Vcds - problem so suborom

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vcds - problem so suborom

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Presne o tomto to je.Keby som ja sám riešil niečo v čom nie som silný,radšej idem k Jarovi,hoci je na opačnom konci republiky.Našťastie doteraz mi poskytol neoceniteľné rady a úspešne som zvládol aj veci ktoré by som šancu nemal.Ale je to vďaka tomu že sme obaja super vybavený na diagnostiku sériovú aj paralelnú,a tiež som si jeho pričinením pozháňal veci úžasné čo sa meraní týka o ktorých nikto netuší že existujú.To sa peniazmi nedá zaplatiť.Ja som tiež neraz zanadával na grupu,má dosť opráv ktoré sú "zážitkové" ,ale to prejde a znovu je to o tom že ...zlatý VW group.Tie zážitkové ale aspoň vyvažuje že sú po zásluhe zaplatené.Sranica je to všetko dnes rad radom,značka ako značka,prekomplikované,z milion schválnymi kurvítkami.Ale grupa sa aspoň dá normálne riešiť,má dobrú dostupnosť technických informácií,dobrú diagnostiku a najväčšiu podporu kolegov,tj špičkových diagnostikov a čarodejov okolo.Pokiaľ je v tel dostatok čísiel na čarodejov,všetko sa dá.Neviem jedinú inú skupinu či značku kde toto platí v takej miere,alebo sa aspoň trochu približovalo.Robil som BMW,MB,Peugeota aj Renaulta,viem to posúdiť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Vcds - problem so suborom

Príspevok od používateľa autolaik »

...a presne o tomto by mali byt fora,o vzajomnej pomoci
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vcds - problem so suborom

Príspevok od používateľa oco13 »

autolaik napísal: 17.08.2023 13:47 ...a presne o tomto by mali byt fora,o vzajomnej pomoci
Lenže nie sú - kedy si naposledy čítal v mediach nejakú pozitívnu informáciu??? Fora odrážajú skutočnú realitu, pretože ludia sa nemusia usmievať a pretvarovať ako je to pri osobnom kontakte.
Ja sa neprtvarujem a som cct. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1632
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Vcds - problem so suborom

Príspevok od používateľa fzubaty »

Vcera do mna buchla 75 rocna pani bez PZP. Samozrejme si to nevsimla. Az policajti ju museli dohladat. Zase sranda. Asi nejak podobne individua pritahujem. Taki stari ludia by uz nemali sediet za volantom, pretoze uz pravdepodobne idu iba za svetlom…
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: Vcds - problem so suborom

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Kologovia v obore čo tu píšu majú pravdu , ja tiež posielam ku inym auta ked pozriem na to je napríklad subaru , MB , jeep , cadilak , Isuzu ... A tak by sa dalo pokračovať pri iných značkách

Ale ak poznám kamoša co roby MB a BMW tak píšem pána aj z autom smer Košice a nebudem sa trápiť aj tak to nakoniec neurobím.

Ak potrebujem dat do kopi vw z PD motorom či prevodovku alebo spojku tiež viem ze smer Nové Zámky.

Ak je to dodávka nad 3.5t viem ze Snina.

Ak je to subaru tak LM.

A ak auto z LPG tak žilina.

Ak automaticka prevodovka tak ziar nad hronom a nedám robiť auto v Prešove lebo je to blízko .

A ak je to v mojich možnostiach a skúsenostiach urobím to sám ale určite aj keď mám najviac vw grup áut nebudem vyberať motor z v8 tdi a riešiť tam olejové čerpadlo. Radšej urobím zložité programovacky kodovacky a hľadanie rôzych porúch na elektronike alebo v káblových zväzkoch.
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Vcds - problem so suborom

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dá sa jedine súhlasiť.Je zvláštne sledovať správanie majiteľov,hoci pochopiť to nie je problém.Ísť k najbližšiemu opravárovi ,proste lebo je najbližšie.Počet nezdarov posúva hranice ochoty a nakoniec ani 450 km nie je problém a auto z východu skončí v NZ.Rozumiem že v hre je čas a tiež je to raz doviesť a raz si auto po oprave zobrať.Náklady cesty sú smiešne proti tisícom bubáčikov ktoré už išli kdesi do kešene tupáňa v monterkoch.Ako jaroslav píše...pre kávu do Brazílie,pre klobásu do Maďarska ...nie naopak.Že to ľudia celý deň klovajúci do obrazoviek mobila ešte nezistili,to mi je záhada.Naivný si myslí,že na nete ľudia múdrejú
fzubaty
Príspevky: 1632
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Vcds - problem so suborom

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ano suhlasim, preto to poslem dalej. Ja som to mechanicky opravil zvysok nech dokonci iny.

Inak Milan opatrne. Ja som v Brazilii klobasu jedol a bola super. Aj ked zase ja maso milujem v kazdej podobe.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 119 neregistrovaných