Uplatnenie záruky na jazdené auto

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
fefe30
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 07.05.2009 07:59
Zdieľať na Facebook

Uplatnenie záruky na jazdené auto

Príspevok od používateľa fefe30 »

Pozradujem, plánujem si kúpiť 3 ročnú Octaviu 3 nájazdené 100 tis. km.
Bude to dovoz z Talianska. Pozerám, že záruka na octavie býva aj 5 rokov alebo 150 tis. km. Je možné, že to auto bude ešte v záruke. Poprípade ako sa záruka prípadná záruka v prípade poruchy uplatňuje. Pýtam sa, pretože doteraz som mal len staršie autá a záruku som ešte na auto neuplatňoval. Ďakujem za info
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Možné to je, otázka je za akých podmienok to Talian kúpil. Uplatňuje sa normálne - prídeš do autorizovaného servisu a uplatňuješ.
fefe30
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 07.05.2009 07:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fefe30 »

Len u nás sú iné výbavy activ, ambiente, style. A budem mať výbavu executive. Má niekto reálne skúsenosti ako by takáto reklamácia prebiehala ?
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

zober vin choď do škodovky a opýtaj sa. to že auto má určitý vek a kilometre ešte neznamená že je v záruke. akú má výbavu to by ťa malo najmenej trápiť.stačí aby predošlý majiteľ vynechal jednu garančku a záruka padla.
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

A čo keď sú u nás iné výbavy? To má akože mať vplyv na záruku? Záruka je celoeurópska! Jediné čo ťa má zaujímať je to s ako dlhou zárukou auto kúpil Talian. A to ti nikto z nás nepovie!
speedy123456
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08.04.2013 16:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa speedy123456 »

Presne tak treba ísť do autorizovaného servisu s VIN kódom.

Ale dávaj bacha nato či nebolo zasiahnuté napr. do elektriky, lebo môjho známeho kamarát mal novú Fabiu a jeho syn mu zasiahol v čase záruky do elektriky a keď prišiel na garačnu prehliadku tak mu len oznámili že záruka prepadla. Over si históriu auta.
bolvat
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29.05.2018 21:36
Bydlisko: Senec
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bolvat »

na to sa treba informovať priamo v nejakom autorizovanom servise na škodovky, oni musia mať nejaké podmienky za akých by ti to boli ochotní akceptovať
linuser
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 17.11.2016 14:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa linuser »

Oficiálne podľa zákona si záruku na tovar môže uplatniť len osoba, s ktorou bola uzavretá kúpno-predajná zmluva, čiže pôvodný majiteľ. Či ti predávajúci uzná záruku na tovar aj keď nie si človek s ktorým uzavrel kúpno-predajnú zmluvu je len na jeho dobrej vôli, prípadne v záručných podmienkach.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

sme na Slovensku kde je niekedy problem uplatnit zaruku aj ked ma auto par KM a prveho majitela a bolo kupene v SR
cize v prvom rade sa zaruka dava nielen na OBDOBIE cize bezne 2-7 rokov ale aj na KM co moze znamenat ze napr. do 100.000km.
Dalsia vec - zo zaruky je vylucene tzv. bezne opotrebenie cize darmo budes plakat ze je rozbita naprava ci prasklo tesnenie nebodaj rovno hlava ...
na Slovensku sa inak spravaju a stavaju k panovi zakaznikovi ktory si kupil u nich nove auto a na teba bude pozerane ako na spekulanta co si lacno dovezie, neda zarobit a potom chce opravu zadarmo - taka je realita na Slovensku - nedal si im zarobit a ak sa jedna o garancnu opravu na nej nemaju skoro nic - zdiera ich importer.
Vysledne zabudni na zaruku aj ked skusit to mozes a radsej sa zameraj na realnost KM, ci je zaplatena DPH a ci nebolo burane ci utopene a podobne co chce prizvat si odbornika PRED KUPOU a nie PLAKAT po KUPE.
nepises aka motorizacia a prevodovka ci nahon cize sa tazko poradi viac na co si davat pozor a co od toho cca cakat.
Ako prve by som na 100t km menil olej v prevodovke a samozrejme podla km pripadne aj motore a nenatahoval by som vymeny do extremu a ak ich tahal povodny majitel, take auto by som ani nechcel - predsalen je to Taliansko ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
zeroA6M
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 26.03.2009 11:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zeroA6M »

Kupoval som Octaviu 3 1,5 rocnu.Zahranicna zaruka 4roky alebo 200000km.Po kupe som skocil do autorizaku a dostal info ze na Sk mi plati standartna zaruka 2 roky alebo 60000km.Pri 50000km klakla vodna pumpa uz po zaruke.Isiel som do autorizaku ze co oni na to a uznali mi opravu na kulanciu 100:80 platil som 22€ nova pumpa +chladiaca +praca.Bezne chcu za to cca 400€.Samozrejme kompletna servisna historia v autorizakoch je podmienka.
Pekny vecer
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nie lubos, to je oktavia 3, z nej sa zlato vyraba :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pieso
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 24.02.2017 12:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pieso »

Spytat sa mozes ale pochybujem, ze ti to uznaju, mavaju problem s uznanim zaruky aj ked je auto zo slovenska ale zmenilo majitela
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Podla mojej skusenosti chcu zakaznici radsej 40% zlavu z 1000EURovej ceny, ako to iste za 500EUR bez megazlavy... vela ludi vobec nerozmysla nad vyslednou sumou, ked vidim tie preplatenia na spotrebnych uveroch, kupe na splatky, leasingu... a vsetci sa tesia, ze to iba za 10EUR mesacne :D 400EUR pumpa s galaktickou zlavou je ponuka predajcu v podobnom style.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných