Toyoty Auris benzín 1,6 Valvematic - olej

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Danubit1
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19.09.2010 20:47
Zdieľať na Facebook

Toyoty Auris benzín 1,6 Valvematic - olej

Príspevok od používateľa Danubit1 »

Dobrý deň, mám Toyotu Auris 1,6 VVT r.v. 2010 a pojdem na prehliadku po 3 rokoch. Chcem si doniesť svoj motorový olej, od firmy, ktorú vlastní kamarát.
V manuáli je uvedené široké spektrum olejov, ktoré je možné do auta použiť. V autorizovanom servise mi povedali, že dávajú
5 W 40 alebo 5 W 30.
Prosím o radu, jazdím aj v chladnejších podmienkach do -25°C a na druhej strane ale aj diaľnice 160-170 km/h.
Ďakujem.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak by si si pozrel tabulku, tak vieš že 5W40 má vyššiu hornú hranicu teploty oproti 5W30.
A neviem čo furt skoro všetci riešia viskóznu triedu...prvoradá je aj tak špecifikácia výkonnostnej triedy alebo priamo norma podla výrobcu. A za daľšie koľko že ušetríš tým vlastným olejom? Že to stojí za takéto komplikácie. A ešte posledný dotaz, akú máš istotu že ti ten olej tam aj reálne nalejú?
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

ak tvoj kamarát vlastní firmu ktorá sa zaoberá olejmi prečo sa nespýtaš jeho ?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

nalej tam hocico normalne co ma 5w 40 a bude to jazdit.tolko maturity koli oleju.co sa zadrie motor?uberie mu to 50 000km zo zivota?
Danubit1
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19.09.2010 20:47
Zdieľať na Facebook

Čo ušetrím?

Príspevok od používateľa Danubit1 »

Cena oleja v autorizovanom servise je 2000 Kč. Ja ho budem mať zadarmo. Takže toľko ušetrím. Istotu, že to tam nalejú mám vysokú, lebo v autorizovanom servise Toyota je mimoriadne vysoká kontrola a len za malé zlyhanie možem mať pracovník padáka.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

olej

Príspevok od používateľa hjundai »

diskusia na trošku inej úrovni tu : http://www.oleje.cz/forum/post78741.html#p78741

prečo by neriešil viskozitu? Výrobca udáva špecifikáciu a viskozitu si môžem vybrať podľa klimatických podmienok a spôsobu jazdy. takže niekto potrebuje v rovnakom aute napr. 5W40, niekto 10W40 a niekto 10W50. Ak jazdím vysoké rýchlosti a auto ide nadoraz tak tam nedám xW20 alebo xW30 ale xW40 alebo 50.
Doporučujem všetky otázky o olejoch smerovať na iné forum - práve na oleje.cz tam vám dajú rozumnú radu bez primitívnych komentárov.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Čo ušetrím?

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Danubit1 napísal: Istotu, že to tam nalejú mám vysokú, lebo v autorizovanom servise Toyota je mimoriadne vysoká kontrola

Toyotu vlastnim uz nejaky ten piatok a moje postrehy su nasledovne:
1. Ide o obycajne, mierne podpriemerne auto
2. Servis je drahy
3. Servis je neschopny.

Mozes mi prosim laskavo uviest, akoze je ten autorizovany servis kontrolovany? Kto a ako to robi?

Lebo ja som taky dojem urcite nemal.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

mám aurisa 1.6 prevádzkovaného na LPG. Každých 10 tis km mu nalejem shell helix extra 5w40.

je to moja tretia toyota, ale asi už posledná... serú ma drobnosti, ktoré ma predtým nesrali a vrátim sa späť do volva. voči motoru žiadne výhrady, po honďáckej 1.8 je to najlepšia atmosféra v danej triede.
Danubit1
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19.09.2010 20:47
Zdieľať na Facebook

Re: Čo ušetrím?

Príspevok od používateľa Danubit1 »

YxoYpsilono napísal:
Danubit1 napísal: Istotu, že to tam nalejú mám vysokú, lebo v autorizovanom servise Toyota je mimoriadne vysoká kontrola

Toyotu vlastnim uz nejaky ten piatok a moje postrehy su nasledovne:
1. Ide o obycajne, mierne podpriemerne auto
2. Servis je drahy
3. Servis je neschopny.

Mozes mi prosim laskavo uviest, akoze je ten autorizovany servis kontrolovany? Kto a ako to robi?

Lebo ja som taky dojem urcite nemal.

Na Slovensku je to možno trochu inak, poviem ti moje postrehy z ČR zo Zlína.
1. či je to podpriemerné auto neviem, ale o tom nebola diskusia
2. drahý servis? To ťažko. Mám auto teraz tretí rok a priemerne som za servis platil cca 3000-3500 Kč, čo je lacnejšie ako servis škodovky tu v ČR. Sám som bol prekvapený.
3. neschopný servis, možno na SK. Tu ťa už od dverí zdravia, maximálna ochota, vždy kávička, ochotne ma odvezú zadara do práce, keď potrebujem, všetci strašne milí, veľa vecí mi opravili zdarma aj nad rámec záruky.. Po servise vždy telefonát z Prahy ako som bol spokojný. Vždy som dal 100%, len raz mi čosi vrgalo v aute (bol to nakoniec pás) a neporadili si s tým. Tak som to narovinu povedal. Ešte v ten deň telefón z Toyoty, že ich to veľmi mrzí a že to chcú napraviť. Vždy hodnotím valitu servisu a servisáci ma neraz prosili, aby som im dal dobré hodnotenie. Vraveli mi, že sa im to odráža na prémiách. Inak na niektoré servisné úkony som sa bol osobne pozrieť. Takže asi taká kontrola :-)
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

vela ovplyvni to, ci aj riesis nejaky problem, ale len menis olej :zg282:

Nastavenie v Zline je potom nastavenim majitela - to ale neopravnuje vynasat sudy nad posobenim celej servisnej siete.

Dockaj casu, ked budes riesit nieco komplikovanejsie a potom daj vediet (ale nezalam ti to)
660x
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30.10.2009 22:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 660x »

Ja mám presne takú istú toyotu ako ty. Tiež budem o mesiac meniť, ale do toyoty už nejdem.Od výroby tam dávajú OW-20, čo by vyhovovalo tebe, keďze jazdíš v chladnejšom počasí. Mne tam potom liali Castrol Slx Profesional 5W-30, sa ale premenoval na Castrol Edge Profesional, takže tam dám ten. Rozhodni sa teda medzii tymito dvomi viskozitami, čo je najlepšia volba pre tento motor.
Danubit1
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19.09.2010 20:47
Zdieľať na Facebook

Ad: 660x

Príspevok od používateľa Danubit1 »

Vien, že od výrpby je tam 0W-20, samozrejme dá sa zohnať (ale obtiažne) a je pomerne dosť drahý.
Skor by ma zaujímalo, keď máš rovnaké auto, prečo už Toyotu nechceš. Ja som mimoriadne spokojný, ale kupoval som v ČR a tam aj servisujem. Cena pred 3 rokmi po zlave bola 330 000 Kč, jazdí bezchybne, nízka spotreba, bol som prekvapený aj relatívne lacným autorizovaným servisom..
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Veľa ľudí odsúdi auto na základe kvality servisu, alebo sa dostali do omylu tým, že stočené auto sa začalo prehnane kaziť a vyargumentujú si to tým, že "už také auto nechcem, lebo nevydrží ani 180.000km...".
Kubov9
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17.07.2009 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kubov9 »

Na servisy by som sa vo veci oleja veľmi nespoliehal. Oni totiž často ani netušia aký olej do konkrétneho auta patrí. Niekedy je to len o arogancii a nezáujme z ich strany, poprípade majú dlhoročnú zmluvu s nejakou značkou a sú viazaní na odber určitého množstva oleja. Často berú ten najlacnejší a najbežnejší. To ani nevravím o tom, že môžeš byť rád, ak ti ho vôbec vymenia a ak ti ho aj vymenia, môžeš byť rád, ak je to originál ...
Viac info si pozri napr. tu: http://www.mazanie.sk/ako-vybrat-vhodny ... voje-auto/
kolesak777
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 07.08.2014 15:52
Zdieľať na Facebook

Olej VVTI 1.6 Toyota

Príspevok od používateľa kolesak777 »

Nazdar chlapi mozem toto doliat do tohto ,turbo, auta s 1.6 81kW vvti čkom co zere tak 5 litrov od vymeny do vymeny( tak sa teda meny len filter samozrejme) Selenia 20K

http://oleje-a-maziva.heureka.sk/seleni ... wwod5PINcw

Nabudúce pred založením témy skús hľadať "foter"

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných