Umyvat auto Wapkou???

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kami1fs
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 10.01.2008 17:25
Zdieľať na Facebook

Umyvat auto Wapkou???

Príspevok od používateľa kami1fs »

Je vhodne umyvat auto wapkou alebo je lepsie len silnejsim prudom s hadice?
Moze wapka poskodit lak?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pokial by si mal nejakého 8 ročného taliana tak toho wapkou ošúpeš až po plech :4090: :4090: :4090: :4090:
itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa itstar »

Pokial nemas dojebany lak, ze tam nemas praskliny, alebo nieco po buracke, tak nic neosupes, mozes kludne vypkovat.

Pokial tam mas poskodeny lak, alebo nieco, newapkoval by som ...
mattaxis
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.01.2008 20:47
Bydlisko: Trenctown
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattaxis »

ivko1 napísal:Pokial by si mal nejakého 8 ročného taliana tak toho wapkou ošúpeš až po plech :4090: :4090: :4090: :4090:
ty si pekny dement..osobne mam talianov a jeden je starsi ako 8 rokov a druhy ani nebudem pisat co to je za auto a rok vyroby a predstav si ze ho vapkujem pravidelne a lak tam este mam..

to si pisal z vlastnej skusenosti ze ti zisiel lak na tvojej S105??
neplac obnovia znova srotovne a mozes si kupit Sandero :4012:
nori323i
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 19.01.2009 22:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nori323i »

ja mam 20 rocneho taliana ma 540 000 najazdene wapkou ho brhlim a nic aj ked tam mam praskliny na laku...mimochodom uno turbo diesel.....
ivko1 Zaslal: 29 marec 2009 22:20 Predmet:

--------------------------------------------------------------------------------

Pokial by si mal nejakého 8 ročného taliana tak toho wapkou ošúpeš až po plech
Kolodzej
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 03.11.2008 11:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kolodzej »

ahojte ,prave vcera som to riesil,rozhodol som sa umyt auto wapkou,robil som to uz aj pred tym ale teraz som prehodil inu trysku (,ze vyskusam ako sa bude umyvat s nou) a ked som z blizsia striekal na elektrony tak mi zacala schadzat farba...to bol dokaz ,ze co dokaze narobit sol,boli uz chytene a tak som to neriesil a co slo dole som riadne vycistil a po uschnuti aj vecer natrel...co uz..a na prahu sa mi tiez podarilo...hlavné je ,ze nam chutí.... lol
DOXO20
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.12.2008 18:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DOXO20 »

AKO skludom mozeš umyvyt vapkou samozrejme ak je rozumny tlak nastaveny ako bolo spomenute vapka dokaze dostat vodu tam kde by sa pri normalu nikdy nedostala v tom horsom pripade aj cele auto zošupat hh.
itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa itstar »

Kolodzej napísal:ahojte ,prave vcera som to riesil,rozhodol som sa umyt auto wapkou,robil som to uz aj pred tym ale teraz som prehodil inu trysku (,ze vyskusam ako sa bude umyvat s nou) a ked som z blizsia striekal na elektrony tak mi zacala schadzat farba...to bol dokaz ,ze co dokaze narobit sol,boli uz chytene a tak som to neriesil a co slo dole som riadne vycistil a po uschnuti aj vecer natrel...co uz..a na prahu sa mi tiez podarilo...hlavné je ,ze nam chutí.... lol
Pocuj a ako nebola to nahodou ta hlavica, ktora sa pouziva na obkladacky a rozne ine prace ? Lebo k wapkam sa dodava rotacna hlavica, ktora ma enormne silny tlak, a urcite sa nepouziva na automobily. Pokial si to spravil s nou, niet sa comu cudovat :D
katar
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 08.10.2008 18:43
Zdieľať na Facebook

Re: Umyvat auto Wapkou???

Príspevok od používateľa katar »

kami1fs napísal:Je vhodne umyvat auto wapkou alebo je lepsie len silnejsim prudom s hadice?
Moze wapka poskodit lak?
Ja auto neumývam, len o kolesá sa mi starajú psy :40bd: :40bd:
Vždy sa ligocú.
Podla mňa si kúp psa.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

mattaxis napísal:
ivko1 napísal:Pokial by si mal nejakého 8 ročného taliana tak toho wapkou ošúpeš až po plech :4090: :4090: :4090: :4090:
ty si pekny de***..osobne mam talianov a jeden je starsi ako 8 rokov a druhy ani nebudem pisat co to je za auto a rok vyroby a predstav si ze ho vapkujem pravidelne a lak tam este mam..

to si pisal z vlastnej skusenosti ze ti zisiel lak na tvojej S105??
neplac obnovia znova srotovne a mozes si kupit Sandero :4012:
Len sa pozri na nejakú Mareu alebo Bravo... a o starších ani nevravím niektoré sú pekné a niektoré sú pekne ošúpané od laku...
nadasky
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 08.04.2005 08:16
Zdieľať na Facebook

Re: Umyvat auto Wapkou???

Príspevok od používateľa nadasky »

kami1fs napísal:Je vhodne umyvat auto wapkou alebo je lepsie len silnejsim prudom s hadice?
Moze wapka poskodit lak?
Čo ho maš natreté Slovakrylom !!!!!!!! :40bd:
HandBrake
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 20.02.2009 21:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa HandBrake »

Moja skúsenosť: Používal som profi stroj za cca 30 tisíc a raz, keď bola špina stará a zažraná, tak som to striekal pekne z blízka. Zrazu sa mi podarilo odlupnúť lak asi tak o priemere 1cm. Ťažko povedať ako to je možné (skúste si nastriekať na ruku zo vzdialenosti 20cm) ale som si istý, že lak bol na tom mieste určite bezchybný. Konkrétne sa jednalo o Boxera, asi 4-ročného. Odvtedy keď špina nejde dolu s wapkou, zoberiem kefu alebo špongiu a ručne to vydrhnem. Potom už iba opláchnem wapkou.

Ak je lak poškodený alebo je pod ním hrdza, striekanie wapkou na blízko má takmer podobný efekt ako pieskovanie. Myslím profi strojom, nie hračkami z Lidlu.
papec
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 11.12.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

Umývanie wapkou.

Príspevok od používateľa papec »

Pri striekaní wapkou zblízka pozor na veci z gumy, ako sú pneumatiky, tesnenia okolo okien a pod., lebo silný prúd vody zblízka dokáže narušiť gumu. Pri tesneniach okolo okien je to len chybička krásy, ale u pneumatík môže ísť doslova o držku.
mark69
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 25.12.2007 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mark69 »

Podla mna skor lak poskodi to, ked sa necistoty (prach, zrnka piesku, blato, atd...) ak je auto moc spinave nesplachnu z karoserie, a potom ked auto umyvas spongiou a samponom ich rozotries po karoserii..

Umyvam auto aj motorku wapkou uz niekolko rokov, a zatial som nezaregistroval, ze by nejako poskodzovala lak. No samozrejme, ze netreba striekat velmi zblizka.
carver
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 18.09.2008 18:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carver »

Ked som bol maly, stara mat mi vravievali ze nemam nikdy nic umyvat wapkou, lebo ona raz umyvala wapkou drabinak a poskodilo jej to prevodovku, palubny pocitac a nasiakol jej molitan v sedacke . . . a okrem toho je vseobecne zname, ze wapka vypusta emisie do ovzdusia, do vody ortut a do mlieka melamin, takze ziadna wapka !!!

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných