Toyota yaris 1.0 vvt-i 51kw 3 valec r.v.2008 zere olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

podstata veci je, ze spotreba oleja JE :41c2: , tuto experti ale ziju ze NENI, len tak sa moze stat ze dolejes 1,3 litra a to je jedno po akom case :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

taketo "urazanie" musis pan zadavatel zniest, ked ides na forum pre chlapov.. to po prve a je to preto za trest, ze si si tu este absolutne nic neprecital, nic si nepochopil, len sem hodis svoj problem /aj ked nie prvykrát/ ... inak keby si bol postupoval mudro, tak reakcie tohto fora ti nie su cudzie a reagoval by si inak ,chlapsky...preco sa tu poniektori urazajuci sa tvaria, ze su pupok sveta s najvacsim svetovym problémom a ti, co sa tomu trosku rozumeju, maju len potichucky prikyvovat a sypat z rukava desatrocia nadobudnutých praktických vedomosti....pre toto vsetko sa neda cudovat, ze tak malo ludi chape zavislost takýchto zbytocnych pseudomotorov v autach na prevádzkovom rezime, termínoch vymeny oleja a pod. ...vzhladom na to, ze je to pretazeny "motokarovy" motor , tak, ked sa s nim nespravne jazdi, tak sa zle zabehne a bude zrat takto olej - napr. ...nesmie sa ani pomaly, ani rychlo, suciastky su drobne, odolnost mala a bezne ich vidim po dialnici ist 140, co je pre tento motor cesta do hrobu, tak isto, ako podtacanie týchto drobných motorov /problem je ovela sirsi, ako sa tu da osvetlit/ ... ked s takymto autom jazdis viac len mesto /aj ked len o trosku/, tak olej kazdych max 7 tis.km ....a samozrejme nejazdit len plny plyn, alebo nic....ak niekto chce jazdit svizne, tak toto urcite nie je spravna volba auta...a neplac nad tym, ze mas problem, kazdy ma nejaky, napr. ja by som vsetko co viem vymenil za to aby som mal znovu 20 a to sa uz hodnu "chvilu" nezivim opravou aut....
Naposledy upravil/-a lorak777 v 21.06.2019 22:14, upravené celkom 1 krát.
jojtik
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 02.03.2011 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojtik »

Ci je spotreba alebo nie je, nie je otazka. Otazka je či spotreba oleja 1,3L pri 3L náplni po 12500km je koser, a ci by sa to malo riesit. Ja by som to riesil. Niekto otvori, postne brozurku, zamudruje a keby tam bolo 5L/1000km tak zadavatelovy vynada. Kedtak aspon za to, ze nekontroluje mierku. Hlavne zhodit, zosmiestnit, znechutit...pomasirovat ego.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nene, ale rovno zobrat papiere, lebo zakladne povinnosti obsluhy stroja nedorastol :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
jojtik
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 02.03.2011 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojtik »

Tak to potom chuderky kolegyne, ktore maju f. ochtavie a do zapalovania tlacia kluce od defendloku. Tie asi obesit, ci?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

jojtik, ty na niečom fičíš alebo si taký pako od narodenia?! Spýtal sa, odpovedal som mu, že podľa výrobcu je to normálne, podľa mňa nie. Kde tam vidíš urážanie, zosmiešňovanie a podobné veci, o ktorých tu donekonečna točíš?! ::: Obrázky z manuálov som dal až ako reakciu na ďalšieho paka, ktorý tiež prečítal v mojom príspevku to čo tam nebolo.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Prečo obesiť ? Stačí povolanie šoféra zrovnoprávniť s ostatnými profesiami. Aj murár sa musí učiť aspoň 3 roky a potom ďalších 10 robiť pomocníka na stavbách , aby bol z neho aspoň priemerný majster. Co tak VP začať robiť po maturite a po 5 tich rokoch študia môcť ísť robiť spolujazdca??? A aby prešla chuť na pohárik - pri prvom nafúkaní doživotný zákaz. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jojtik
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 02.03.2011 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojtik »

cicmanec, mas pravdu, ficim a som pako. Som rad, ze sa este krotis a mas pred ustami servitku.
bildok
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 28.08.2010 14:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bildok »

Viete co chlapci velmi uz lutujem ze som tu zalozil otazku vo fore.Naozaj a skutocne.....Keby som bol vedel ake odpovede tu budu tak sa radsej neopytam ja sa len cudujem adminom,ze tu respektuju danych ludi.Nikdy by som jikoho nesudil za ti ze sa nebarodil znaly v danych veciach...ty ktori odpovedali slusne dakujem a tych ktori tu neprisli debatit o danej cyybe ale len sudit kto co mal a nemal urobit....takych panov je dost na svete....nech sa vam dari a prajem vsetko dobre!
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nie obesit, tiez zobrat doklady, apropo jak si mimo svedci tvoj primer k doktorovi :41c2:, ja sa na rozdiel od tychto polovodicov nesnazim kafrat do lekarskeho biznisu...raz a navzdy, mat vodicak na auto neni ludske pravo ! to ze to tu takto dospelo ? ze su aj sprostejsi na zemeguli ? co ani cuvat nemozu, lebo spataky im ukazuju skresleny svet sa nebudeme rozsirovat :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

lorak777 napísal:taketo "urazanie" musis pan zadavatel zniest, ked ides na forum pre chlapov.. to po prve a je to preto za trest, ze si si tu este absolutne nic neprecital, nic si nepochopil, len sem hodis svoj problem /aj ked nie prvykrát/ ... inak keby si bol postupoval mudro, tak reakcie tohto fora ti nie su cudzie a reagoval by si inak ,chlapsky...preco sa tu poniektori urazajuci sa tvaria, ze su pupok sveta s najvacsim svetovym problémom a ti, co sa tomu trosku rozumeju, maju len potichucky prikyvovat a sypat z rukava desatrocia nadobudnutých praktických vedomosti....pre toto vsetko sa neda cudovat, ze tak malo ludi chape zavislost takýchto zbytocnych pseudomotorov v autach na prevádzkovom rezime, termínoch vymeny oleja a pod. ...vzhladom na to, ze je to pretazeny "motokarovy" motor , tak, ked sa s nim nespravne jazdi, tak sa zle zabehne a bude zrat takto olej - napr. ...nesmie sa ani pomaly, ani rychlo, suciastky su drobne, odolnost mala a bezne ich vidim po dialnici ist 140, co je pre tento motor cesta do hrobu, tak isto, ako podtacanie týchto drobných motorov /problem je ovela sirsi, ako sa tu da osvetlit/ ... ked s takymto autom jazdis viac len mesto /aj ked len o trosku/, tak olej kazdych max 7 tis.km ....a samozrejme nejazdit len plny plyn, alebo nic....ak niekto chce jazdit svizne, tak toto urcite nie je spravna volba auta...a neplac nad tym, ze mas problem, kazdy ma nejaky, napr. ja by som vsetko co viem vymenil za to aby som mal znovu 20 a to sa uz hodnu "chvilu" nezivim opravou aut....
Jeho povodna otazka bola ci je normalne doliat 1.3 l do motora pri vymene oleja. Jasne, ze sa naskytne otazka co dovtedy robil, ale da sa to aj slusne. Primarne sa jedna o spotrebu oleja, kazdemu cloveku s IQ nad 50 je snad jasne, ze je to tam kvoli pripadnym zalobam. Realnu spotrebu sa z toho nedozvie. Hned nadavat do hlupakov, ze zasiera forum (oco13) , Ok, da sa aj tak.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

spotreba 1,3 na interval je uplne v poriadku, ale mat o 1,3 litra oleja menej v motore 1,0 je absolutne v neporiadku, staci tak ? :4012:, tymto by som temu opustil, lebo viac neni co dodat...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

bajo777 napísal:nie obesit, tiez zobrat doklady, apropo jak si mimo svedci tvoj primer k doktorovi :41c2:, ja sa na rozdiel od tychto polovodicov nesnazim kafrat do lekarskeho biznisu...raz a navzdy, mat vodicak na auto neni ludske pravo ! to ze to tu takto dospelo ? ze su aj sprostejsi na zemeguli ? co ani cuvat nemozu, lebo spataky im ukazuju skresleny svet sa nebudeme rozsirovat :d :D
Toho doktora som spomenul ja, nie zadavatel fora. Nevadi, ocividne si to nepochopil. Nejde o ziadne kafranie do remesla. Za doktorom, pravnikom, mechanikom si ides po radu a riesenie. Cakas odpoved, pokial mozno korektnu, nie to ze si to mal vediet a si hlupak.
bildok
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 28.08.2010 14:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bildok »

Posledny dotaz....ja som to auto kupil a dozvedel som sa info ,ze bolo doliate 1,3 oleja pri poslednom servise.To nebolo tak ,ze kde aom bol doteraz a ze nekontrolujem risku oleja....To auto mame 2 dni preto som sa pytal ,ze cinpri tejto motorizaci 1,0 51kw 3 valec je to v norme alebo jie .....tonje vsetkk co som chcel vediet...mame doma dve auta o ktore sa starame a riadne kontrolujem olej a vsetko a obe mi nezeru olej od vymeny do vymeny tych 15000 tis takmer nic ale s toyotou nemam skusejost preto som prisiel sem a dal som temu(otazku)...to ze sa tu bavia tyto mudrci a odpovedaju stylom takum akym odpovedaju ich IQ......
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

.ja som to auto kupil a dozvedel som sa info ,ze bolo doliate 1,3 oleja pri poslednom servise
Tak za prvé to nebola dobrá kúpa lol a za druhé normálny bežný človek nevychovaný mobilmi a počítačmi ,by to zistil ešte pred zaplatením a rýchlo by od takéhoto vozu ušiel. A ešte za tretie - pre zadávatela - uvedom si , že všetkých čo ti tu odpovedajú denne stretáš na cestách. A za volantom budú ešte horší ako na tejto modrej stránke. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní