VCDS - neda sa zvolit moznost "měřené hodnoty - 08"

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tobr
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17.06.2017 13:13
Zdieľať na Facebook

VCDS - neda sa zvolit moznost "měřené hodnoty - 08"

Príspevok od používateľa tobr »

Caute. Dnes som chcel spravit logovanie v zatazi podla tejto temy: vcds-diagnostika-tdi-motorov-logovanie- ... 59758.html, ale narazil som hned na problem - vo VCDS 17.1.3 (CZ verzia) sa neda zvolit moznost "měřené hodnoty - 08", pretoze policko je zašednuté. Vsetky ostatne moznosti su funkcne, jedine tato nie. Vedeli by ste mi, prosim, poradit?
auto: VW Golf VI
tobr
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17.06.2017 13:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tobr »

Ano, "rozsirene mereni" som mal otvorene, ale je tam strasna spusta moznosti a nie su tam moznosti "001, 010, 011" - je tam iba slovny popis jednotlivych riadkov, takze neviem, co vsetko tam treba zaskrtnut.
tobr
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17.06.2017 13:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tobr »

Bol som to este raz pozriet, ale naozaj neviem, co vsetko mam dat zaznamenavat do logu. Napriklad len pre turbo je tam asi 30 udajov na sledovanie. Mohol by som poprosit niekoho, kto mi napise, co PRESNE sa sleduje v tych kanaloch 001, 010, 011? - aby som to vsetko mohol zaskrtnut v "rozšířenom měření"
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

aby mohol chod vyhodnotiť človek ktorý nesedí v aute musí vedieť čo sa kedy deje a v akom stave sa práve nachádza,takže nasledovné
otáčky
teplota vody
okamžitá dávka paliva
požiadavku prietoku vzduchu
reálny prietok vzduchu
pozícia pedála plynu
požiadavka tlaku preplńovania
reálny tlak preplňovania
pomer otv/zatv ventilu N75

Ak to aj zadáš a naloguješ,bude to velmi neprehladné a teda ten guláš čo vznikne sa bude vyhodnocovať velmi hlúpo.Preto je logovanie kanálov 001,010,011 fantastická vymoženosť ktorá dáva síce tiež neprehladnú skrumáž čísiel,ale tie sa dajú v jenom báječnom programe pretransformovať do krásne prehladnej tabulky s ktorou sa výborne pracuje

Čo sa týka problému samotného programu 17.1 tak som sa z podobnou vecou stretol (čína) ak bol jazyk CZ.Program v anglickom jazyku takéto veci nemá,vyzerá to akoby česká verzia nevedela napr robiť zápis,nevie nulovať ani len servisný interval.Je to asi vec posledných mesiacov totálneho pádu cien a ponuky VCDS všetkých druhov až po 17,1 za takmer nula peńazí,čo znamená už samo o sebe že zdroj je viac než pochybný.Pokiaľ auto nevyžaduje UDS protokol je rozumnejšie ostať pri nižších ale stabilných verziách 11,11 alebo 12,12. Ak už je UDS nevyhnutné,je treba si dobre uvážiť zdroj kábla.i tak niektoré funkcie dôležité funkcie na krekoch nejdú a sú len na origináloch
tobr
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17.06.2017 13:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tobr »

Dakujem za vypisanie. Pred chvilou som to bol pozriet. Vacsinu udajov som nasiel, ale 2 polozky sa mi najst nepodarilo - "okamžitá dávka paliva" a "pomer otv/zatv ventilu N75". Mam aj anglicku verziu VCDS a tam som tiez taketo nieco nenasiel.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

niekedy je niektorý údaj naozaj pomenovaný nezmyselne,tu je to skôr o skúsenosti ,lebo mechanik vie aké čísla hľadá,ako sa menia atd tj už na prvý pohlad vie že môže byť alebo nie
okamžitá dávka by nemala robiť problém,skôr N75
ale ...je to takto nalogované aj tak ťažko vyhodnotitelné pretože zápis je úplný guláš v ktorom treba hodiny kutrať
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných