trasenie pri brzdení

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patfil
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 01.03.2013 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patfil »

a dám ju ina na stycnu plochu medz naboj a kotuc alebo aj niekde na strmen ak ano tak kde... A este ak mi viete poradit ked budem menit kotuc a davat dole strmen.. je to riesene nat ze zlozim strmen a platnicky ostanu v drziaku strmena na kotuci... tie dam dole a potom aj drziak... ale treba tam zatlacan nas5 valcek ?? alebo nieco podobne? ci jednoducho nic iba ocistit vybrat a potom na novy kotuc a drziak vlozit a nahodit strmen... nic viac?? ak ano co? a platne tam jednoducho polozim? nic viac?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Nechnevaj sa ale uz viem preco ti trasie auto pri brzdeni.Lebo to robil presne taky isty laik aky si ty.Ty nevies ani zaklady a chces spustat do brzd?Samozrejme piesty treba stlacit naspat,zadne piesty treba aj krutit,je na to pripravok.Daj to niekomu kto uz robil zopar naprav,nic v zlom.
patfil
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 01.03.2013 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patfil »

vsak v pohode ja len preto, lebo som sledoval chlapa v servise ako to robil a on to jednoducho len rozobral vybral kotuc.. hodil na sustruh ... kotuc sa vratil... nahodil nas5 kotuc... potom hodil drziak strmena don vlozil platnicky a nasunul strmen... dotiahol a nic viac nerobil..
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Videl si aj sutruzenie?Nastavil kotuc"hadzavost" na min. s indikatorom?Ktore plochy osustruzil?Kolko to vcele trvalo?Bolo skontrolovane voditko v strmeni?Bol skontrlovany piest?
patfil
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 01.03.2013 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patfil »

nie nie posledne ked som tam bol... tak zhodil kotuc poslal ho po kolegovi dakemu dedovi niekde do mesta na sustruh... po hodine prisiel a nahodil to ako som pisal... inak po zhodeni strmena platnicky ostali v drziaku nie priamo v strmeni... co som si vsimol tak piest nezatlacal preto som sa pytal... a teda co sa moze stat ak nezatlaci piest a dava povodne platnicky /relativne nove cca 2 mesiace stare/ a teda s povodnou hrubkou??
inak sa na prednej naprave nemusi nic robit ni? okrem zatlacenia piestu a pripadnej upravy hladiny brzdovej kvapaliny.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ak ste nedali nove platnicky,nemusi sa stlacat piest dnu/ale oplati sa kvoli skuske,ze nahodou nie je zadrety/.Voditka tiez.Za hodimu bol naspat kotuc?Velmi zaujimave,my tu n mieste robime jeden kotuc cca 1hod.Na prednu napravu nepotrebujes pipravok.
patfil
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 01.03.2013 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patfil »

no nove sa nedavali nakolko boli nove (teda dvojmesacne) ak som spravne pochopil dovod tak sa zatlaca koli tomu, ze nove platnicky su ovela hrubsie ako povodne vyjazdene a teda by sa nezmestili? Inak ked netreba pripravok tak ho zatlacim cim?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Zatlacis s hrubsim srobovakom napriklad,alebo hasakom.Ano,nove platnicky su hrubsie a kvoli nich treba zosunut piest,ale samozrejme aj kvoli kontrole.
patfil
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 01.03.2013 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patfil »

a este ak by si mi povedal ktore stycne plochy a cim najlepsie po precisteni dratenkou na vrtacke premazat... vdaka

a este je teda mozne ze sa platnicky umiestnuju do drziaka strmena a nie priamo do strmena?
patfil
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 01.03.2013 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patfil »

tak isto by ma zaujimalo, cim prebrusit dosadacie plochy dosticiek ak teda zachovam povodne
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Nemusis namazat plochy,iba voditka.Daju sa smirglom jednoducho na vodorobnej ploche.Platnicky maju svoje miesto,nechapem co chces s nimi.
patfil
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 01.03.2013 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patfil »

samozrejme ze platnicky maju svoje miesto... chcel som len povedať, že sa mi zdalo že, ked chlap zhodil v servise strmen tak planicky ostali v drziaku strmena a tusim tam ich aj vkladal... nie priamo do strmena... je to mozne? ci si len zle pamatam...
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ano je to mozne,ak sa dobre pamatam,tak jedna platnicka/ak ma pruzina/ tak treb vopchat do piesta a druha je v drziaku.Uz nie som si isty,nechce sa mi teraz hladat.Ale co s tym chces?To nema vplyv na kryve kotuce.
patfil
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 01.03.2013 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patfil »

samozrejme, ze to s tym nema nic to bolo len zo zvedavosti..... a teda som si vsimol, ze sme akosi odbocili od podstaty temy... zhodneme sa teda natom, že mojim problemom budu vadne kotúče?

Dalej, ake rizika vzniknu pri pouziti povodnych platniciek TEXTAR ktore som kupoval cca 2 mesiace dozadu za cca 40€. Kupovat dalsie nove mi pride akosi "predrazene"

a k otazke vymeny.. ake mazadlo na voditka pripadne stycne plochy odporucate?
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

Kúp nové dostičky a tie staré si odlož keď zoderieš tie nové kludne tam hoď tie staré

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných