Toyota yaris 1.0 vvt-i 51kw 3 valec r.v.2008 zere olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ahoj, z toho vsetkeho, co je tu popisane, nie je nic jasne. Ani spotreba oleja.

Odporucam Ti, daj si teraz po kupe vymenit olej a filtre. Olejovy, vzduchovy i kabinovy.

Raz za 1000 km alebo 2000 km otvor kapotu a sleduj hladinu oleja. Kym neklesne hladina na spodnu rysku, nic nedolievaj. Ak klesne na spodnu rysku, dolej olej tak, aby bol v strede medzi ryskami.

Olej men raz za rok alebo kazdych 10 tisic kilometrov.

Kazdy moderny motor pri prevadzke vo vysokych otackach (dialnica, mesto) si cucne olej.
bildok
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 28.08.2010 14:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bildok »

Takze som zistil ze cely rok dochadzacky 7 km do prace a v zime studene starty co moze byt taktiez za nasledok straty oleja.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Takze som zistil ze cely rok dochadzacky 7 km do prace a v zime studene starty co moze byt taktiez za nasledok straty oleja.
A to sa fakt nedalo zistiť pred kúpou??? Ale naozaj??? O čom ste debatovali ? Či predávala to cica v minisukni. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

oco13 napísal:Len tak na okraj - vy si fakt nikto nedávate do KP zmluvy kolonku spotreba oleja?
:4012:
- Oco žasnem.... kto asi prizná že motor žerie olej? Snáď si už na takého narazil ktorý to tučne v inzeráte popísal a potom dobre predal.... za ďalšie - ty si s týpkom kecal 10 hodín.... keby mňa niekto obťažoval 10 hodín kvôli vraku - po hodinke ho pošlem preč nech ide kupovať do osady.... a aj keď ti niekto do kúpnej zmluvy napíše olej neberie tak čo si myslíš s tým údajom urobíš neskôr? Prezradím ti veľké H - musel by si dokazovať že olej berie a bral aj predtým, predpokladám by si zaplatil znalca v cene 3 felícii aby ti to dal na papier a potom by si platil poplatok na súde a potom by si sa roky ťahal po súdoch... tak dobré ránko.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mňa to napadlo na základe toho, že každý tu vzdychá nad KP zmluvou , čo do nej dať a čo nie , ako popísať stav.
To že som pri poslednej kúpe stvrdol tolký čas nebola moja vina ale predávajúceho. Nebola STk - spravíme ju, toto ešte treba pozrieť spravím na počkanie - no a popritom čo budeš sedieť ako zarezaný?
Mne pri normálnej kúpe stačí hodinku doslova krčmová debata a viem všetko - tomu sa hovorí komunikatívny typ.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Horsiu temu som tu dlho nevidel
aristoteles
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Amen.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bohu vďaka
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

bajo777 napísal:normalne to neni, ked ti chyba 1,3 litra oleja v 1,0 motore tak si :::, auto s tym nic nema, kto ta skolil na VP z technickych veci ? :41c2:
Ty si naozaj mýliš objem motora s olejovou náplňou, alebo len potrebuješ rýpať za každú cenu?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nič si nemýli - ak v litrovom motore chýba 1,3litra tak to je 40% náplne preto je tam toto ::: ::: :::
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tatko13 tymto ta menujem hovorcom pre tych s bohatymi rodicmi...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Aj ja sa pripajam,

jednoznačne je stanovená POVINNOSŤ vodiča pred jazdou skontrolovať o.i. aj stav prevadzkových kvapalín... :3c90:

Ja som videl v Nemecku na vlastné oči , ako obsluha ČS
dolievala do Golfa VI TDi 2 litre motoroveho oleja.. !!!

Aj to len preto lebo cice čo šoferovala ten Golf zasvietila na palubovke kontrolka....
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Ani ja nekontrolujem olej kazdu chvilu,mozno raz do mesiaca,aj to som vela povedal. Nezerie, tak na co. A som si isty ze 95% prispievatelov na tomto fore to robi tak isto,akurat to nepriznaju. lol

Komu to chlasce olej ten o tom vie,tak otvara kapotu castejsie
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

sak to je jedno ako casto kontrolujes, ale aby si neskoncil jak tuto jojo -1-2-X litrov, s neznamym povozom budem pred kazdou dlhsou jazdou urcite kontrolovat, pokial mam vergel roky, tak ked malo jazdim staci aj po pol roku a nikedy sa nedostanem do stavu ze liter doliat nestaci :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Vodicak mi daval este prislusnik VB a zatial sa mi to nestalo... ak neratam staru 105 skodovku, tam bolo treba dolievat skoro liter kazdych 1000km , od vtedy som nemal auto ktore chlontalo olej

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných