Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Napisal si toho tak malo, ze neni inej rady, nez aby si isiel do servisu.
To ze diagnostika neukazala ziadnu chybu, nic neznamena, su tam jednotlive kanaly a treba to porovnavat s pozadovanym stavom, hodnotami. Taktiez nic neni napisane o udrzbe. Ale asi kazdy normalny clovek by ako prve riesil aspon sviecky, kedze to je najjednoduchsie.
Takto to bude len spekulovanie o tisicoch moznostiach, komu robilo nieco podobne a co sa menilo. Myslim, ze ani ty nechces menit vsetky diely, co by to mohli sposobovat, stylom pokus/omyl…
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Re: Trhanie motora, vynechávanie motora, trasenie 1.2 TSI 77

Príspevok od používateľa undertaker007 »

janmatus1996@gmail.com napísal:Deje sa to iba pri rýchlom pridávaní plynu, pri pomalom rozbiehaní je všetko OK.
Nič extra si nenapísal, ale zo smutnej skúsenosti ti položím jednu otázku:
Pri požiadavke prudkého zrýchlenia, teda pri rýchlom pridaní plynu, koľko má tvoj motor práve otáčok a aký prevodový stupeň má práve zaradený?
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Newapkoval si motor? Mne v servise vyvapkovali a nepivedali ale po prejdení pár metrov motor hapkal a zdochynal... Potom povedali ze ho umývali zvnútra-sviečky a voda nejdu dokopy... Skus tie je to to najlacnejšie co by si na tom vysávači mal skúsiť.... Tsi som mal a už nechcem ani keby mi ho ponúkali ako odškodné za tie nervy... Možno 2.0 Tsi by som skusil :2f93:
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Z 1.2 TSI do 2.0 TSI. Z blata do kaluže.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Ak mas moznost porovnat s presne takou fabiou.Odsleduj si padanie otacok z 3000 na volnobeh.Ak tvoje budu pozvolnejsie padat je to asi EGR ventil.Treba ho pozriet na PC ci funguje a rozobrat a vidiet ci sa skutocne hybe.
danokonecny
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25.04.2010 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa danokonecny »

Kúp si nové káble a sviečky a auto pôjde normálne.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Startovacie kable? :40bd:
foxrider
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 05.05.2008 16:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foxrider »

Skontroluj sviečkové káble. Mal som tento problém minulý rok. Jeden kábel bol natrhnuty. A auto pri akcelerácii trhalo. Vymenil som komplet všetky káble a aj sviečky (akurát ich bolo treba meniť) všetko som dal značku NGK. Auto jazdí bez problémov.
Sparing1
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 18.11.2010 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sparing1 »

gnagy napísal:Z 1.2 TSI do 2.0 TSI. Z blata do kaluže.
vážne?
Tak niečo z reálneho života, nie len z počuťia.. Môj 2.0TSi r.v. 2010, nabehaných aktuálne 200tkm (kúpený mnou ako fungel nový), nežerie ani "kvapku" oleja, emisie má ukážkové, prejav a chod motora krásny-žiadna pazvuky a pod, ťahá ako lokomotíva, nemal jediný problém.
Asi to nebude až taká kaluž.
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

si si odpovedal ze si si ho kupil sam fungel novy a staral si sa on ale ked si kupi niekto vehikel a vie ze o 4 roky bere dalsi lebo nechce riesit stk tak mu je to lautrt jedno ze tsm olej neha cez 30000 a ze mu dava sodu na zaciatku
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

Sparing1 napísal:
gnagy napísal:Z 1.2 TSI do 2.0 TSI. Z blata do kaluže.
vážne?
Tak niečo z reálneho života, nie len z počuťia.. Môj 2.0TSi r.v. 2010, nabehaných aktuálne 200tkm (kúpený mnou ako fungel nový), nežerie ani "kvapku" oleja, emisie má ukážkové, prejav a chod motora krásny-žiadna pazvuky a pod, ťahá ako lokomotíva, nemal jediný problém.
Asi to nebude až taká kaluž.
na 50% je najvacsi nepriatel auta sofer :D pri niektorych drziakoch aj na 90%.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Sparing1 napísal:
gnagy napísal:Z 1.2 TSI do 2.0 TSI. Z blata do kaluže.
vážne?
Tak niečo z reálneho života, nie len z počuťia.. Môj 2.0TSi r.v. 2010, nabehaných aktuálne 200tkm (kúpený mnou ako fungel nový), nežerie ani "kvapku" oleja, emisie má ukážkové, prejav a chod motora krásny-žiadna pazvuky a pod, ťahá ako lokomotíva, nemal jediný problém.
Asi to nebude až taká kaluž.
Napíšeš toto isté aj v roku 2060 ?????? :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Lebo ja ano - motor škoda Spartak r.v.1956 - prežil neznámy počet aut. Olej strávi akýkolvek ,a v každom počasí štartuje na tri otáčky. Ale to hlavné - určite prináša majitelovi viac úžitku ako 2,0TSI. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Sparing1
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 18.11.2010 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sparing1 »

ocko pohoda, ale si tak trochu off topic a toľko smiechu, pozor nepreháňaj to, už máš svoj vek.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ok bez smiechu - tak ako človeka môžeš hodnotiť na sklonku jeho života , tak aj auto sa dá hodnotiť po milione km alebo 50tich rokovh. Naši dedovia také bežne vyrábali , tak prečo my podliezame ešte aj čínsku latku kvality.
Ps : 200t km je nájazd lepšieho obchoďáka za rok.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Sparing1 napísal:
gnagy napísal:Z 1.2 TSI do 2.0 TSI. Z blata do kaluže.
vážne?
Tak niečo z reálneho života, nie len z počuťia.. Môj 2.0TSi r.v. 2010, nabehaných aktuálne 200tkm (kúpený mnou ako fungel nový), nežerie ani "kvapku" oleja, emisie má ukážkové, prejav a chod motora krásny-žiadna pazvuky a pod, ťahá ako lokomotíva, nemal jediný problém.
Asi to nebude až taká kaluž.
Prajem Ti, aby si mal aj nasledujúcich 200kkm takých spokojných ;-) Ináč v Dánsku používajú policajti tieto motory v Superboch, Passatoch, aj 3.6 V6. Používajú aj Mercedes C63 AMG... Drvivá väčšina dánskych policajných áut je benzínových a majú šialené km. Ale natankovať a prejsť 400km, to neviem, či bude úplne najideálnejšie :)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: 66QUATTRO, ivavro, seven549 a 6 neregistrovaných