Turbo Skoda Octavia 1

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

makohej
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.03.2020 01:36
Zdieľať na Facebook

Turbo Skoda Octavia 1

Príspevok od používateľa makohej »

Zdravím, jedná sa o motorizáciu 1.9 tdi 81kw, rok vyroby 99. Isiel som do kopca na 3jke asi 80 a zrazu mi motor zacal ist do otacok. Sam motor pridaval a to aj pri vytlacenej spojke. Trvalo to asi 5 sekund. Zastavil som, vypol motor, zamnou cierny dym ako keby vyhorela mensia dedina a smrad spaleniny. Teplota motora bola v norme a ked som sa snazil nastartovat po urcitom case motor strasne tazko startoval. Ked som nastartoval pri rozbiehani som mal "nestaly plyn" rovnomerne som pridaval plyn ale motor ako keby vynechaval. Pri jazde mi 1,2, 3 taha v norme ale vyssi kvalt mi taha ako atmosfera. Pri 3jke turbo jemne zapisti pri vyssich otackach. Myslim si ze pojde o turbo, kedze je hadica zajebana od oleja, ale v motore mam stale oleja na hornej ciarke. Zaujimalo by ma ci moze ist aj o nieco vaznejsie ako turbo, alebo to je cisto zalezitost turba. Dalsi postreh bol ked som vo vyssich otackach podradil, tak mi pri pomalsom pustani spojky spojka jemne zapisatala. Neviem ci to s tym ma suvislost ale vsimol som si to iba teraz. Kedze som mal vypnute radio. ???? Dakujem za odpoved. :41c2:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Prerazené turbo. Mal si šťastie, zvyčajne to končí horšie: https://dopice.sk/ori

P.S: Na to, že je niečo špinavé má slovenčina dosť slušných výrazov...
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných