V diagnostike nejde funkcia Kódovanie II-11

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

V diagnostike nejde funkcia Kódovanie II-11

Príspevok od používateľa herin »

Ahojte chlapi,
Potreboval by som radu od niekoho veci znalého ohľadom diagnostiky VCDS.
Zakupil som si kábel aj s CD softom, ktorý som nainštaloval do notebbooku. Všetko funguje, kábel sa spojí s autom, dá sa spraviť diagnostika, opraviť chyby, len jediný problém je, že ked dám príklad vybrať jednotku, potom motor, alebo hociktorú inú, tak mi zostáva "zašedená" možnosť Kódovanie II - 11 a takisto aj možnosť Merané hodnoty. Volal som predajcovi a povedal, že na to aby som sa dostal do menu toho Kodovania/Login 11 tak potrebujem nejaký kod, ktorý je ku každému autu a on mi ho tým pádom nevie povedať..Nevedeli by ste mi poradiť, kde by som to našiel prípadne čo treba spraviť aby to fungovalo?V tom kodovaní sa robí trebars nútená regenerácia DPF, prípadne teraz potrebujem nakodovať Snímač diferenčneho tlaku po výmene..dík za radu..
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

To si asi nekúpil licencovaný kábel, však?
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

no nie :41c2:
vedel by si mi v tom poradiť ako sa do tej sekcie dostať?Alebo kde by som našiel nejaký ten kod, a kam ho zadať aby mi to fungovalo?
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

martin ak by si mi poradil, tak ti za to normálne zaplatím, prípadne pošlem nejakú flašku :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak ťa nepustí do daného menu tj nie je podporovaný daný úkon tak ani nie je kam čokoľvek zadávať.Toto je v krátkej nedávnej dobe tretí prípad na podobný problém kde je políčko šedé (nepodporované).Sú sťažnosti aj na nemožnosť logovania kým to nedostane hlavicu V2
U továrenského je serv.regenerácia v menu a všetky informácie ohladne toho čo ako kodovať a pod je vo VIS-e,to je súčasť VCDS
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

p.hlavaty a súvisí to s tým, že je to klon nejakého originálu?
Ktovie dôvod prečo sa aj táto funkcia neskopírovala..
Takže tým pádom mi je ten kábel aj so softom k ničomu..
Ako to že si dokážem zistiť akú chybu mi načítalo a nedokážem ju týmto softom odstrániť mi je na dve veci..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mal som v priebehu rokov tých VCDS-iek ako sa hovorí plný zadok každej generácie.Až došla komplikovanejšia technika,potom UDS protokol a to som kúpil originál a odvtedy ide všetko čo je potrebné a tak ako má ísť.Prečo to je tak ako je nemám potuchy ako sa robia fejky,ale rozhodne by som už dnes nešiel do iného ako origa.zabiť zákazníkovi riadiačku to by mohlo byť aj celkom nepríjemné.Teraz už zložitejšia technika ide na Odis,mám zato že čas VCDS bude možno aj končiť zanedlho
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ahoj, mal som dlhu cestu, zopar stoviek km... potrebuješ kúpiť licencovaný kábel. Posielam ss so zdrojom na dobrú cenu (odporúčal mi ho milan, veľká spokojnosť)
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

VCDS nemam ale je v podstate licensovany systemom cez hw cislo hlavice, preto s klonmi nie je moznost robit update softveru k danej hlavici. Kupia original a k nemu maju urcitu verziu softveru, ktoru zlomia systemom, ze vedia kopirovat dany softver ku danej hlavici, vsetky klony su potom len kopirka jedneho originalu. Ak je aktivovany softver ku urcitej hlavici klonu urobeny ciastocne potom vznikne takyto problem, milion kopii nepodareneho cracku. Uz prva chyba je, ze prisposobenie, reset adaptacii kvoli novemu senzoru niecoho nie je kodovanie, servisna regeneracia tiez nie je kodovanie, kodovanie je zmena moznej volby v riadiacej jednotke, jej funkcii ak jej to daju do softveru, ze napisu softver nie pre kazdu jednu jednotku a fubkciu zvlast ale urobia nejaky univerzal a kodovanie je len konkretny vyber s cim ma softver jednotky pracovat, servisna regeneracia pod kodovanie urcite nepatri, nemala by, to je funkcika o inom. Kodovanie moze byt ci ten filter dpf tam je alebo nie je. Ak je raz do niecoho nemozne vstupit tak to nie je aktivne ak by bolo potrebne len zadat kod pre vstup tak to je viac ako pravdepodobne, ze si to softver po kliknuti na fubjciu rovno opyta aby sa tam dalo vstupit. Licencovana hlavica a softver je len jeden a to je original ostatne swom len prelomena "zlodejina".
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Oki, zavolám predajcovi toho káblu, že mu ho pošlem a chcem vrátiť peniaze..ako keby to bolo 20 eur tak nepoviem, hodím ho do kýbla a vybavené..ale dať za to 70 eur a ešte aby to nefungovalo tak to nie..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Oni v podstate fungujú ale neobsahujú plnohodnotne všetko,predajca na nedostatky upozorňovať nebude
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

mhlavaty, ešte pred kupou som sa ho hajzlíka pýtal na to či sa dá dostať do kodovania a či sa da spraviť tá regenerácia DPF a popísal som mu že potrebujem nakodovať aj ten senzor diferenčného tlaku..povedal, že mi s tým všetko bez problemov pôjde..
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

u pocitacov su vzdy 3 faktory, HW + SW + obsluha :-), niekto ma "kabel" za 5e a spusti aj regeneraciu, ktoru nastastie nepotrebuje spustat, lebo neni nacom :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

herin napísal:mhlavaty, ešte pred kupou som sa ho hajzlíka pýtal na to či sa dá dostať do kodovania a či sa da spraviť tá regenerácia DPF a popísal som mu že potrebujem nakodovať aj ten senzor diferenčného tlaku..povedal, že mi s tým všetko bez problemov pôjde..
kabel na ktorom pojde vsetko stoji 400 euro s online podporu za 20 euro mesacne.to je to co maloktora garaz je ochotna zaplatit.a je to uz ina liga.mas tam vsetko aj manualy ako co diagnostikovat a opravit.a vela veci ako napr adaptacie to robi samo.vsetke udaje z auta sa stiahnu na server.a potom len kliknes a bezi to.ale 400 eciek.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Uz druhy krat sa ta pytam, ktora konkretne takto funguje? A co tam pojde vsetko, co to to vsetko je? co to vsetko znamena? Ja mam taku co to vsetko vie zadarmo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných