Toyota Yaris 1.5 TS 78kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

G-Power
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 11.08.2009 17:12
Zdieľať na Facebook

Toyota Yaris 1.5 TS 78kw

Príspevok od používateľa G-Power »

Ahojte,

Mám možnosť kúpiť Yaris rok 2000 s týmto motorom ktorých je veľmi málo ani o nich nič neviem, preto ma zaujímajú vaše skúsenosti, auto ma pravých 250 tisíc. Mám iba obavy aby nežral olej. Spotrebu rátam 7l, jazdenie aj mesto ale hlavne mimo mesta.

Vďaka
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Kupujes si 17-rocne auto,cize aj ked tieto Yaris-ky boli kedysi spolahlive auticka,najlepsie casi uz maju za sebou.Predsa uz ma nieco za tie roky odjazdene a vekovo urcite bude aj opotrebovane.Stav vozidla a jeho nedostatky pozna samotny majitel,cize vsetko zalezi natom ako sa s tym vozidlom narabalo.Ak sa teda rozhodnes si taketo auto kupit maj na pamati,ze vzdy nieco vyskoci!cize nejake € maj stale k dispozicii.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Asi tak..... Auto sa kupovalo na ostrejsiu jazdu....250 000km je v podstate spotrebovane pokial sa pravidelne nemenili diely.... Kazdy sa povozi posali a posle dalej...kolko majitelov malo? Pozri spzky auta na kontrole EK...tam ti to vyhodi....
G-Power
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 11.08.2009 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa G-Power »

Auto slúžilo ako predvádzačka v toyote, tie staršie modely corolly ale aj yarisov 1.0 a 1.3 vvti boli nezničiteľné preto ma láka táto motorizácia
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ako predvádzačka mohla dostávať dobré kapky.
G-Power
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 11.08.2009 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa G-Power »

To je pravda kedže vela ludí na nej muselo jazdiť a nikto to auto nešetril. No pojdem to zajtra pozriet poriadne a uvidím.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ako vravis, treba to dobe pozriet, lebo zivot uz ma za sebou.. pozri hlavne hrdzu, ci ma stk, ci nedymi, ci su este rychlosti tam kde byvaju, lebo tieto auticka mali dobre rozhasene prevodovky, co vsetko vrzga, co brzdy a tlmice a pod....
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

FERO 321 napísal:Ako predvádzačka mohla dostávať dobré kapky.
- predvadzacie a sluzobne je rozdiel....velky....
G-Power
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 11.08.2009 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa G-Power »

v čom je to rozdiel? Myslím, že v obidvoch prípadoch asi dostane zabrat kedže sa na tom striedaju rozni ludia.
mr-alien
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 29.12.2008 18:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mr-alien »

tu su zas mudrosti.. rozsypane a neviem jake. Na firemnej yariske mame 360 tis km a ide uplne v pohode ako nova, raz za dva - tri roky nejaky podvozkovy diel inak bez problemove auto. Po skusobnej jazde by som dal na pocit z auta a podla toho sa rozhodol. Ked je este aj cena dobra neni nad cim rozmyslat.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

G-Power napísal:v čom je to rozdiel? Myslím, že v obidvoch prípadoch asi dostane zabrat kedže sa na tom striedaju rozni ludia.
- ta asi len v tom ze predvadzacka je auto na ukazku a salon ho chce predat ako zanovne.... Firemne sluzobne je na zodratie. A ci su to mudrosti...ta su....male auta su robene na ine kilometre ako stredna trieda. Pocit z auta mozes mat vyborny...kym po 300km nezistis kolko berie oleja, ze ti uz blbo radi, ze spojka dajak smyka,ze sa vyfuk prederavil, ze motor nema kompresie, ze katy su fuc..... Potom ten fasa pocit vyprcha....
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hjundai - celý život jazdím malé autá , kupujem ich až ked majú 300t a viac a predstav si že nič z tohto ma nedeprimuje. Behnem na vrakovisko a mám tam hafo rovnakých aut a súčiastky z nich v cene 5 - 20eur. Také ceny ti na moderné auto nikto nespraví. lol :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

K tej spolahlivosti a servisu. Sestra ma ako 2. auto yaris 08 motor 1.0 vvti, prevadzkuje ho v paríži. Pred 6 rokmi som jej pred odchodom menil olej. Minule leto som ju bol pozriet a dala mi yarisku nech sa viem pohybovat po okoli, ale že auto má pocitovo menší výkon a žere +10 l. Tak som ju pochválil za starostlivost, lebo aj celkovo je zvonku obúchané ale že bolo pred 2 mesiacmi v servise toyota. Takže prve čo pozeram olejová ryska. Olejček ju z konca jemne lízal, vona uplne prepalena a olejovy filter bol ten čo som daval JA 6 rokov dozadu ! Hned som na prvej pumpe kupil liter oleja a cely tam aj skoncil. Spotreba sa mi znizila na 4,6 podla pp. A k tomu FR servisu len doplním že zakladny servis je cenovo 3x drahsi ako na SK.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

oco13 napísal:Hjundai - celý život jazdím malé autá , kupujem ich až ked majú 300t a viac a predstav si že nič z tohto ma nedeprimuje. Behnem na vrakovisko a mám tam hafo rovnakých aut a súčiastky z nich v cene 5 - 20eur. Také ceny ti na moderné auto nikto nespraví. lol :40bd:

- ano ale ty si taky exot v dobrom slova zmysle. Niekto nemoze mat doma 10 vrakov ze ked sa jeden poserie sadne do ineho...a ani tolko casu stale nieco menit a hladat po vrakoviskach stare diely. Niekto ma hodinu prace viac zaplatenu ako tvoje stare auto a preto to kazdemu nedava zmysel ako u teba.
G-Power
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 11.08.2009 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa G-Power »

Yaris 2008 uz je vyrobený vo francúzsku ja chcem este japonca len je to tak atypický motor ktorych bolo malo keby ze sa pokazi prevodovka alebo co na ziadnom vrakovisku ani bazosi nic nenájdem Nic, bud auto hodím zo skaly alebo ho dam do toyoty opravit za ani nechcem vedieť kolko. Hlavs motora je že vraj yamaha..

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní