Toyota yaris 1.0 vvt-i 51kw 3 valec r.v.2008 zere olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bildok
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 28.08.2010 14:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bildok »

@Oco.. ako zistis ty pri kupe auta ze nezerie olej bez toho ze hy si urobil aspom 1000km na to aute ktore kupujes a bud beries alebo neberies????Rad sa do buducna poucim....
jojtik
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 02.03.2011 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojtik »

Kód: Vybrať všetko

http://www.toyotaklub.cz
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

bildok napísal:@Oco.. ako zistis ty pri kupe auta ze nezerie olej bez toho ze hy si urobil aspom 1000km na to aute ktore kupujes a bud beries alebo neberies????Rad sa do buducna poucim....
Jednoducho - vypytovaním , komunikáciou. Kupoval som v BA filcku za 3 stovky a s pánom som strávil 10 hodín.Keď som odchádzal vedel som všetko o aute, jeho rodine, o povolaní, deťoch, bývalích manželkách aj zdravotnú anamnézu jeho starej mamy. lol Medzitým sme s autom absolvovali komplet stk a zastavili sa na kus reči u jeho kamoša čo to auto servisoval. lol
A to je reč o starom črepe za pár šupov. Ak by som kupoval novšie a drahšie auto , tak sa k predajcovi asi nasťahujem - tak na mesiac. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kludne som ochotný akceptovať , že autorizák doleje aj 2 litre za servisný interval. :300f:
Ale kua ten potom bude mať reklamu aj za oceanom. :40bd: :40bd: :40bd: A aj s fotodokumntáciou. V CZ sa tá relácia volá "černé ovce"
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mikis79
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 18.06.2017 22:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikis79 »

Podľa mojej vlastnej skúsenosti a venovaniu sa problému si dovolím tvrdiť, že ak je tento motor v poriadku, tak nemá žiadnu spotrebu oleja, za normálnych prevádzkových podmienok.
Je pravda, že v návode, asi tak ako v každom, je napísané, že môže mať spotrebu až 1L/1000km. To ale nie je normálne a ani akceptoveteľné.
Ja som sa s tým stretol pri motore 1,33 VVti. Auto bolo používané ako firemné, jazdilo veľa. Spotreba oleja rástla až skoro po reálne 1/1000 km. Riešili sme to priebežne a skončilo to výmenou polomotora, naštastie v záruke.
Ak auto nie je v záruke tak ŤA čaká generálka motora. Na nejakom TOYOTA fóre sa dočítaš viac. Veľa ľudí, ale takto ďalej jazdí, ak sa nejazdí veľa a nezhoršuje sa to..., záleží od štýlu jazdy.

To, čo tu v poslednom čase píšu niektorí, hlavne starší užívatelia je na zamyslenie pre administrátora, lebo to už prestáva mať úroveň.
jojtik
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 02.03.2011 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojtik »

oco ty si seven 2, mozno aj 3. Ja by som Ti tu medailu kludne dal.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

:3dcline: Autogramy až na letisku :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Mój názor skromný osobný. Aj v autoservise pracuje homo sapiens. Aj on si chce občas uliať dačo do vrecka. Takže sa do papiera napíše 1,3 l oleja, ale reálne sa doleje tri deci a liter má k dobru. A niekto tam písal na prvej strane o spotrebe nejakého podobného motorčeka že bral 12L .... Ja osobne si neviem predstaviť aký režim má ten motor ak dokáže na stovku vyžrať 12L benzínu...Ak to má ozaj reálne takú spotrebu tak je dačo ozaj ZLE! Síce nemám Toyotu ale momentálne mám vozítko a v ňom tiež litrový minimotorček ktorému soudruzi v Japonsku zabudli domontovať jeden valec, a od výmeny po výmenu tam chýba možno tak dva deco. Jazdené stále po meste svižným tempm a potrebu po meste mám cca 6,5L.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

čo sa týka toyoty yaris tak je známe že isté ročníky 1.33 majú problém s olejom - je tam nejaký konštrukčný problém a aj dobre servisované motory začnú nenormálne žrať olej, neviem či toyota dáva nejakú kulanciu.... tomu motoru by som sa v yariske určite II.gen a aurise I.gen vyhol.... v III. generácii neviem...
čo sa týka tohto konkrétneho motora 1.0 - z toho že servis niečo dolial nie je nikto múdry to je info o tom že " na Slovensku sa žije dobre" - takže poctivo sledovať olej poprípade urobiť nejakú výmenu oleja ktorý je o chlp viskoznejší - 5W40 - skôr napr. po 2-3000km a kontrolovať kontrolovať. Až bude brať olej nad 1l/10 000km potom podumať či urobiť opravu - krúžky, guferá ventilov... - alebo kúpiť rovno iný dobrý motor.
Ako píšem zatiaľ som na tieto motorčeky nezaznamenal sťažnosti, som na toyota forach. To je podľa mňa logický postup. Tuná tieto komentáre o hlúpych majiteľoch sú rovnako hlúpe a od veci. Škoda ale len ukazujú na úroveň národa ktorá je biedna vo všetkých oblastiach.
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Väčšina týchto motorov keď už má niečo za sebou tak je úplne normál že žerie olej niektorý viac niektorý menej záleží tiež ako sa jazdilo a ako často sa menil, pokiaľ nie je spotreba nejak extrémna tak sa to vôbec nerieši sú to veľmi spoľahlivé motory, ale slovač bude robiť generálku motora :40bd:
Skus jazdiť a odsleduj si to ale ani tých 1,3l nie je veľa aj keď možno podobný kus by nezral skoro nič
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

lenze ak spotrebuvava olej v takom mnozstve ako udava vyrobca v knizke potom nieje cudoba ze auta neprechadzaju EK , pokial ten olej nikde nepresakuje tak ho jednoducho papa a to sa odraza na emisiach , ak vyrobca predpise ze je normalne na 1000-1500 km spotrebovat liter oleja tak ruky prec , to mi uz pripada ako ten olej rovno liat do benzinu , ja mam 13 rocny diesel naj. 350 tis. vymena oleja kazdych 10 tis. a spotreba max 0.3 dcl - takze ja vobec nedolievam medzi vymenami , podla mna nieje normalne ak sa medzi vymennymi intervalmi dolieva viac ako liter oleja
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

jdu blejt velebnosti, zas dalsia tema ktora sa zvrtla vdaka par individuam honiacim si svoje ega na uplnu frasku, moderatori absolutne sterilni aby zasiahli a nastolili poriadok...... ide to tu riadne dole vodou, inak k teme, to ze technik dolial a ci dolial a kolko dolial..... to je sice info ale je to pravda, nieje? kolko oleja bude zrat a ci vobec bude si odsleduj v prvom rade sam a zbytocne dopredu nepanikar, najlepsie ked si urobis vlastnu vymenu, nalejes a budes vediet co si nalial aj kolko si presne nalial a uvidis
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len tak na okraj - vy si fakt nikto nedávate do KP zmluvy kolonku spotreba oleja?
:4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

cicmanec napísal:
Ricardinho83 napísal:Vyrobca udava 1-1,5 litra na 1000 km? Fiha, to je na vymenu oleja na 15 000 km viac ako 20 litrov. Takze 4 vymeny pocas jednej, dobra rada k veci.
To nie je rada, to je konštatovanie!

Obrázok Obrázok
V tej príručke sa píše:Při každém doplňování paliva překontrolujte hladinu motorového oleje.To ma hneď napadlo že keď som bol minule na pumpe tak prišiel kápo na A6, šiltovka do boku, natlačil do nádrže za 4 eurá-presnejšie za 3,99 nafty, potom z odpichom a revom motora z čerpačky odišiel, zostalo tam dymu ako keby horeli gumárne v Púchove.No ale k veci takže koľko km môže prejsť týmto štýlom na troch litroch nafty?Možno 25-35 kilometrov?Takže podľa príručky by mal kontrolovať olej po každých 30-tich kilometroch. :d :D :d :D :d :D Príručky sú písané pre normálnych vodičov kde sa počíta že natankuje plnú nádrž vyjazdí a znova natankuje plnú, nie sú písané pre ľudí ktorý tankujú 6x za 5-10 euro.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

no chvalabohu sa to umravnuje a zistili sme, ze ma auto 2-3 dni a ze to bola len taka prvotna panika, co sa urcite za par dni zlepsi a hlavne vysvetli - udaj zo servisu o doplneni je skor nepravdivy, sam si pekne doleje po rysku a bude tyzdenne kontrolovat a sam si odmera realnu spotrebu doplnenim nadrze a pod. ... a postupne sa nauci, ake zakladne prvotne udaje treba hodit na forum, aby si tu ludia nemysleli, ze nevie absolutne nic....aby niekto hned v zaciatku sam seba nevystavil obrazu, ze hadam nema ani vodicak...

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných