Ukrajina Quo vadis?

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martinpb
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: 15.01.2011 21:28
Zdieľať na Facebook

Ukrajina Quo vadis?

Príspevok od používateľa martinpb »

Ruský parlament schválil nasadenie vojakov na Ukrajine.. silne mi to pripomína 21.august .. čssr... čo sa mi zdá na dnešnú dobu nenormálne.. a žeby hrozil voj. konflikt? to čo si ten puťko dovoluje... :3c90:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Ukrajina sa asi rozdeli, medzi vychodnou a zapadnou castou najskor ziadna dohoda nebude mozna...pripada mi to tak, ze v tychto ruskych satelitoch je na vyber promoskovska vlada a.... to su vlastne vsetky moznosti :4012: Osobne zastavam nazor, ze krajina ako Rusko musi mat nejakeho Putina, co udrzi poriadok...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martinpb
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: 15.01.2011 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinpb »

v tých rokoch, keď prišli sem rusáci... som ešte nebol ani na pláne.. ale otec mi to popisuje veľmi emotívne, niečo čo by nechcel aby sme ešte prežili.. a ukrajina je sakra blízko slovensku.. tak neviem či by sme si to priali prežiť.. ešte keď to vyhrá prorusky orientovaný hranol.. zas sa vráti do škôl ruština.. nemám nič proti rusku.. ale raz snáď stačilo..
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

poznate ten o vacsom psovi ? mimochodom o lekciach z humanity podla vzoru EU, NATO, USA odporucam sa ist pytat trebars do Kosova...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martinpb
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: 15.01.2011 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinpb »

samozrejme , že odszudzujem akýkoľvek NÁSILNÝ VNIK DO KRAJINY.. ale ukrajina a krym? tam im ide skor len o ten ostrov a tú pôdu..
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Krym bol a je rusky, o strategickom mieste v ciernom mori netreba dufam hovorit...z mojho pohladu medzi bielorusom, ukrajincom, rusom je bezvyznamny rozdiel na urovni rozdielu zahorak vs. vychodnar, ale oni si rozumeju s potrebou sa odlisovat :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martinpb
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: 15.01.2011 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinpb »

veď hovorím pôda a poloha krymu.. ale napochodovať do krajiny s vlajkami na tankoch to je také ruské
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Martin, ale to je pohlad nas slabych - bezvyznamnych, co tie tanky nemame a tak to bude vzdy :d :D
Trebas si skusit predstavit, ze mas tu moznost a k tomu prislusnu zodpovednost, ktovie ako by si sa potom rozhodol... :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martinpb
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: 15.01.2011 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinpb »

Stalinova hrůzovláda
Po 1. světové válce a bolševické revoluci vznikla v roce 1921 autonomní Krymská sovětská republika. Při Stalinových etnických čistkách trpěli silně jak krymští Tataři, tak i zdejší řecká komunita. V letech 1941-44 byl poloostrov okupován hitlerovským Německem.
V roce 1944 Stalin deportoval 220 000 krymských Tatarů a 70 000 Řeků do Střední Asie (většinou do Uzbekistánu) pod záminkou, že kolaborovali s Němci. Oficiálně také zrušil Tatary jako národ a Krym přišel o svoji autonomii. Odsunutí lidé či jejich potomci se mohli vrátit až v 90. letech.
Na jaře 1945 se v jaltském paláci Livadia uskutečnila známá Jaltská konference, na níž se sešli budoucí vítězové války: Stalin, F. D. Roosevelt a W. Churchill. Při jejich rozhovorech byla mj. nastolena myšlenka vzniku OSN.
Krym připojen k Ukrajině
V roce 1954 (v rámci oslav 300. výročí připojení Ukrajiny k Rusku) daroval Nikita Chruščov Krym Ukrajině. Sám byl rodem Ukrajinec a nepočítal, že by se Sovětský svaz mohl někdy rozpadnout. V dalších desetiletích byla postavena řada sanatorií a hotelů a začaly sem proudit davy rekreantů z celého Sovětského svazu, ale třeba i z východního Německa.
Po vyhlášení nezávislosti v roce 1991 připadl Krym Kyjevu, i když získal znovu autonomii. Protože většina obyvatelstva mluví rusky, hovoří se zde stále o možnosti připojení k Rusku nebo alespoň zavedení ruštiny jako oficiálního jazyka, zavedení moskevského času a ekonomické nezávislosti na Ukrajině.
Jay-t
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 26.06.2011 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jay-t »

...viete preco este v USA nebol ziaden prevrat? ....lebo tam nie je americka ambasada :40bd:

A teraz vazne...Krym bol rusky az kym ho opilec Chruscov nedaroval v 1954 Ukrajine (nakolko sam bol povodom Ukrajinec). Vacsina obyvatelov tejto oblasti hovori po rusky a je pro-ruska.
Rusi by sa nikam netahali keby USA a spol nezasahovali do vnutronych zalezitosti Ukrajiny tym ze zafinancovali cely ten bordel okolo...alebo si niekto ozaj mysli ze by protesty vydrzali tak dlho bez nalezitej logistiky a financnej podpory ludi ktori maju na tom celom zaujem?
Keby sa hocikde inde konaju take "nenasilne" protesty ako sme videli (zapalovanie policajtov, pouzitie techniky - bager proti kordonu policajtov a pod ) tak by bol davno vyhlaseny vynimocny stav a armada by bola v uliciach...staci sa pozriet na protesty u nas v SR (napr v Sarisskych Michalanoch, Gorila atd)

Rovnaky scenar sa da uplatnit v hoci ktorej krajine, staci len spravna medialna masaz, podporit nejaku nespokojnu skupinu (financne a logisticky najma tych radikalnejsich), a potom zabezpecit striedavo straty na oboch stranach a ono sa to uz nejak rozhori :)

Len pozor aby raz ambasada USA na Hviezdoslavovom namesti neposkytla nejake financne injekcie a logisticku pomoc aj nasim neprisposobivym lol
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11338
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

martinpb

Ver tomu že pre Ukrajincov by bolo lepšie keby zostalo všetko tak ako doteraz a aby sa do toho eu a amíci nemontovali... A vôbec by som to neprirovnával k 68 roku u nás...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

cela EU je papierovy strasiak, ved ani uslintaneho chrontosa Kaddafiho ked zacal kecat kde kade prachy nacpal europskym papalasom, nedokazali umlcat :d :D , take volakedy militaristicke staty ako francuzsko, britania, ked maju municiu na jeden den strelby...EU je svorc, to je cele, skoncime nakoniec ako vynalezci byrokracie - skanzen pre aziatov :(

ukrajina je obyvatelstvom 1/3 ruska, kde mozno polovica su aj tak rusi, vojensky, zdrojmi je to este ovela ovela horsie...ziadna regularna vojna nebude :3020:

ci sa ukrajina rozdeli, alebo vznikne nejaky paskvil vid. republika srpska, len aby sa udrzala umela uzemna celistvost statu, ktory v podstate nikdy samostatne neexistoval, ani v nema oddelenu historiu, je vlastne jedno, ked sa rusovi zachce, zastavi kohutiky, ako to uz spravil a potom EU som zvedavy...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martinpb
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: 15.01.2011 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinpb »

fotrík.. ja si tiež myslím.. že obama mal radšej držať pysk.. ale kto iný povie putinovi - že to čo robí nie je kóšer s dohodou o nezávislosti ukrajiny.. mám pocit že puťka (nesympatický prezident) zacítil že ukrajina je na kolenách a chce chnapnúť ako pes po údenom.. a čo keď bude jeho hlad narastať? výrok.. už som to niekde použil.. ako chutí moc...

bajo... to je všetko pekné.. ale prečo potom bol postavený majdan vs Janukovič ? vychádza to tak že bude majdan 2 vs Russia , myslíš si že polovica (možno viac) občanov ukrajiny sa zmieri s Russia+Ukrajina.. čo keď nie? aký bude potom variant?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Obrázok

Obrázok

:40bd: :40bd: :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

som za navrat janukovica, tusim nedavno vykseftoval s EU pre ciganov nejaku oblast, tam by sa ich zmestilooooo :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 14 neregistrovaných