Toyota Yaris - nestartuje dym z pod kapoty

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

esparo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.05.2006 21:26
Zdieľať na Facebook

Toyota Yaris - nestartuje dym z pod kapoty

Príspevok od používateľa esparo »

Zdravim odbornici, problem niekolko krat rieseni na fore ale uz som skontroloval vsetko mozne palivova pumpa, starter baterka nova a auto stale nenaskoci. Menil som remenicu na Yarise 3valec skusil som nastartovat bez remena na skusku a auto uz nenabehne iba toci a dymi, dym ide od nasavania. Co to moze byt?
pedro25
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 24.12.2014 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro25 »

bez akeho remena si startoval ?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Teraz si nepatatam,nema to nahodou tak vyriesene,ze hlavna remenica drzi aj ozubene koliesko rozvodovej retaze na klukovke ako napriklad u fiat,opel 1,3cdti?Teda nie je klin na remenici?Je iba stredova skrutka?Ak ano,tak mas smolu,rozvod sa presteloval,ak si klukovku nezaretoval.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Menil si remenicu čoho?Kľuky alebo vačky?Bez remeňa sa samozrejme naštartovať dá.Spravil si aspoň zo dve otočky račnou.Skús či spravíš otáčku.Ak je ten motor riešený tak ako píše Avelmak hold smola.Skontrolovať či sa to posunulo.Ale nech poradí niekto kto pozná konštrukciu motora.Ja som tiež slabo dotiahol stredový šrob kľuky,chvílu išiel a potom sa porúčal.Našťastie na voľnobehu a nestretlo sa to čo som tiež hľadel ako puk.
esparo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.05.2006 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa esparo »

Doplnim je to klinovy remem a remenica kluky. Remenica drzi iba na srobe do kluky. Startoval som bez utiahnutej na slusku, auto zdochlo a uz nejde a dymi motor.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

rozhodil si časovanie rozvodov a modli sa, aby sa nestretli ventily s piestami
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných