Umytie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

djtomidj
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.01.2015 23:38
Zdieľať na Facebook

Umytie motora

Príspevok od používateľa djtomidj »

Zdravim
Potreboval by som radu na co si dat pozor pri umyvani motora na alhambre 1.9 tdi asz. Motor je cely spinavy od oleja( zle tesnenie veka ventilov). Olej by uz tiect nemal. Takze ako ho umyt? myslim co zaktyt, kam moc vodu nestriekat a podobne. Moja predstava je nastriekat motor MAFROU nechat posobit,oplachnut vodou vyfukat vzduchom. Bol by som nerad keby sa voda dostala tam kde nema aby nieco nevyskratovala a podobne. Dakujem za info
Naposledy upravil/-a djtomidj v 05.05.2018 20:43, upravené celkom 1 krát.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Na striekanie motora je teraz práve príhodný čas , ked je vonku horuco,

Ja som na taký úkon stále nenabral odvahu, vzhľadom nato,že viem , čo dokáže vlhkosť a zatečený olej v konektoroch, ako to vie ovplyvniť prácu motora....

Čo poznám typkov, čo chodia wapkovať agregáty, tak len obalia RJ, do nejakého igelitu a veselo umývajú... :3906:

A až na jeden prípad, všetci odišli z tej umyvarky po vlastnej osi...

Ten jeden bol benzinový Opel...
djtomidj
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.01.2015 23:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djtomidj »

Baterku odpojit ci nie?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nemusíš odpojiť baterku, na veci to nič nezmení, ak je niekde porušené tesnenie konektora , tak ta voda sa tam dostane a urobí šarapatu potom, ked zapojíš baterku,

prave vysoká teplota pod kapotou pri pomalej jazde sposobí rychle vysušenie

A koniec-koncov na vodu posobí gravitácia, takže ta voda stečie dole, ked to budeš ostriekavať, nie je to tak akoby si ten motor ponoril do vody... :40bd:
djtomidj
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.01.2015 23:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djtomidj »

Takze uz som to nechal len na zajtra. Potme sa uz oplati len gazdinu smatrat a nie takuto robotu robit :d :D zajtra to umyjem a dam vedie ako to dopadlo :4012:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie napriamom slnku (dla možností)
Ak sa použije Mafra,tá je mimoriadne účinná a rychlá,čiže naprášiť a po 2 minutách voda,ideálne wapka z väčšej vzdialenosti.Zakrývať u Alhambri nič netreba,PD-čko nemá žiadnu háklivú elektroniku,takže ani nevyfúkanie konektorov ničím nehrozí.Jediné čo zvyknem je že dám štuplíky do dvoch dierok EGR pod membránou.Mafra rozkladá hliník,doslova ho vie rozpustiť ako cukor,takže neťahať čas,dve minúty,inak zatmavne hliník.Aj alternátor nechávam volný,ale čas si treba strážiť,radšej opakovať a po oplachu okamžite zase dve minuty
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

ja tiez nic nezakryvam. akurat po umyti vyfukam tlakom vzduchu alternator a miesta kde sa drzi voda a bud necham na slnku vyhriat alebo nastartujem a poriadne zohrejem nech sa dokonale vsetka voda odpari
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Presne...sme dvaja.Dlhšie trvá vyfúkať vodu ako samotné umytie.No a benzińak to je celkom slušný čas práve toho vyfukovania,pretože tam je to z elektronikou trocha zákernejšie.Ak sú sviečky v šachtách tak idú von sviečkoje káble,každučký konektor sa vyfúka.Čo žijem ešte nebol problém zo štartom.
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

vlhkost v svieckovych sachtach uz par ludom veru nahnala strach. aj mne pred rokmi ked som zacinal :2f93: clovek by nepovedal, ale kabel alebo cievka moze mat tesnenie ake len chce dobre no tlakom sa tam voda dostane. tam ano, von uz nie :3020:
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Na benzinovom motore sa to neprejavi hned ked voda zatecie do konektorov ale az po neakom case a nepomoze ani ked je v konektoroch vazelina proti vlhkosti :d :D A potom po tyzdni na palubaku hlaska,ze chyba motora a moze sa zacat hladat :3c90: . Par krat som to zazil a uz motor nevapkujem a + aj preto s terenakom benzinovym nebrodim 80cm vodu a viac lol
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

V origo servise mi po servise vo vlastnej iniciative vyvapkovali motor bol to Golf 6 gen.benzinový a asi po asi 500 metroch siel na tri valce skakal hopkal vyskocila kontrolka motora..sviecky a voda+ wapka nejdu dokopy...radsej mat zadrbany motor a neriesit taketo zbytocne problemy... :28b7:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale nie,motory umývať treba,ale nedávať wapku do rúk bulovi.Presne ako m... píše,tlak je velký beťár,dnu áno,von nie.V šachtách sa začne čochvíla robiť para a potom príde tých 500 metrov.Preskok iskry po povrchu a stojíme.No ale to všetko je jasné dopredu,na to netreba byť géniom aby nevedel čo bude nasledovať
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Aj taky spinavy motor od oleja ma svoje vyhody.Vsetky skrutky idu lahsie von a maju neohrdzavene hlavicky.Ja by som motor umyval az pred opravou.
djtomidj
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.01.2015 23:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djtomidj »

Takze motor je po ociste. Vysledok parada. Start bez problemov. Nechal som ho zohriat a nech sa susi s otvorenou kapotou

https://imgur.com/a/BxlEcMy
https://imgur.com/a/nQUg5RG
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Na chladice opatrne s wapkou...

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných