Trhanie auta VW passat b5.5

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Trhanie auta VW passat b5.5

Príspevok od používateľa djdg »

Zdravím chalani opäť píšem ohľade môjho passatu b5.5 1.9tdi 96kw AVF tiptronic (5.stupeň). 235 K.
Jedná sa o to že auto začne pri rýchlosti cca. 45-60Km/h trhať ale vtedy keď jemne pridávam skoro až udržiavam rýchlosť po pridaní auto pekne vystrelí skúšam som aj prudkú akceleráciu a auto pekne ťahá netrhá a krásne plynule zrýchľuje, som si všimol v pár prípadoch jemne zakolísanie otáčok preto začiatkom mesiaca idem na výmenu oleja v automate a pravdaže aj filtra, diagnostika je čistá a palivový filter je nový, olej sa nestráca.
Neviete čím to môže byť ? Na jednom fóre som sa dočítal že zato môže automat a vyrieši to výmena oleja v prevodovke ( aspoň dúfam). Pokiaľ nepomôže tak nech sa moja peňaženka pripravý na teoretické závady.
vopred Ďakujem za rady a typy :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tieto prípady často končia nešťastne,hlavne ak začnú mechanici špekulovať či problém prisúdiť prevodu alebo motoru.Pretože také správanie dokáže aj motor.samozrejme že príde na "opravu" cez výmenu oleja,ale ak nepomôže začína hra na slepú babu a to skoro vždy skončí dokonalým vyvetraním peňaženky ale z neopraveným autom
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

Ved to sa desím dúfam že ta výmena oleja pomôže keď nie tak auto pôjde z domu a najhoršie je ked človek nevie kde je problém a nastáva známe typovanie ktoré zaplatí len majiteľ vozidla :/
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných