TOYOTA VERSO 2.2 D4D 100kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

530xd
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 30.07.2010 10:43
Zdieľať na Facebook

TOYOTA VERSO 2.2 D4D 100kw

Príspevok od používateľa 530xd »

Zdravim Vás chalani,

mam na Vás dve otázky.

Obe sa týkaju Toyotz Verso 100kw, kod motora 2AD, ročník 6/2008.

Prvá otázka (od nej je odvodená hneď aj tá druhá)

1. Má toto vozidlo DPF filter ??

2. Na voľnobehu keď auto stojí, otáčky má 800, a zrazu vybehnú na 1000, drží pár sekúnd na 1000, a znovu ich dá na 800.

Tento jav zopakuje aj 2x za 5 minút pokiaľ stojí, za jazdy sa to odsledovať nedá.

Ťah ma dobrý, neškube, ide plynulo.

Podotázka: Ak to má DPF filter a náhodou si ho chce regenerovať na mieste, prečo nedrží otáčky ako napríklad to mám odsledované v Octavii, ktorá keď spustí regeneráciu napríklad na mieste, vyskočia otáčky a drží ich pár minút, ak si to na mieste dorobí, otáčky klesnú a držia na voľnobežných?

Podotázka 2: ak Verso nemá DPF filter, čo je na vine že raz sú otáčky voľnobežné a raz ich drží na 1000?

Za každú odpoveď ďakujem, pekný deň
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Na tvoju otazku existuje odpoved a tym je diagnostika.Porucha Kolisania volnobeznych otacok moze byt doprevadzana mnohymi javmi,na ktore tu odpoved nedostanes.Ku tej regeneracii:regenerovat na volnobehu??preco som si doteraz myslel,ze regeneracia na volnobehu je nemozna?Neviem ako to mam chapat totizto zeby na volnobeznych otackach po zohriati motora nastane regeneracia?Podla mna to co pocujes a to poskakovanie volnobeznych otacok nebude mat nic spolocne s regeneraciou Dpf filtra
3of10
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 22.11.2005 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 3of10 »

Skus vypnut klimu
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný