Toyota Yaris - zadné pásy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kurul
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 06.05.2021 07:40
Zdieľať na Facebook

Toyota Yaris - zadné pásy

Príspevok od používateľa kurul »

Pozdravujem,
Ak tu máte yarisa 2 generáciu, ako mate v zadu zoradené spony pásov? Normálny stredový a normálny? Z logiky mi zo tak vyplýva ale mam to opacne , stredový normálny a normálny, tak neviem ci to tak je z výroby, doteraz som si to nevšimol lebo som nenašiel masochistu ochotneho sedieť v strede. A nenapadá ma dôvod prečo by to niekto prehadzoval.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Yaris, zadné pásy

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dôvod je ten že po sklopení zadných sedadiel ostanú pravdepodobne na volno a ked niekto zaklápal sedačky naspäť tak len zamenil ich pozíciu.
kurul
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 06.05.2021 07:40
Zdieľať na Facebook

Re: Yaris, zadné pásy

Príspevok od používateľa kurul »

To som si myslel ale nie je to tak, sú tak pripevnene k podlahe s veľmi blbym pristupom k srobu. Tak to asi naozaj niekto prehodil, prečo sa už nedozviem.
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Yaris - zadné pásy

Príspevok od používateľa tuninka »

skús toto

https://www.youtube.com/watch?v=Stpbl0biZxw

možno to ty nesprávne zapínaš

kukni manuál strana 358

https://www.manua.ls/toyota/yaris-2007/manual?p=358
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Yaris, zadné pásy

Príspevok od používateľa seven549 »

kurul napísal: 01.09.2023 21:15 To som si myslel ale nie je to tak, sú tak pripevnene k podlahe s veľmi blbym pristupom k srobu. Tak to asi naozaj niekto prehodil, prečo sa už nedozviem.
mozno niekto nieco velke prevazal na dlhu cestu a potom to uz pri montazi pretocil a pas uz je prekruteny.aj mne sa to stalo.

ja tiez tak demontujem drziaky zadnych pasov ked vyberam sedadla vonku.stredovy pas je namotovany v operadle cize musim demontovat drziak z podlahy.

napr ak idem k moru na seat ibize.je to jedine moje auto co ma tazne a nemam velky privesny vozik ktory by zobral aj el kolobezky a kopec hluposti co trebalo.tak som z toho seata spravil maly uzitkovy voz a tahalo za sebou aj pekne nalozeny prives.{mal som aj rezervne koleso na vozik}kupil som v tom chorvatsku na polovicu z bratom 2.5 izbovy byt pri zadare nech mame svoje.no a pocas trojtyzdnovej dovolenky sa aj zariadoval.trebalo mi zobrat naradie novy nabytok v krabiciach a nejake veci do kupelne kuchyne atd.
pietro235
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 19.05.2014 13:04
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Yaris - zadné pásy

Príspevok od používateľa pietro235 »

mám síce iné auto, subaru outback, ale tie pásy mám tak ako ty.
Asi to tak majú japonci vymyslené.
Podľa mňa je to preto, aby boli tie spony ďalej od seba pre stredného pasažiera, keďže je to miesto užšie ako krajné sedadlá.
Keby boli ľavý-stredný-pravý, tak tá stredná spona by bolo príliš pri tom druhom konci pásu. Človek by ho mal v podstate až za chrbtom a nie vedľa seba.
Ten pás by potom toho stredného pasažiera tlačil ešte aj zo strán, nie len spredu.
Ak by boli 3 samostatné sedadlá, tak by to bolo o inom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných