Uživateľské hodnotenia a Vaše skúsenosti s čerpačkami LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

dalioil, tam autohof, realk, flaga, slovnaft, jurki, omv, benzinol, tankujlacno, petrol, tiffon, crodux, ina, orlen, na koho som zabudol odpusti, dovod preco tam tankujem ? lebo mam prazdnu nadrz :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laci - tankujem VŠADE a pretože moje auto žerie najradšej LPG :40bd:
Ak by moje auto chodilo na raciol (čo nevylučujem) tak by som tankoval v Kauflande.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Je mi ľuto, že poniektorí si robia žarty z mojej dobre mienenej otázky :zga27:

Verím,že sem napíše niekto skusenosť, že nie je plyn ako plyn,:3020:

že po natankovaní tam a tam , plynu takej a takej značky mu zostal nejaký bordel v systeme , nejaký sajrajt, musel dať prečistiť reduktor
že motor pri jazde na tom plyne nemal taký ťah a taký výkon ako predtým,
že mal kratší dojazd na ten plyn ako zvyčajne ...

To,že všeobecne motoristi nie su vnímaví voči tomu ako pracuje ich auto,alebo jazdia na vrakoch pred smrťou ,nie je pravidlom toho,že si vymyšĺam ....
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

laco1871 napísal: Verím,že sem napíše niekto skusenosť, že nie je plyn ako plyn,:3020:
Treba pridávať VIF do plynu a žiadne problémy Lacko nebudú.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Oco , sory ten môj tdci kram má cez pól mega bez závažných oprav s pôvodnou spojkou aj po toľkých km ide dobre , len je háklivý na kvalitu nafty , nepotrebujem do neho liať racioli a podobne kraviny. A rozdiel v nafte je obrovský , tento rok mi zastala liazka, zetor aj komatsu , nafta tankovana salvidobenz , všetky nádrže vyčistené do čistučká a vytrete do sucha , filtre vymenene čo nieje lacná položka , nove bandasky a za týždeň v bandaske sajrajt ako sopel , a filtre znovu menené , otec mal cez 20 rokov naftu v bandaske a keď sme porovnali starú a novú naftu bol tam priepastný rozdiel k dobru starej nafty .. aj chlieb čo dnes pečú je bordel skôr splesnivie ako uschne a voľakedy len uschol
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ešte raz tato TEMA je o PLYNE o LPG

žiaden benzin, žiadna nafta !

ĎAKUJEM za POROZUMENIE . :300f:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

laco1871 napísal:Je mi ľuto, že poniektorí si robia žarty z mojej dobre mienenej otázky :zga27: Verím,že sem napíše niekto skusenosť, že nie je plyn ako plyn,:3020:
Laci - určite si nerobím žarty z tvojej témy, ale musím ťa sklamať. Za 30 rokov viem že naozaj JE plyn ako plyn . Je to celkom úplne jedno - problém je v autách, nie v plyne.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

leonNL napísal:Trucker, aj Klacska vozi pre Shellky.

Jergusko, co ja viem, tak ano, mas pravdu, aj paliva pre Shell sa vozia zo Slovnaftu, avsak len tie obycajne, s jednou vynimkou, a tou by malo byt VPower 100 Racing ktore sa vozi z nemecka, je to tak?

Laco, “performance drive” na Chevrolet Orlando? :40bd:

Cico, co tam Laca po tom, jeden Genitiv hore dole :d :D
Klacska už nevozí pre Shell, teraz Bonifer, ako píše Trucker a tam som aj robil.
Kedysi sa vozil z Lobau pri Videni V Power Diesel aj V Power Racing. Teraz už V Power Diesel vyrábajú aditívami, z Rakúska sa vozí už len V Power Racing.
Dá sa rozoznať, lebo inak smrdí - skôr ako riedidlo než ako benzín. Na výkone auta to tiež badať, ale iba na okruhu, v bežnej premávke nie. Na výkone motorky som rozdiel nezbadal, na to nie som dosť dobrý jazdec.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

laco1871 napísal:Je mi ľuto, že poniektorí si robia žarty z mojej dobre mienenej otázky :zga27:

Verím,že sem napíše niekto skusenosť, že nie je plyn ako plyn,:3020:

že po natankovaní tam a tam , plynu takej a takej značky mu zostal nejaký bordel v systeme , nejaký sajrajt, musel dať prečistiť reduktor
že motor pri jazde na tom plyne nemal taký ťah a taký výkon ako predtým,
že mal kratší dojazd na ten plyn ako zvyčajne ...

To,že všeobecne motoristi nie su vnímaví voči tomu ako pracuje ich auto,alebo jazdia na vrakoch pred smrťou ,nie je pravidlom toho,že si vymyšĺam ....
My si nerobíme žarty. Problém je, že nečítaš odpovede.
Ešte raz - PLYN JE VŠADE Z ROVNAKÝCH ZDROJOV!!
Áno, môže sa stať, že jeho kvalita je raz lepšia raz horšia - to ale nezávisí od čerpačky, ale od toho, aký plyn práve vtedy doviezli.
Čo sa týka dojazdu, rozdiel je len v tom, že jedna čerpačka ťa okradne viac, iná menej. Keď budeš tankovať vždy do plna, dojazd bude rovnaký (len počet litrov nie).

Ak ešte stále neveríš a myslíš si, že každý pumpár si svoj plyn hýčka, alebo naopak, že ho fláka, tak už to vzdávam. Ten plyn je proste všade rovnaký a hotovo. Ak ti tu niekto bude písať, ako mu po plyne z čerpačky A ide auto "tak nejak hladšie" a podobné somariny, tak má proste vidiny, bodka.

Ešte jeden príklad z reality, čo dokáže placebo:
V jednej slovenskej firme mali 20 služobných áut, na ktorých sa striedalo 50 ľudí. Jedného dňa im všetkým oznámili, že odteraz budú do všetkých áut tankovať len prémiovú naftu. Tankovania robili iní zamestnanci, nie tí, ktorí autá používali, a brali obyčajnú naftu ako dovtedy. Výsledok?
Na VŠETKÝCH autách klesla spotreba.

Ešte na záver, kam až siaha ľudská viera v rozdielnosť čerpačiek:
Raz v debate o LPG sa chlapík nadchýňal, že chodí tankovať LPG výlučne na jednu čerpačku, lebo "tá mu viac natlačí do nádrže".
On si neuvedomil ani to, že kvapalina je na tejto planéte nestlačiteľná, takže tá čerpačka mu nieže "viac natlačí - ona mu natlačí rovnako, len viac zaplatí :d :D
Ale je s ňou nadmieru spokojný.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

no stalo sa mi, ze na nemenovanych cerpackach som natakoval neobvikle vela plynu lol , najma ked to je do suchej nadrze to zamrzi, preto obdobnym predajcom nedavam druhu sancu, pozor ! bavime sa o LPG, bavime sa o prazdnej nadrzi, ked same prepina do benzinu, kaslem nejake deci, ale pokial dam o 2 litre a viac ako je "normal" na ostatnych pumpach, tak je cerpadlar jednoducho kmin a uz tam nepachnem, cena je v tomto pripade nepodstatna :b:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lllpppggg
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.11.2019 01:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lllpppggg »

vsevetko napísal:
laco1871 napísal: Verím,že sem napíše niekto skusenosť, že nie je plyn ako plyn,:3020:
Treba pridávať VIF do plynu a žiadne problémy Lacko nebudú.
...aký dávaš pomer?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Raz v debate o LPG sa chlapík nadchýňal, že chodí tankovať LPG výlučne na jednu čerpačku, lebo "tá mu viac natlačí do nádrže".
On si neuvedomil ani to, že kvapalina je na tejto planéte nestlačiteľná, takže tá čerpačka mu nieže "viac natlačí - ona mu natlačí rovnako, len viac zaplatí
Môžem skúsiť poopraviť túto teoriu? Nádrž na LPG sa nikdy neplní celá, predpis je 80% objemu. Ak mám na nádrži na pumpe 5lamelové čerpadlo a tlak 16 jednotiek tak natlačím asi viac ako trojlamelove a 11 jednotiek. Stlačitelný je ten vzduch čo v nádrži ostáva . Píšem jednotiek lebo nikdy som nepozeral v čom sú budíky ciachované , len na akých číslach behá ručička. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

lllpppggg napísal:
vsevetko napísal:
laco1871 napísal: Verím,že sem napíše niekto skusenosť, že nie je plyn ako plyn,:3020:
Treba pridávať VIF do plynu a žiadne problémy Lacko nebudú.
...aký dávaš pomer?
šak 1:1 bomba plynu a bomba vifu. Ta ne? :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lllpppggg
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.11.2019 01:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lllpppggg »

Predsa len by som ocenil radšej odpoveď od "vsevetka". :coffe:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Som v štadiu 33 ročného plynára a kilometre a roky pribúdajú každým dňom. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: A určite budem prvým plynárom na kosačke, len nech je tu už jar.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: danielgladis701 a 6 neregistrovaných