vectra , kontrolka motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pigurko
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 20.07.2009 11:43
Zdieľať na Facebook

vectra , kontrolka motora

Príspevok od používateľa pigurko »

Zdravim majstri!Chcem kupit toto auto VECTRA 2.0I 1997 GLS 4DR 1998cc 4DR ale na pristrojovke svieti taky ten zlty motor a v manuale som nasiel ze to je chyba elektriky motora a okamzite treba vyhladat servis, lenze ja to chcem kupit od majitela servisu a on mi hovori ze to auto pozna uz rok a ze sa o neho stara a ze to svieti uz od zaciatku,je to v poriadku a ze na tom zena jazdila rok aj nieco....xe ma osuskat alebo co?Co to moze byt?Prip za ako najmenej penazi sa to da dat do poriadku?dakujem!!
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: vectra , kontrolka motora

Príspevok od používateľa fester777 »

pigurko napísal:Zdravim majstri!Chcem kupit toto auto VECTRA 2.0I 1997 GLS 4DR 1998cc 4DR ale na pristrojovke svieti taky ten zlty motor a v manuale som nasiel ze to je chyba elektriky motora a okamzite treba vyhladat servis, lenze ja to chcem kupit od majitela servisu a on mi hovori ze to auto pozna uz rok a ze sa o neho stara a ze to svieti uz od zaciatku,je to v poriadku a ze na tom zena jazdila rok aj nieco....xe ma osuskat alebo co?Co to moze byt?Prip za ako najmenej penazi sa to da dat do poriadku?dakujem!!

dvojliterbenzin u vectier je naj vola co mozes spravit z vyberu ich motorov, aj ked by som siel do o nieco novsej vectry, to v com je chyba ti nikto nepovie . Najdi si niekoho kto robi diagnotiku tak aby to nemohol zamlcat a sprav ju tam aby si vedel presne v com je chyba , aby si neplatil po kupe auta opravu , moze to byt banalna vec ale aj vec pri ktorej sa buchnes po vrecku. len nech tu chybu nevymaze , ty mu povedz ze chces ist na diagnostiku aby si videl v com je chyba
puher
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 22.02.2007 17:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa puher »

K motoru sa nebudem vyjadrovať, neviem o ňom nič- čo sa týka kontrolky, mal som to isté u Volva 850 a bez problémov som jazdil dlhšiu dobu- v manuále písali, že to je lambda sondou- ona môže zbllbnúť aj keď je natankovaný nekvalitný benzín.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Pri predaji/kúpe jazdenky nič nie je banálne! Ak je to prkotina nech to opraví on. Tá kontrolka nesvieti len tak zo srandy. Vykašli sa na to auto a nájdi si iné.
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

on vie asi prečo to auto predava a ze majitel servisu :d :D

samozrejme ze nechce do neho vrazit lebo podla mna to bude palka
macomliec
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 15.07.2009 13:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macomliec »

ta kontrolka by svietit nemala, moze to byt prkotina, ale urcite by som to bez preverenia nekupoval... mozno iba nevie zhasnut sama, a pamata si chybu, kt. bola uz odstranena..neviem ako je to pri kontrolke motora, ale pri airbag-och je to tak...teda by som to urcite preveril, nech nemas zbytocne vydavky.. :41c2:
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

v ziadnom pripade nekupuj auto, v ktorom Ti svieti cokolvek,co nema...to znamena,ze nieco nie je v poriadku....kontrolka elektroniky motora moze znamenat velmi vaznu poruchu..najma u opla.napis na opelclub.sk, a spytaj sa tam chalanov,ktori s tym maju skusenosti a uvidis,co Ti na to povedia..navyse,tiez by som siel bo niecoho mladsieho..rocnikovo... :4012:
vaclavko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 20.07.2008 21:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vaclavko »

Mal som podobny problem na opel combo 1,6i bol zly RG ventil .oprava cca . 150€ Druhy krat ked zavietila kontrolka bol to palivovy filter . A teraz nam to robi zas ked zasvieti tak motor ide v obmedzenom rezime do 3000ot/min.Auto ma najazdenych 250tis km bolo to problematicke auto teda este je . Nebude to jednoducha vec ked si stym nevie poradiť. Jedine ak maš vyhodnu cenu .
:3020:
pigurko
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 20.07.2009 11:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pigurko »

mnooo je to auticko za 500euro a xem to len tak do roboty ale dik za odpovede asi kaslem na to
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných