v dodávkach.
Niečo na tom nariadení je pre mňa dobré- denne max.9hod jazda, 13hodín práca - denný maximálny čas práce. Potom POVINNÝ ODDYCH! v trvaní 11hodin. Skúste to kolegovia, a dajte na fórum svoje poznatky. Stane sa mi, že pauzu 11 hodín musím urobiť za humnami. No čo už. :4012: :zga28:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Fotriku mam zato, ze sa nejedna o offtopic :41c2: , praveze u dost ludi zvacsa s vekom sa straca pocit smadu :41c2: , ved u velmi starych je to vyznamny podiel kolapsov - dehydratacia a maju vodu na dosah...nechapem ale pristup telo pyta vodu a vedome ju nedam...

Dalsia vec zrejme u sportovcov vytvalcov je tzv "hladak", totalne vycerpanie rychlo dostupnych zasob energie, velmi nebezpecne a neprijemne...kto zazil, si zapamata navzdy...pomoze bud zjest energobombu - sladkost, alebo sa zvalit a pockat nez sa energia doplni zo zasob, ovsem tato agonia neni otazkou chvilky...

Tieto veci mozte dodrzat, ale ten vyssie zmieneny oddych sa odrbkat neda :41c2: , sam som mikrospanok zazil, bolo to tak hodku od domu a vytuzenej postele :(, esteze mudra hlava osadila na cestu tie buchotave odrazky...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pidizvi
Príspevky: 3404
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

to nie je ospravedlnenie, ze ked robia vsetci okolo vas bezne trasy 12 hodin v kuse, ze to je v poriadku. Je to nebezpecne, pre vas a pre okolie. Radsej 1 promile ako 12h v kuse.
Cokolvek robit na 100% tak dlhy cas sa proste neda. Da sa v kancelarii odsediet 12 hodin, moze sestra v nemocnici tahat 16h... ale nebude to 100%-ny vykon. V kancli ci v nemocnici si moze schrupnut na 5 minut, ale za volantom pocas jazdy to znamena hned nehodu.
mato1212
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 08.12.2014 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato1212 »

ako rychlo sa zle moze stat. Skore uzdravenie prajem
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

Tiez prajem skore uzdravenie a na toto si treba davat pozor take driemoty za volantom alebo jazda v noci potom pauza cez den vie byt tiez svina. esteze my kamionisti mame AETR povinne prestavky :4012: A
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

seven549 napísal:
bajo777 napísal: ked si myslim, ze tych co ziju v pokluse nenajde si cas ani jeden citat tu :(
ja to citam.kazdu jednu prihodu ktoru vidim.vela jazdim spim 5 hod potom 12 hod poklus cez den a na to 1300km bezne aj 30 hodin bez spanku fungujem.preto to citam.
Staré porekadlo:Človek mieni,Pán Boh mení.Minulý týždeň som počul rozhovor z nejakým Slovenským paralympionikom(meno si nepamätám)hovoril že aj on si robil plány na 15-10-5 rokov dopredu,a pri autonehode sa mu v jednej sekunde či skôr desatine sekundy zmenil celý život,a od vtedy má samozrejme aj iný pohľad na všetko.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Veľa šoférujete? Pozor, môže vás to zabiť !

Príspevok od používateľa laco1871 »

martin cichy napísal:Ahojte,


Viacerí to poznáte - presun z bodu A do bodu B v stovkách kilometroch, potom niečo vybaviť, zase sedieť hodiny v aute, potom sa nevyspať a zase ťahať kilometre... aby bolo menej prestávok na močenie, tak človek aj menej pije, alebo na pitie zabudne úplne. Prestávky? Na natankovanie paliva, cca 10 minút raz za 800 - 1 000 km.

Vyššie spomínaná kombinácia faktorov môže spôsobiť embóliu pľúc...

...ked treba robit prestávky každých 200 km, tak zastavte...
Apel na všetkých - naplánujte si cestu a zahrňte do plánu aj prestávky nielen na močenie, ale aj prechádzanie.
presne tak dávam prestávky čo najčastejšie,
a cestu SI VYCHUTNÁVAM .. všetko.. kavu, jedenie , pitie

fotenie prir. scenerii

ja nejdem na cestu sa prepraviť z bodu A do bodu B , ja idem na výlet autom :4012:

a sorry , zakladateľa temy nepoznam, ale myslel som ,že je rozumnejší človek...
prepačte za moj nazor.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

V prvom rade prajem skoré uzdravenie. A nech zdravie slúži čo najdlhšie.

Extrémne dlhé trasy nejazdím. Mne sa drieme už pri 200km, ale väčšinou to idem po 8-10 hodín v robote.

Povedzme si pravdu, ľudia neprestanú robiť hlúposti a naháňať sa. Je hektická doba. Ale keď už niekto ide na 1000-2000km, resp celý deň jazdí. Mal by byť na to aj patrične vyzbrojený. Voda musí byť a tým dupľom s kávou, ktorá by sa mala aspoň po troche jedla. Dobrá vec je kúsok kvalitnej čokolády s čím najväčším podielom kakaa, Zelený čaj (Ešte lepší, zdravší, ale drahší-ženšeňový). Dokonca aj tá blbá pepermintová žuvačka vie pomôcť pri driemotach, keď som večer hodinku od vytúženej postele.

To všetko sú pomocníci, ale najhlavnejšie pauzy, oddych, rozhýbanie sa a aspoň trocha obmedzenie stresu sa nedá nahradiť.

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných