Toyota Yaris - dunivý zvuk po výmene koncového tlmiča

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

junak
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24.01.2017 11:45
Zdieľať na Facebook

Toyota Yaris - dunivý zvuk po výmene koncového tlmiča

Príspevok od používateľa junak »

Ahojte
na Totoyte Yaris 1.0 r.2009 som menil koncový tlmič výfuku vrátane tesniceho krúžku za diel Polmostrow (pôvodne bol MTS). Po výmene sa začal prejavovať nepríjemný hrubý/dunivý zvuk pri určitých otáčkach cca 2000, ale aj pri zaťaženom aute na dialnici resp v kopcoch, kde to vychádza na cca 3200 a viac. Ďalší sprievodný jav je, že v aute cítiť jemné vibrácie pri spominaných otáčkach motora. Podovný zvukový doprovod mám aj pri brzdení motorom napr po meste dolu kopcom. Mám tiež pocit, že auto sa zbiera pomalšie z nižších otáčok ako pred výmenou.
Ešte dodám, že hneď po výmene výfuku som spozoroval iný zvuk auta, takže napadlo mi, či ten výfuk nieje nejaký poľská plečka, teda zle vyriešené vnútro tlmiča.

ďakujem za každú radu ;)
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Jasné že to je výfuk PL výroby a je jasné že to nie je kopia originálu
junak
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24.01.2017 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa junak »

Diky, myslel som si. Dal som na radu predajcu dielov, tak to dopadlo... Môžem ísť po ďalší tlmič, reps skúsiť toto reklamovať
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

ti nebol uz len ten nazov podozrivy ze je to poliak. I ked pokial neberies original je to viac menej jedno zalezi na aky kus natrafis. Anad ti to vyreklamuju no pokial po nom pobuchas a nebude drncat tak by som to vymenil aspon za bosal
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

urcite bude osaleny, ale sak taky vyfuk stoji 30-40e, co by si chcel ? ja som uz mal aj izawit aj polmostrow a svet sa nezboril zo zvuku, ked som raz platil walker, tak ma bolela penazenka akurat tak, ale iny nebol, co narobis lol, na druhej strane rozmyslam nad zvukom 3 hrnce 1:0 asi ziadny zvuk lahodiaci uchu neposkytoval ani od 0km
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Deti, kto ešte verí že Bosal nie je poliak, nech zdvihne ruku.
A ďalšia info pre tu prítomných súdruhov - nielen Polmostrow a Bosal, ale aj celé Audi Q8 alebo Cayene sa robí z najlacnejšieho čínskeho plechu. Tam sa na kotúči doslova hladá miesto kde to vyhovie na trhačku, aby to mohlo ísť do výroby. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
junak
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24.01.2017 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa junak »

Ako poliak-nepoliak, čítal som tu na fore, že ľudia skôr riešili životnosť podľa značky ako zvuk.
Zas nejaká citlivka niesom, bežne trápim ten 3hrnček na dialnici+box na streche a som tu..., ale toto je fest hnusné dunenie
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Aj polmostrow aj bosal je poliak... len ked dvaja robia to iste, nemusi to byt to iste. Kazdy ma svoje vykresy. Ale naozaj ani bosal uz nie je to co byval.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

bosal nie, divny zvuk a zhrdzavel prilis rychlo aj napriek odvodnovaciemu otvoru, za mna TYLL len neviem ci robi aj na yarisa
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
junak
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24.01.2017 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa junak »

No pôvodne tam bol MTS, to už menil predošlý majiteľ, no vydržal len 3roky
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

....mam zle skusenosti s lacnymi dielmi, ci napravy alebo vyfuk.
tiez polmostrow
proste motor sa choval divne. a to bol 1,8 4valec
storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa storm525 »

Skúsil som už rôzne aftermarket výfuky. Izawit, ferroz - veľmi lacné a veľmi nekvalitné. Po roku z výfuku trčali "vlasy" a motor citeľne stratil ťah okolo 2500 otáčok. Po výmene za MTS problém zmizol a výfuk drží 5. rok. Celkové opracovanie MTS vs izawit a ferroz je neporovnateľné. Jednak dimenzovaním materiálu, ako aj ošetrením spojov. Walker a Bosal už tiež nie je to, čo bývalo. Tyll je skôr na škodovky, kvalitnejšie výfuky sú Ebersprecher, ale tam je cena úplne inde.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kazdy nech si kupi co chce, ked ho zhumplujem za 3 roky kratkymi jazdami nech je jaky je, stale najlepsie vyjde polsky shit
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
sgt13
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 03.08.2004 23:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sgt13 »

Mal som Yarisku, tiez som riesil vymenu vyfuku, tiez som dal na doporucenie servisu, tiez mi to hucalo, tak som tam na druhy den rano prisiel ze si priplatim za bosal.. poliaka si tam nechali, namontovali bosal, a bolo po problemoch.. ked som po 3r predaval Yardu, stale tam ten vyfuk bol..
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

bajo777 napísal:, ked ho zhumplujem za 3 roky kratkymi jazdami nech je jaky je, stale najlepsie vyjde polsky shit
Tak neviem či je práve toto najlepšie riešenie.
Na Muse som rozmýšľal že vymením aspoň zadný tlmič výfuku, lebo je fakt fest hrdzavý, ale však po 12 rokoch krátkych jázd po meste má aj nárok, ale deravý ešte nie je, tak som to nechal na indy.
Ale ako som vtedy pozeral ponuku výfukov, tak som zistil že u tých Polmostrow a spol, t.j. tie najlacnejšie polské tlmiče výfuku sú asi vyrábané takmer rovnaké na všetky autá, len menia vstupnú a výstupnú rúru podľa potreby. Dajú sa kúpiť za smiešne peniaze, ale zase pri tej ich univerzálnosti sa nedá čakať že aj zvukovo to bude za voľačo stáť.
Ale nechať si píliť uši nejakým takýmto nepodarkom, to za tých pár ušetrených euro určite nestojí, zvlášť keď od kvalitnejšieho výrobku môžem naviac očakávať násobnú životnosť.

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných