Umyvanie automobilu a nasledne utieranie a voskovanie

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

JuraRacing
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08.09.2007 11:43
Zdieľať na Facebook

Umyvanie automobilu a nasledne utieranie a voskovanie

Príspevok od používateľa JuraRacing »

Chcem sa spytat, po umyti automobili ho cim utierate klasicky jelenicou alebo mate nejake handricky ci neco cim sa nedoskriabe lak a nasledne cim utierate okna aby boli leskle bez skrabancov a nejakych cmuhov
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja autiak utieram obycajnou syntetickou jelenicou - sice to nie je vytrete dosucha ako s tymi gumenymi stierkami, ale stierku nemam a pride mi ze sa nedokaze prisposobit tvarom a zahybom karoserie.

okna nasledne prebehnem jednoduchym lacnym cisticom z akehokolvek obchodneho retazca a nasledne utrieram novinami dosucha a vyzera to absolutne vyborne. Ale fakt ze absolutne.


podstatne je, aby si nenechal vodu zaschnut v kvapkach na laku, vtedy sa ti prejavi vodny kamen lebo tu vodu nemas sterilizovanu. A okna musis robit nakoniec.

easy...
cengerino
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 31.01.2007 06:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cengerino »

ničím neleštiť, ani neutierať, len a len čistá dažďová voda :2f93:
Pilooo
Príspevky: 340
Dátum registrácie: 21.09.2008 09:42
Bydlisko: TO
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilooo »

cengerino napísal:ničím neleštiť, ani neutierať, len a len čistá dažďová voda :2f93:
Ako v Rumunsku.. :40bd: :40bd: Ked zacne prsat, sup sup do prsiplasta, nasamponovat a nechat splachnut... :40bd: :40bd: :40bd:
Davidoff007
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 09.09.2009 10:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Davidoff007 »

Najlepsie je auto umyvat ked je vychladene, hlavne tmavsie odtiene. potom utriet jelenicou (pouzivam na to pravu jelenicu). ked chces aut aj pastovat, tak zas len ked je chladna karoseria,aby potom neboli cmuhy (pripravky od Turtle wash), najlepsie je dat na auto farebnu pastu,aby sa prekryli drobne skrabance, potom teflon. nasledne auto oplachnut vodou, aby vsetok prach z pasty sa vyplachol zo skar a poriadne vyutierat a na skla je najlepsie vyutierat suchym papierom a auto na nalestene a bez cmuh :zg282:
DOXO20
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.12.2008 18:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DOXO20 »

umyvam auta asi 4 roky a postup takyto Wapka (tlak maly)prejdem cele auto tym mikro kamienky pojdu preč,potom normal samponom umyjem a nakoniec splachnem potom vytriem cele auto mikrohandričkou do sucha (nadavaju tomu aj švedcka utierka )...treba casto preprat ked si maximalista a nexceš si auto poskriabat..
Inak neviem ale asi to aj poznas na mušky su dobre damske silonky a najlepsie tie mušky idu dole z rana ak je rosa...
najlepsie je zriadit si jednu utierku na okna ja to tak mam pouzivam Clin
nabster999
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 27.05.2009 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nabster999 »

ja to robim taktiez podobne.....najprv obycajna voda na hrubu necistotu, potom dam do vedra sampon a nalejem cistu teplejsiu vodu, spongiou natriem cele auto aby sa dala dole spina.....necham trosicku posobit esteraz prejdem spongiou, oplachnem, a prejdem jelenicou a nasledne ak treba voskovat tak navoskujem a som fertig..:)....v sobotu idem voskovat tym farebnym turtle waxom nasu vectru...uz sa nato nesmierne tesim....jedine negativum je, ze v piatok sa nemozem velmi opit aby som vladal pracovat..:)...
nabster999
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 27.05.2009 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nabster999 »

mozno si nemal pravu jelenicu...ja mam pravu, ziadnu synteticku a neviem co vsetko toho typu existuje.....nic ine ako jelenicu som nevyskusal..(nechcem tym povedat ze nic ine nieje dobre, naopak, rad by som vyskusal nieco co fakt funguje minimalne ako jelenica) dobry ju vymyjem, vyzmikam a miniaturne kvapky samozrejme necha.....ale to necha vsetko na povrchu....a po vysuseny tam nic nieje...
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

skus pokrovec aj mušky daš dole lol
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Tá modrá handra je fakt dobrá. &používal som aj jelenicu, ale tá handra za pár eurocenty sa mi zdá ešte lepšia. palubovka a plasty tiež takou handrou a teplou vodou, žiadny plak ani podobne svinstvá. Poradíte niečo na elektróny? Používam na ne tú malú špongiu určenú na riad, ale je to fuška. Exituje nejaký spoľahlivý nie moc agresívny prípravok?
cengerino
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 31.01.2007 06:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cengerino »

Pilooo napísal:
cengerino napísal:ničím neleštiť, ani neutierať, len a len čistá dažďová voda :2f93:
Ako v Rumunsku.. :40bd: :40bd: Ked zacne prsat, sup sup do prsiplasta, nasamponovat a nechat splachnut... :40bd: :40bd: :40bd:
Tak to skús na tej tvojej starej šunke, voda s Jarou, našampónovať, a opláchnuť s dažďovou vodou. Netreba sničím leštiť ani utierať. Neobsahuje totiž vodný kameň. Ty Rumun tupý
cmelak2500
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 12.01.2006 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cmelak2500 »

na disky zajdene spinave je najlepsia uplne obycajna fixinela! nic neposkodzoju a spinu pekne splachnete
standox
Príspevky: 465
Dátum registrácie: 27.05.2008 15:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa standox »

na disky pouzivam pripravok od firmy CarPlan Wonder wheels a uplna spokojnost.
JuraRacing
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08.09.2007 11:43
Zdieľať na Facebook

noviny ?

Príspevok od používateľa JuraRacing »

ako pisete nektori ze novinami lestite okna nedosriabetetym okna ? a ked nie tak staci klasicky nastriekat clin a utret novonami ?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

S tou Fixinelou som to aj ja počul (kolega používa), zatiaľ som to neskúšal.

A ty čo chceš poškriabať sklo novinami - spýtaj sa mamy, ako umýva doma okná... :40bd:

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných