VAM (imobilizér)

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

VAM (imobilizér)

Príspevok od používateľa misoV50 »

Dobrý deň, úprimne by ma zaujímal váš názor, či skúsenosti s VAMom. Predajca uvádza, že ešte nikdy nebolo ukradnuté žiadne auto s ich systémom. Mne sa to zdá neuveriteľné.

Raz som aj krátko jazdil s autom, čo malo VAM. Ako som študoval o čo ide, je to vlastne o tom, že oni rozpoja pod prístrojovkou niekoľko dôležitých okruhov a zvedú tie káble do zásuvky, ktorú namontujú pod volant. Do zásuvky sa strká konektor, v ktorom sa tie kontakty zas správne pospájajú, ak je zasunutý v zásuvke.

Samozrejme, ono to funguje v tom zmysle, že auto sa bez konektora nedá naštartovať a že použitie konektora z iného auta by nepomohlo, pretože by síce išiel zasunúť, ale mal by inú kombináciu prepojenia kontaktov (naopak, mohla by sa odpáliť RJ).

Potiaľ je to všetko v poriadku, len sa mi nechce veriť, že by to bola nejaká extra ochrana: 1. Tí, čo kradnú autá sa vyskytujú aj medzi personálom autoservisov (nič zvláštne, veď aj u polície sa snažia mať svojich ľudí). Pokiaľ by takýto chlapík robil v servise, kde dám auto s VAM, tak tá kombinácia kontaktov vo VAM konektore sa dá behom dvoch minúť ľahko "prezvoniť" pomocou obyčajnej skúšačky, čo dokonca žiarovky. Nie je tam žiadna elektronika. Následne nie je problém vyrobiť akýkoľvek duplikát toho konektora, zvládne to malé dieťa. 2. Pozerali ste niekto pod tú prístrojovú dosku, kde je VAM zásuvka? Lebo ak k tej zásuvke zvedú povedzme 5 alebo 6 okruhov, ale tak, že privedú ružový, ktorý (po prechode konektorom) zas odchádza zo zásuvky ako ružový, hnedý, ktorý pokračuje ako hnedý a.t.ď, tak to aj bez konektora tiež dokáže pozapájať aj malé dieťa... Vie mi niekto vysvetliť, v čom je to také zázračné?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Akože nedajte sa rušiť v debate,nech sa pokojne o veci ľudia vyrozprávajú.Ale myslím že tu niekto hlboko podcenil celú vec a má tvorcu a realizátora VAM-mu za blba.Myslím že nič nebráni tomu aby si ktokoľvek nechal namontovať a potom "študoval" čo s tým vie napáchať a aké to bude ľahké a rýchle aby mohol VAM-osom ukázať prostredník.Všetko na svete je prekonateľné,vždy je to ale otázka za akú cenu a čas a či ten je k dispozícii.
Ja urobím miniatúrny zásah a pokojne poskytnem dielňu vybavenie zdvihák na celý deň a myslím že sa budem celkom dobre baviť ako budem aj večer vlastníkom auta.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Miso, akoze prepac ale ty si vazne myslis ze cely VAM spociva na tom, ze sa nejako poprehadzuje 28 kablikov ??? A ze ich multimetrom za dve minuty "prepípaš" o 20 centimetrov dalej a ze o tri dalsie minuty jazdis ?

Clovece taky naivny asi nebudes, ze nie ? Lebo keby nahodou hej, mam na predaj Brooklynsky most. Je uplne popči umiestneny, staci jednoducha vec - na jednu stranu namontujes mýtnicu a kamarade od buduceho tyzdna sa ti sypu prachy ze nebudes buldozerom stacit zhrnat.

Chcem za neho len 60 mega. Do dvoch tyzdnov ich mas naspat a buduci mesiac budes strasidelne, strasidelne bohaty.

Ha ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

No neviem páni, ja sa len pýtam. nemusíme diskutovať o tom, kto je aký blb, ale skôr o tom, či niečo funguje alebo nefunguje. Lebo všetci dobre vieme, že známy energetický nápoj možno nebude to úplne najzázračnejšie na pitie, ale má najlepší marketing - napríklad. Ja sa napríklad pamätám, že som do VAM aj volal, (vtedy, keď som po krátkom čase predával to auto s čo som kúpil VAM a zvažoval som kúpu iného) a pýtal som sa na to, čo som uviedol v prvom bode. Že ktokoľvek, komu musím zveriť kľúče si v priebehu dvoch minút spraví duplikát. Chlapík ostal zaskočený, a jediná odpoveď bola, že áno, že mám pravdu, ale že snáď by som neupodozrieval kohokoľvek zo servisu zo zlého úmyslu...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Miško ja ti dám pohlad na vec z celkom inej strany. Mercedes v niektorom roku v azii predával autá ktoré fungovali na odtlačok prsta, tak ako dnešné mobily. Pekne potichučky musel toto zabezpečenie zrušiť pretože sa začali vyskytovať prípady, že na križovatke skočil do auta chlap a majitelovi proste odsekol prst.
Takže ak súdruh XY bude tvoje auto chcieť tak jednoducho ti podrží pištolku pri hlave a ty mu dobrovolne dáš klúče aj doklady - alebo nie? Tu na juhu stojí bitka na želanie so zlomeninami len 50 eur, ak chceš môžem sa opýtať kolko by chceli za auto aj s detiskami. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco aj ja byvam na juhu a veru takuto spolocnost nepoznam. To kde sa pre boha pohybujes...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Srbi, Rumuni, Albanci a prepustení trestanci - vitajte v automotive. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Ale veď samozrejme, že auto sa dá ukradnúť. V tejto debate ide iba o to, či to podľa vášho názoru stojí za tie peniaze, čo za to chcú.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Musíš dať do pomeru cenu auta (nie značku), cenu imobilizeru a hodnotu auta pre teba.
A tiež si treba uvedomiť- ak ukradnú auto v noci spred domu - je to krádež za tri roky, ale ak ťa na križovatke niekto chytí pod krk a vyhodí z auta, tak je to lúpež za 12rokov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Či stojí za to je vec hodnoty.Nie je to iba o peniazoch ale ako si majiteľ cení niečo a nechce o to prísť.Pre jedného malá,pre iného velká.Zabezpečiť sa dá aj za halierové náklady smiešnym ale úplne atypickým riešením,je to vec fantázie a schopnosti to aj realizovať.
Kedysi v 70 tych rokoch si stačilo zobrať vo vrecku palec z rozdelovača a aj v cudzom svete auto ostalo namieste.Ibaže svet vo vynaliezavosti pokročil a najvynaliezavejší sú práve chmatáci lebo je to ich obživa a táto krajina má tento druh podnikania akosi v DNA.Bolo tu kadečo pre ochranu,ale padalo to na druhej vlastnosti národa...nedôslednosť a lajdáctvo.Bolo tu pieskovanie VIN na sklá.Bezcenné, nikto pri cestnej kontrole ani náhodov nekontroloval.Boli tu policajné autá z anténkami...zakapalo.
Teraz iniciatíva ktoréá beží na sledovaní ŠPZ je niečo čo má výsledky.Snáď to neskape zase ako všetko doteraz na neochote a lajdáctve.Takže sú dve možnosti,báť sa alebo urobiť urobiteľné ktoré vykazuje že funguje.VAM myslím že funguje ako sa očakáva.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Stále je tu možnosť neviazať sa na materialne veci. Jedno leto s vnúčatami nevyváži ani Rols Royce.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Ake viazanie... preco vsetko davat do filozofickych uvah. Aj na to sa da ale odpovedat... po par hodinach tie vnucence vacsinou unudene kukaju na hodiny,maju uplne ine zaujmi ako si predstavuje dedko/babka. Mozno do ale 8-10 rokov zivota sa tesia na starkych...potom uz je to len o tom aby neurazili a tvaria sa nadsene. Bohuzial je to tak ci sa to niekomu paci alebo nie.

Nevidim nic zle na ochranenie svojho majetku sposobom ako je uznane za vhodne. A je uplne jedno ze ci je to stara skodovka za par korun alebo pol milionovy tragac.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Starú škodovku netreba ochraňovať, a pol milionový tragač si to proste zaslúži - nech ho kradnú každý týždeň, nie je socialne kompatibilný.
Práveže v tom je kúzlo dedka že vnuci odchovaní na playstation budú s traktorom prevracať sená aj 12 hodín denne.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Hej, to urcite, hlavne taki nastrocni, to je ich hlavna priorita obracat v lete seno.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

no pokial sedi za volantom traktora tak by sa aj pobili. lol
Ja som od 15 - 16tich chodil na žatvu a ako 17 ročný som už sám jazdil s Bizonom (kuknite si wikipediu čo to vlastne je) :40bd: :40bd: :40bd:
Zatial sa ešte musím trápiť s autami, ktoré si nikto z nás nekúpi, ale o pár rokov mi kludne môžete poslať vašich mládežníkov. Budem viesť kurzy mladých revolucionárov a moj pseudonym sa zmeni na Che Guevara. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní