Toyota yaris pre mladu rodinku?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

horalky
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 07.09.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Toyota yaris pre mladu rodinku?

Príspevok od používateľa horalky »

Dobry den.Zvazujem kupu Yarisu 1.5.Auto chcem nove alebo predvadzacku.Jazdit sa bude 70% mesto 20%okresky a sem tam dialnica.Chcel by som si ho nechat cca 5 rokov kupa za hotovost.Moj problem je ze momentalne som iba s priatelkou takze to nam staci ale v blizkej dobe planujeme dietatko a trocha sa bojim toho maleho kufra pre kocik a priestoru vzadu na detsku sedacku.Inak auto sa mi paci a vyhoda lahke parkovanie aj pre zenu takze sa nemusim bat ze ho niekde obucha.aky je teda vas nazor postacuje yaris pre zacinajucu mladu rodinu? Pozeral som aj auris ale tak cenovo to uz je niekde inde.Zvazoval som aj kiu ceed alebo i 30 1.4 v zakladnej vybave.Akurat tam uz je trocha vyssia cena a myslim ze pri malom dietati sa tie peniaze zidu na ine veci.A tiez s malym dietatom sa nechystam cestovat na dlhe cesty a tie jednodnove vylety snad zvladne aj v malom aute...za nazory dakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Peniaze ti treba na dieťa a ty ideš kupovať NOVÉ auto? A ešte k tomu také čo inde používajú ako tretie v rodine?!
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

ročný nájazd bude koľko? 10 tis km?

to ti dá hociktoré zachovalé 5 ročné, ale aj 10 ročné auto. to myslím naozaj.

Pozri si toyotu verso. Tvoj a priateľkin chrbát sa Ti poďakujú za takéto auto, ak budete dávať dieťa do auta. úplne, ale úplne Ti postačí kúpiť aj 10 ročné auto. podmienkou je, aby bolo v dobrom stave. ušetríš polovicu peňazí a odvezieš sa pohodlnejšie.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

preboha fakt to nerob... Yaris s miminkom ?
Jedine pre masochistov alebo inak narusenych, zda sa ze mas peniaze - nekupujes za posledne na leasing atd.


Nevyhoda noveho auta je aj najvacsi prepad ceny ako zaznelo (i ked pre male lacne auta to nie je take strasne).



Absolutne suhlasim s chlapcami nadomnou, hladaj nejake parrocne ktore uz ma najvacsi prepad ceny za sebou. Pohodlny posed dolezity, nakladanie miminka taktiez (= idealne posuvne dvere), potrebujes VELKY kufor kvoli kociku. Velky kufor nie je i30, nie je ceed. Ani v kombi verzii.

Nie su vsetky auta len dovezene vydojene vrazdy, zvlast tuto nizsiu triedu kupis v pohode od slovenskeho majitela - neoplati sa dovoz. Dovazaju sa masiny na ktorych sa nieco da zarobit a hlavne take co sa nove u nas moc nepredavaju... novych Aurisov / Yarisov sa predalo na vagony, novych BMW5 v cenovke 60.000+ len zopar. Najst BMW5/7 od slovenskeho jedineho majitela je trosku komplikovanejsie nez fabiu, i30, i40, yaris, auris, atd. proste lacne auta.

Nevieme kolko chces pustit penazi, ale dokazeme zhruba odhadnut kedze hovoris o novom/predvadzacom Yarise. Za tie prachy rozhodne radsej lahko pouzity (2rocny ? 3rocny ?) Auris aby to bolo z rovnakeho tabora, s rovnakou technikou atd, a aj to zdaleka nie je velke auto pre dieta. Proste potrebujes nieco velkostou minimalne Ford GRAND C-Max, alebo vyssie.

Neradime Voyagera tak ako v kazdej teme o rodinnom aute :) tie su bud prilis stare alebo mimo rozpoctu ked su mlade. No a niektore baby dostanu vyrazky ked ich posadis za volant masiny do ktorej pomaly vlozis Yaris medzi predne a zadne sedacky... takze to tiez hraje faktor.

Pre ilustraciu, velmi dobry kamarat teraz dva mesiace dozadu kupil dvojrocny Yaris kombi hybrid s 22.000km od jedineho slovenskeho majitela za 18.000 eur, pricom cenovka noveho bola 28.000 eur. Takyto prepad hodnoty ta sice pri Yarise necaka ale jasne ilustruje comu sa mozes vyhnut ako ti radime... nebola to ziadna hyperkupa, inzerat bol tu na tomto portali (zhodou okolnosti to predaval kolega jeho zeny :) ale ako hovorim, bola to uplne normalna ponuka z inzeratu bez specialnych znamosti alebo stastia).
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 30.07.2019 22:10, upravené celkom 2 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

si v tazkom obdobi zivota, ser na nove, ser na male, kup si obycajne auto, tzn trieda golf a vacsie, kombik napr. a budes spokojny. lebo vies jako, instalujes frajerku a ono sa to doma namnozi, s tym ide kopec harampadi, penaze hore kominom, nerob somariny, poucaj sa od tych co ich uz porobili lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Na dialnici som videl Yaris - sedan , ano sedan 4-dverové kufrové... veĺkosťou podobné Fabii ...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A ja som včera v meste videl C4 sedan a čo teraz?! Nejako to súvisí s témou alebo si len potreboval napísať ďalšiu kravinu? :::
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pripomenul som ten Yaris - sedan kvoli tomu, že aj v tejto verzii existuje ....

Nechapem zmysel Tvojich hlupych od veci komentarov....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A ten Yaris sedan je auto vhodné pre rodinu? Alebo aký mal zmysel tento tvoj príspevok?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ak sa mozem medzi vas kohutov zamiesat a nedostat po papuli - tiez SILNO nedoporucujem AKYKOLVEK SEDAN pre miminko a kocik.

Tie cirkusiady co sa so sedanom musia robit... do sharanu/voyageru sme so starou rozlapili zadne dvierka, vrazili neskladany kocik donutra, zacapili dvierka, hajde. A to sme mali taky dobry velky, Evo Kortina nepamatam si co.

Dnes som videl ako mamicka cirkusovala s kocikom do Ocktavie a slza mi isla dole licom. A este kdeze je Jaris od Ocktavie...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

A prečo by nebolo ?

Ked mnohé rodiny jazdia vo Fabiach ??

Len ide o to, že tých sedanov vyrobili voči kratkym verziam uplné minimum..
U nas prakticky nedostupné...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A ak sa môžem aj ja zamiešať - silno nedopúoručujem akékolvek auto pre miminko aj bez kočíka.
Na cestu do nemocnice je sanitka alebo taxík a inak má miminko aj mamou sedieť doma na zadku a rásť. Na pieskovisko pred domom netreba ísť autom a starí rodičia ak chcú tak prídu za miminom. Nikdy nie opačne.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Lebo sú 1. hlúpi alebo 2. na iné nemajú. Tuto chlapec má peňazí dosť tak si nemusí kupovať Yaris sedan lebo mu ho miestny kretén poradí! :::
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapcovi žiadne peniaze nepomôžu ak ho trafí v jeho pruhu kamion ktorý prešiel do protismeru pre demenciu jeho vodiča.Myslím , že miminku stačí aj keď ho trafí trabant.
Maláý príklad najdite si nehodu dnes o 9:00 Humpolec CZ
A zase bude mať NČ o čom písať.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Mp3Turbo - vieš, aké je najpopulárnejšie RODINNÉ auto v Dánsku? Určite neuhádneš, ale je to Toyota Aygo ! Áno, abnormalita sa dostala už tak vysoko...

Ja odporúčam pre budúcu rodinku hocijaké spoľahlivé MPV, prípadne kombík. Yaris aj keď je veľmi spoľahlivý a priestranný, pre dieťatko nevyhovujúce. Kde by si dal kočík? Kufor je maličký a kočíky zvyknú byť dosť veľké + ďaľšie tašky a výbava k dieťatku :)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: aristoteles, Bing [Bot], foter, jariko01 a 50 neregistrovaných