Uzsie pneu ako v TP?

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kovino
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.10.2008 14:06
Zdieľať na Facebook

Uzsie pneu ako v TP?

Príspevok od používateľa kovino »

Ahojte, ked mam v TP zapisane pneu na r18 245/40, mozem na auto obut pneu 225/40? Je to zo zakona problem? Aj ked to policajti dajme tomu nebudu riesit, tak pri plneni poistnej udalosti s tym nemoze byt problem? Dakujem!
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Uz to tu ohladom rozmerov pneu a diskov bolo popisane na roky citania a aj to, ze alfa a omegou je to, co je zapisane v TP. Rozmery pneu, rozmery disku, sirka, vyska, ET…
Preco dalsia zbytocna tema???
Ak chces, tak si obuj co len chces, tvoj problem, tvoja zodpovednost. Zakon ma v tom jasno. Legalne je to, co je zapisane v TP.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mastik a čo v prípade ak je TP zle vypísaný????
Dcéra má P206 - vo velkom TP nemá žiadne rozmery len R16 aj pri diskoch aj pri pneumatikách. Nezbadal som to pri prepise - to by som vybehol na policajta. Takto budem musieť k dealerovi a dať 50evri za výpis rozmerov. lol
Ešte poznámka : to R16 bolo aj v starom TP (robil som si kopiu) a teda mi to na našom DI neopravia ale pošlu ma riešiť to tam kde spravili chybu. Už som takto behal ohladom plynu a je to o hubu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak nemá vo velkom TP žiadne rozmery tak má "schválené" všetky rozmery za R16,niet tam čo riešiť,nech tam bude čokoľvek,všetko sedí :41c2:
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

oco13 napísal:Mastik a čo v prípade ak je TP zle vypísaný????
Dcéra má P206 - vo velkom TP nemá žiadne rozmery len R16 aj pri diskoch aj pri pneumatikách. Nezbadal som to pri prepise - to by som vybehol na policajta. Takto budem musieť k dealerovi a dať 50evri za výpis rozmerov. lol
Ešte poznámka : to R16 bolo aj v starom TP (robil som si kopiu) a teda mi to na našom DI neopravia ale pošlu ma riešiť to tam kde spravili chybu. Už som takto behal ohladom plynu a je to o hubu.
A co ak je zle napisany zakon? Sa nim nebudeme riadit?
Kto chce alternativne rozmery, tak je sposob ako sa k tomu legalne dopracovat. Pre policajta, ci vysetrovatela je jasne dane. Co je uvedene v TP, to je platne…
Su auta, ktore maju uvedeny v TP nezmyselny rychlostny index. Nezmyselny z toho dovodu, ze konkretne auto taku rychlost nedosiahne, jeho konstrukcna rychlost je podstatne nizsia, no napriek tomu plati to, co je v TP (resp. v ramci zakona o pouzivani zimnych pneu).
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

V Auguste som riešil poistnú udalosť... Bol večer asi 19hodin, letel som cez radar (úsek cesty Bánovce-Trencin) a vybehla mi srnka. Skočil som na brzdy a žena za mnou to doma nasupovala. Volali sme policu atď... Pofotili, zapísali a isli sme domov. Mal som to vyplatene cez havarijnu a absolútne nikto neriešil, že namiesto 195/45 r16 tam boli obute 255/30 r19 na disku 10j aj s odklonami. Dokonca v zadných svetlých boli Led žiarovky, ktoré bolo na foto vidieť z dôvodu rozbitých svetiel.
To umna utvrdili názor, že sa to asi prestalo riešiť... :2f93:
No neviem, ako by sa zachovali, keby som nabúral ja.
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

ono to policajtik zrejme neriesi-ale-mohla by to riesit poistovna, tam bolo dobre to ze ty si bol vlastne poskodeny-to sa neriesi.
ine by to bolo keby ze si ty skodca, teda ty narazis do niekoho-to by mohol likvidator spekulovat pri plneni ci z havarijnej alebo regresovat ta za plnenie poskodenemu....ved nie nadarmo sa k likvidacii priklada kopia technicaku a zapis z obhliadky kde sa uvadza rozmer, druh a stav pneumatiky......
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Kazdy si je strojcom svojho stastia, tak veselo do toho.
Ale ak by som bol ucastnikom nehody, tak urcite by som si myslel, domnieval sa, ale hlavne trval by som na riadnom zdokumentovani nehody, aj co sa tyka pneu, vysky dezeny, spravneho osvetlenia, proste sposobilosti.
Iny rozmer ma vplyv na jazdne vlastnosti, brzdnu drahu, proste veci ktore by mohli ovplyvnit priebeh nehody.
Aj to, ci clovek nema nosit okuliare, ci neuziva lieky, ktore mozu ovplyvnit vedenie vozidla.
Ja za ineho pochybenie a laxny pristup policie pri dokumentovani nemienim pykat a platit.
Ani omylom.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mastík len nezabudni že "účastník nehody" nemusí byť v stave aby na to vedel dohliadnuť. Ťahal som z auta chlapa ako hora , ktorý po pár kotrmelcoch v aute nevedel ani len kde je. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Nemusia byť vždy pravdivé len údaje v T.P.(lebo aj orgán môže urobiť chybu)Ja som kúpil auto z Rakúska boli na ňom pneu 185-65 r15,v original príručke tie isté,v protokole stk+ko tie isté,na štítku na dverách kde sú hodnoty hustenia pneu tiež 185-65 r15,a zázrak v T.P. mám zapísané 195-65 r 15.Takže kde je pravda?Keby som natrafil na chytráka ako mastik tak sa v súdnom pojednávaní obrátim na výrobcu automobilu.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ak mas s tym problem, teda s danym rozmerom uvedenym v TP, tak si to mozes doplnit, podla postupov, co tu uz boli x x popisovane.
A za svojim si stojim, osobne by som hladal chybu druheho, len aby to mne pomohlo. Cokolvek, a naj by ma potesilo ala tuning s hidkami vo svetlach, s diodami tam kde nemaju co hladat, pneu s rozmerami ktore nie su urcene pre dane vozidlo a este k tomu zjazdene pod predpisanu hodnotu.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Mastik ešte raz,ja sa spoľahnem a odvolám na vyjadrenie výrobcu(mimochodom som si to u dealera overoval)+príručka automobilu+Stk a Ko v Sr+štítok na dverách,ako na zápis nejakého orgána ktorý po ťažkom víkende napísal chu...jovinu :d :D :d :D
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mastík - ja som bol pred vela rokmi účastníkom nehody pri ktorej osádka môjho vozu ušla a mňa ako šoféra (nie vinníka) chránila privolaná hliadka tak že ma zamkla do hliadkového vozidla . Miestna romska komunita v počte cez 50ks ma chcela troška upraviť ešte pred príchodom nehodovky.
Chcel by som ťa vidieť ako riešiš romsky opel omega pri takej búračke. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Oco tak to nezávidím,keď niečo podobné ukazujú v tv správach vždy si myslím tu pomôže iba AK-47 :300f: Nie že by som bol rasista ale podľa miestnej komunity je vždy na vine gádžo.A tam by mastik určite presadil že na vine boli pneu 225 miesto 220,volant vpravo nepodstatný :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

oco13 napísal:Mastík - ja som bol pred vela rokmi účastníkom nehody pri ktorej osádka môjho vozu ušla a mňa ako šoféra (nie vinníka) chránila privolaná hliadka tak že ma zamkla do hliadkového vozidla . Miestna romska komunita v počte cez 50ks ma chcela troška upraviť ešte pred príchodom nehodovky.
Chcel by som ťa vidieť ako riešiš romsky opel omega pri takej búračke. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: lol
Pred vela rokmi sa aj v obci mohlo jazdit 90,teda cez noc.
Ale co to ma spolocne s pneu? Alebo s nepovolenym rozmerom?
Nedavno al kolega nehodu na dialnici v rakusku, auto na odpis, nastastie, bez tazsieho urazu Narazil do rozbitej pneu od kamiona. Cia to bola chyba? On neprisposobil rychlost………….… ,alebo toho kamionistu, ze tam ostala ta pneu?

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní