Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa hjundai »

to môže byť kľudne pravda že v istých režimoch jazdy je nissan tichší - princíp pohonu je iný - motor je zdroj elektriny pre elektromotor ktorý poháňa kolesá. Niečo podobné ako CRV. Na druhej strane viem že keď sa v CRV zapojí cez spojku aj motor vo vyšších rýchlostiach tak je zase hlučnejšia ako toyota.
Uzavrel by som to že sú to aj s Kugou všetko výborné autá a pre kúpu sa treba rozhodnúť podľa priorít v detailoch, cene , servise, náklonnosti k značke....
TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa TakNor67 »

hjundai napísal: 24.02.2024 12:21 nevrzga vôbec nič - ani na toyota fore som nepostrehol žeby sa niekto sťažoval...
My sme vybrali hybridnu toyotu lebo nejakú skúsenosť máme ale ako píšem nemyslím že ak vyberieš aj niečo iné urobíš hrubú chybu. Je to o prioritách. Poviem ja ako "autičkár" som napr. pozeral že toyota nemá turbo a motor má kombi priamy a nepriamy vstrek - čiže karbon by nemal byť problém, viem že prevodovka je nezničiteľná a jej servis smiešne jednoduchý a lacný.... to boli moje priority. Niekomu napr. vadí že v niektorých verziách RAV4 je sedadlo spolujazdca manuálne ovládané alebo že vzadu v kufri nie sú háčiky myslím.... či že sa kufor otvára dosť pomaly.
Ok, vdaka za radu... ohladom toho zvuku som nasiel toto:
https://www.youtube.com/watch?v=X5K81S9 ... F2NA%3D%3D

a este tato recenzia to spominala, preto som si chcel byt isty:
https://youtu.be/7cJBdBvWlFY?t=354
(daj si to od 5:50)
TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa TakNor67 »

lubos zimovcak napísal: 24.02.2024 13:51
TakNor67 napísal: 24.02.2024 11:46
lubos zimovcak napísal: 22.02.2024 22:02 Kuuurňa, ani neviete ako vám závidím, že môžete dupat plný plyn , na okreske až 100 km/h, na diaľnici 140..., vďaka sekunde, dvom zrýchlenia.
Tie časové úspory musia byť nesmierne, krížom cez Slovensko možno aj 15 minút... :4012:
...prosim commenty o akceleracii do ineho vlakna. Riesim si tu Nissan Vs Toyota. Dakujem.

Veď vyššie sa rieši 1 sekunda zrýchlenia... :40bd:
...uz tam som to mal utat, inak sa tu budeme dotahovat cez 100 komentov. Pre mna akceleracia je podstatna - soferoval som auta od ca 6 s (to bohuzial nebolo moje) do 17s (to bohuzial bolo moje) a nieco medzi tym (8-9-12s), tak viem presne co znamena 1s rozdiel ked clovek potrebuje predbehnut. Preto som tuto temu nikdy tu rozoberat ani nechcel a nechal som sa do toho zatiahnut ako teraz s tebou ;) - ja mam v tom jasno. Ostany nech sa zariadia podla seba, ako uznaju za vhodne.
Akceleraciu vyuziam pri predbiehani aut na okreskach, kt tam idu 70-80 km. Nemachrujem, neturujem, s nikym na krizovatkach na cervenu nerobim drag racing. Mam 2 deti vzadu, tak by som bol ma hlavu taketo nieco vyvadzat. Laicky povedane, potrebujem eliminovat svoj cas, ked som pri prebiehani v protismere. A aj ked nemam akceleracne krivky, tak napr TSI so 7s akceleraciou bude mat urcite vyssi zatah okolo 90 km, ako TSI s 10s akceleraciou (to sice nespominas, ale uz to tu niekto nadhodil)
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa hjundai »

K tym pazvukom - len tolko mozem povedat ze u nas nic z toho. Tam co ukazuje tapacir hore moze byt sklenenou strechou, inak mozno vybavou? Neviem, nasa selection je uplne ticha. Ja som si pred kupou urobil celkom dlhu jazdu hlavne som chcel poznat dynamiku. Takze vyskusaj poriadne ved to nie je rozok. Inak keby som mal veela penazi teraz dava suzuki across co je rav ka plug in velmi dobru cenu.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ja som zrychlenie niekdy neriesil. Ja som stary oot a nieco take ma nezaujima. Teda nezaujimalo. Az pokym som si nesadol za volant BMWi7. To zrychlenie bolo orgazmicke. A tie jazdne vlastnosti neskutocne.

Az raz budem velky, urcite si take kupim. Asi budem musiet predat dom a ladvinu aby som na to mal, ale zijeme len raz. :o
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa hjundai »

Zacinal som na 105s. A prezil som dodnes. Napriek zrychleniam o ktorych som nemal potuchy lebo som ich nemeral. Akosi som zistil co ktore auto ma a nema. Vsetko je v hlave.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa db69 »

fzubaty napísal: 25.02.2024 07:57 Ja som zrychlenie niekdy neriesil. Ja som stary oot a nieco take ma nezaujima. Teda nezaujimalo. Az pokym som si nesadol za volant BMWi7. To zrychlenie bolo orgazmicke. A tie jazdne vlastnosti neskutocne.

Az raz budem velky, urcite si take kupim. Asi budem musiet predat dom a ladvinu aby som na to mal, ale zijeme len raz. :o
kamarát mal na test KIA EV6 GT. Zrýchlenie brutál.a tak isto ked dal rekuperaciu na max.nemusel si ani brzdu používať stačilo pustiť pedál a lámalo to väzy . masaker
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ale, v reálnej premávke je tá " brutálna" KIA, či BMW i7 beznádejne posledná.. :40bd:
Keby sa novinári nezmenili na obyčajných Janov z telesphopingu, tak hlboko klesli, už daaaavno mohli vysmiať výrobcov elektrických hovadin, či 500 koňovych 2, 2-2,5 tonovych oblud, ktoré nemajú nič spoločné s autami.

Ako deti sme riešili výkon, zrýchlenie, keď sme kúpili Stop za 5 KCS, to boli vtedy obrovské peniaze a tam plagát Ferrari... :41c2:

Keď to ešte niekto rieši ako majiteľ VP.., treba ho vrátiť. Deťom auto do rúk nepatrí. :3c90:
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ak chlapa nenadchne zrychlenie auta, mal by sa dat na pecenie kolacov.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ty si chlap?
Odkedy?? :40bd: :40bd:
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa fzubaty »

Opytaj sa doma. :pa:
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

fzubaty napísal: 25.02.2024 09:51 Opytaj sa doma. :pa:
Hovorím, reakcia hodná chlapa... :4012:
Ešte daj nejakú múdrosť..
Dúfam, že aj s 1,6 HDI v automate máš orgazmus... ::: , čistá puberta.
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa tatkotom »

K čomu sú na odbornom fóre dobré tie drísty?
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa fzubaty »

lubos zimovcak napísal: 25.02.2024 10:04
fzubaty napísal: 25.02.2024 09:51 Opytaj sa doma. :pa:
Hovorím, reakcia hodná chlapa... :4012:
Ešte daj nejakú múdrosť..
Dúfam, že aj s 1,6 HDI v automate máš orgazmus... ::: , čistá puberta.
Odpoved reflektuje uroven tvojej otazky. Znizil som sa intelektualne o 80% na tvoju uroven.

V lidli maju hladku muku v akcii. Sup sup pan drzgros.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Kokos, Ty si fakt pako :40bd:
Najvyšší čas robiť povinné psychotesty už od malej motorky a každých 5 rokov opakovať.
Ty " orgazmus"
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: milok a 74 neregistrovaných