Trhanie motora C4 1.6 Vti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

BugyPD
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 08.12.2009 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BugyPD »

Ahoj Domica,
presne tento problém, čo popisuješ mám aj ja. Typ motora a r.v. sedí. Chcem sa spýtať, či si už to nejak poriešil? Vďaka
TommyMT
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 28.12.2011 23:56
Bydlisko: Martin
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TommyMT »

Ono to mozno vyznie cudne, ale co som mal moznost toto opacit, tak funguje styl 2-3x natiahnut benzin cerpadlom a malo by to ist.
BugyPD
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 08.12.2009 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BugyPD »

Možno to niekomu pomohlo, ale mne nie. Dokonca som si dal urobiť prístrojček, stlačil som a na cca 20 sek. sa spustí čerpadlo benzínu. Žiaľ, nič nepomohlo. Ani viacnásobné stlačenie, bezo zmeny. Ináč toto ma napadlo ako prvé, lebo ten auťák sa presne správa, ako by mal nedostatok benzínu.
TommyMT
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 28.12.2011 23:56
Bydlisko: Martin
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TommyMT »

Kontroloval si palivovy filter? to je tiez mozna prekazka po ceste :)
BugyPD
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 08.12.2009 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BugyPD »

Myslím, že to nemá palivový filter, aspoň o ňom ja nič neviem. Ak by bol a bol upchatý, musel by sa prejaviť aj inokedy. Ale to auto po tých počiatočných problémoch ide ako guľa a žiadny, ani najmenší výpadok nie je, ani iný problém. V Nemecku som šiel 202 km/hod., reálnych 198 km/hod., pri spotrebe 17 -18 l/100 km.
TommyMT
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 28.12.2011 23:56
Bydlisko: Martin
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TommyMT »

Ahoj Lakino, ano blikal, pekne nove Berlo :) Laky, maju aj benziny filtre, aj moja C4, ale ma ho integrovany v nadrzi
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Odporucam natankovat do benzinu E85. Zmes 1:1, menej litrov a hned vyjazdit. Bacha, lebo to nemusi na takuto zmes dobre startovat, nastartuje, ale ne moc ochotne...
Ja som daval na 10 litrov v nadrzi, 10 litrov E85.

Pokial je to to co myslim, malo by pomoct...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
BugyPD
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 08.12.2009 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BugyPD »

Kde na Slovensku natankujem E85?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

na slovensku ? :zg282:
tu sa vsetok spiritus vypije !

ja som bol v hodonine na CSAD pumpe, alebo v AT, neviem ako madari, poliaci maju o tom nemam sajnu

povedal by som daj technicky lieh...ale ten dnes stoji 4 ecka liter...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
BugyPD
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 08.12.2009 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BugyPD »

Ak pôjdem do Čiech skúsim niekde nájsť, len neviem ako rýchlo to miniem. Ja mám namontované LPG. Ale spomínaný problém som mal už pred montážou a stále pretrváva.
BugyPD
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 08.12.2009 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BugyPD »

Ten stav vedia všetci, aj susedia na 7. poschodí, to skákanie sa nedá necítiť, ani prehliadnúť, určite nepotrebuješ diagnostiku. Diagnostiku mám, ale čo z toho, keď namerané hodnoty mi nič nevravia. A ktoré mám sledovať, keď sú ich stovky. V každom prípade žiadne chyby mi nevyhadzuje, aj keď auto nemá ani toľko energie, aby auto šlo po rovine 10 km rýchlosťou. Ale niekedy si povie, dnes Ti dám pokoj a nie je žiaden problém (asi 5 percent), bez akéhokoľvek zásahu, či natankovania špeciálnej zmesi,....
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

http://forum.autobazar.eu/preco-je-tak- ... 80-75.html

pozri moj prispevok 31 august 2013 20:33

su tam fotky...

pokial mas taky zlty, hnedy sajrajt v palivovej sustave, akoze pokial niekto jazdi na LPG, alebo mava dlhsie benzin v nadrzi, tak si trufam povedat, ze na beton ma, tak ten bordel lepi ! pokial sa to dostane do vstrekov, prilepi ich, pokial statujes su vole vymedzene, preto to chodi barz jako, len nie tak ako RJ chce, navyse kazdy valec inak, preto to sklbe, jeden valec ma malo, druhy kludne moc benzinu, preto moze hodit hlasku bohata zmes, elektronika sa zblazni, ale tento stav nezrovna !

pokial sa ohreje motor, vole sa uvolnia, uz nejake palivo preplachne trubky a ide OK

ja som zistil, ze technicky lieh - 95% etanol rozpusta a cisti ten hnus ! dokaz je moje namocene cerpadlo, nefunkcne v nom, po kupeli znova slape

nadrz a cerpadlo som cistil priamo, zbytok palivovej sustavy prave zmesou E85 a benzinu, zase E85 neni nic ine len etanol a 15% benzin... :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
BugyPD
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 08.12.2009 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BugyPD »

Ten problém mám dá sa povedať od kúpy nového auta. Samozrejme som to chcel poriešiť v záruke. Ckodil som do servisu (iné mesto, deň dovolenky, ...). Vymenili sviečky, prehrávali software,.... a nič. Takže už som stratil nejak dôveru v to, že sa to porieši. A tak som ochotný prístúpiť na skákanie, prípadne na cca 2-4 min. voľného behu motora (podľa vonk. teploty) a je po probléme. Aj keď niekedy sa mi nechce čakať a niekedy nemám ani moc času čakať.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Nehovorim, ze ty mas presne tento problem, skor nie...

Zadavatel temy ma LPG, mne auto zacalo blbnut zo spatneho benzinu a nepomohlo vymenit cerpadlo, vycistit nadrz...Za tepla nebol problem, ale ked som isiel zo 40C leta do tatier tak to rano blbo startovalo aj s cestvym 100oktanovym benalom, po zohriati vsetko OK

Dal som E85 a je po probleme...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
BugyPD
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 08.12.2009 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BugyPD »

ak sa dostanem k E85, natankujem, ale stále si myslím, že problém môže byť v lambda sonde, prípadne meraní tlaku v sacom potrubí, niektorí mi radia, že aj škrtiaca klapka by mohla robiť problém a že ju treba vyčistiť a resetnúť, ale môžu to byť aj iné veci.
Aj tak vďaka Vám, za všetky rady a podnety.

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných