825 764
inzerátov
Pridať inzerát

Uzavretie zákonného poistenia pri dovoze zo zahraničia

Obsah fóra Auto-moto fórum Poistenie
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
Kobby
Založený: 23 máj 2009
Nabehané: 4 min
Predmet: Uzavretie zákonného poistenia pri dovoze zo zahraničia PríspevokZaslal: 25.02.2018 10:27   
Ahojte, máte niekto skúsenosť s uzatvorením zákonného poistenia auta dovezeného z Čiech a to , že auto:
- má české osvedčenie s už zapísaným vlastníkom /občan SR/
- platnosť tohto osvedčenia je do 8.4.2018
- je vydané zvláštne evidenčné číslo
- má platnú stk a ek
Nakoľko pri dovoze v Česku uzatvorili pzp s platnosťou iba na jeden mesiac, neviem ako uzatvoriť pzp na Slovensku do obdobia, kedy bude vydané slovenské doklady /OOE/.
Ďakujem za skúsenosti a informácie.
ivko
Citovať
uwa0944710873
Povedomá tvár - Favorito (35)
Založený: 02 október 2016
Nabehané: 12 dní 0 hod 35 min
PríspevokZaslal: 25.02.2018 10:40   
A aký máš vlastne problém? Otvor si hociakú webovú porovnávačku a uzatvor si PZP online normálne na rok. Po vydaní dokladov len doplníš EČ.
Citovať
vaclavjozef
Nová tvár - Trabanto (2)
Založený: 17 február 2008
Nabehané: 9 hod 1 min
PríspevokZaslal: 25.02.2018 21:18   
Pzp uzatvoris iba v cz, resp v state v ktorom bol vydany tp. Ale neviem co spekulujes, za tyzden v pohode vybavis sk znacky.
Citovať
fkk
Nová tvár - Trabanto (4)
Založený: 06 august 2017
Nabehané: 7 hod 33 min
PríspevokZaslal: 25.02.2018 21:54   
Ja som minulý rok prihlasoval auto z ČR, PZP som uzatvoril ešte predtým ako som auto fyzicky prebral od predajcu. Stačil mi na to VIN (auto malo české vývozné značky, a odhlášku v techničáku na mňa - asi taká istá situácia v akej si ty). Nebolo treba žiadne číslo techničáku, ŠPZ, stačil len VIN (potom sa dodatočne doplnia slovenské značky). Jediný problém bol s havarijným poistením, to sa dalo uzatvoriť až po absolvovaní kontroly originality (aj keď má auto platnú emisnú a technickú kontrolu z ČR pred prihlásením budeš musieť zrejme urobiť slovenskú). Bez úplatkov a známostí trvalo vydanie slovenských značiek 2,5 týždňa (ale to záleží od konkrétneho obvodného úradu dopravy).
Citovať
davos
Nová tvár - Trabanto (7)
Založený: 18 jún 2007
Nabehané: 1 dní 23 hod 8 min
PríspevokZaslal: 26.02.2018 20:53   
odporučam si preveriť...
poistku ti rad urobí každy poistovaák - kvúli provízii...
Ale opýtaj sa či je aj úplne platna ked nemaš SK doklady v prípade poistej udalosti ....

pokial nemaš slovenský TP a EVC poistka je neplatná....
tak mi to povedala baba z poistovne kooperatíva ked som prihlasoval ja a tiež som chcel poistku na VIN -pretože som behal trocha počas vybavovania papierov a dovozove mi už skončili...že keby sa daco stalo tak mam aspoň poistku...

a tu prikladám článok kde to akosi cca potrvdzuje aj alianz

https://www.uzavripzp.sk/pzp-dovezene-zahranicie/

Podľa hovorkyne Generali Slovensko poisťovne, poistenie auta je v niektorých prípadoch lacnejšie pre dovezené autá ako autá zakúpené na Slovensku. To isté platí aj pre Allianz-Slovenskú poisťovňu, ktorá s Vami s radosťou uzavrie zmluvu o PZP a za rovnakých podmienok ako auto zo Slovenska avšak len za podmienky, že automobil je prihlásený. Neprihlásené auto Vám Allianz nepoistí.
Citovať
fkk
Nová tvár - Trabanto (4)
Založený: 06 august 2017
Nabehané: 7 hod 33 min
PríspevokZaslal: 26.02.2018 22:20   
Ja som poisťoval v Allianzi a nemali s tým problém a nehovorili ani nič o neplatnosti poistky pokiaľ nebudú slovenské papiere (dostal som aj zelenú kartu pre zahraničie).
Opýtaj sa priamo v poisťovni, na internete sa popíše všeličo.
Ako som pochopil tak už máš auto na Slovensku, tu by si s cudzími vývoznými značkami jazdiť nemal aj keď sa to toleruje (tie značky slúžia primárne na prevoz z miesta odhlásenia do miesta prihlásenia).
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Poistenie