Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa TakNor67 »

Ahojte,

zvazujem kupu RAV4 hybrid Vs Nissan x trial ePower.

Na Nissan som pocul vela staznosti - hlavne na CVT, to vsak ePower nema, tak by ma zaujimala celkova spolahlivost toho auta po zluceni s Renault.
Zas na RAV4 pocuvam vela kritiky ohladom interieru, kt posobi na tu cenu dost lacne a vraj aj dost vrzga/klepoce (stredova opierka, lavy A stlpik niekde dole pri prednom okne, zvuky zo strechy). Rovnako sa ludia stazuju na hlucnost vetra pri trochu vyssich rychlostiach.

Aj ked ma RAV4 urcite lepsiu spotrebu, investujem do tych motorizacii hlavne pre zrychlenie, nech je predbiehanie bez stresu (navyse cena za auto pre mna nevykompenzuje tu usporu paliva).

Ked som si tie auta skusal, jednoznacne sa mi viac pozdavakl Nissan, ale skratka RAV4 sa predava lepsie... rovnako pocit zo soferovanie je v prospech Nissana, kde udajne je to vacsia radost z tej jazdy.... tak som uplne straneny.

Niekto s osobnou skusenostou, kto by vedel poradit?

Dakujem.

EDIT: Paradoxne som sa nakoniec rozhodol pre Skodu Karoq. Hlavny dovod bol, ze to auto je dost velke, aby sa v nom dalo cestovat na dlhsie vdialenosti (ma vacsi kufor ako mala moja Mazda 6 - tusim rok 2012) a zaroven dost male, ak clovek potrebuje zaparkovet niekde v nakupnom centre. Na zadnych sedadlach sa sedi velmi pohodlne a aj dospely clovek tam ma na kolena viac miesta, nez skutocne potrebuje (na rozdiel napr od CX 3). Dalsi dovod bol spotreba - potreboval som benzin (jazdim vela mesto) a tu pri 1.5 TSI sa niekedy dostavam aj na 5.1 l (7l ak sa neobmedzujem a idem na plny plyn). Zaroven 9s akceleracia je pre mna uplne dostacujuca pri predbiehani... Ak sa clovek pozrie po rozumnej skladovke, najde zujimavu cenu na dost bohatu vybavu - vratane matrix svetiel, prediktivneho tempomatu, integriovanej navigacie a pod (SUV som velmi nechcel, zena ano, tak mame SUV :)
Naposledy upravil/-a TakNor67 v 19.04.2024 20:03, upravené celkom 1 krát.
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa strelecbn »

Ak chcete len tieto dve, tak moja rada je bezpredmetná. Ale čo tak pozrieť Ford Kuga hybrid. Veľkostné to iste ako Ravka. Ale lepšie jazdné vlastnosti, lepšie spracovanie interiéru, nižšia spotreba, nestretnete ju na každom kroku a cenovo úplne inde, ako Toyota. Len nie každému vyhovuje dizajn. Ale mne sa naopak páčil, a vlastním Kugu 3 mesiace, a vždy sa teším na jazdu v nej. Zrýchlenie úplne postačujúce a na spotrebu sa vôbec nemôžem sťažovať. Väčšinou jazdím v meste za 4l, ale už sa mi stalo, že na trati dlhej 8km čisto v mestskej doprave som dosiahol spotrebu aj 2l, čo je na také veľké auto výborný výsledok. :2f93:
cuspapo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.12.2019 21:48
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa cuspapo »

strelecbn napísal: 15.02.2024 13:50 Ak chcete len tieto dve, tak moja rada je bezpredmetná. Ale čo tak pozrieť Ford Kuga hybrid. Veľkostné to iste ako Ravka. Ale lepšie jazdné vlastnosti, lepšie spracovanie interiéru, nižšia spotreba, nestretnete ju na každom kroku a cenovo úplne inde, ako Toyota. Len nie každému vyhovuje dizajn. Ale mne sa naopak páčil, a vlastním Kugu 3 mesiace, a vždy sa teším na jazdu v nej. Zrýchlenie úplne postačujúce a na spotrebu sa vôbec nemôžem sťažovať. Väčšinou jazdím v meste za 4l, ale už sa mi stalo, že na trati dlhej 8km čisto v mestskej doprave som dosiahol spotrebu aj 2l, čo je na také veľké auto výborný výsledok. :2f93:
S hybridnou Kugou, SUV, ktoré váži 1773 kg jazídš v meste za 4 litre, hej?
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa tuninka »

veď píše 2l na 8km :-\
TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa TakNor67 »

strelecbn napísal: 15.02.2024 13:50 Ak chcete len tieto dve, tak moja rada je bezpredmetná. Ale čo tak pozrieť Ford Kuga hybrid. Veľkostné to iste ako Ravka. Ale lepšie jazdné vlastnosti, lepšie spracovanie interiéru, nižšia spotreba, nestretnete ju na každom kroku a cenovo úplne inde, ako Toyota. Len nie každému vyhovuje dizajn. Ale mne sa naopak páčil, a vlastním Kugu 3 mesiace, a vždy sa teším na jazdu v nej. Zrýchlenie úplne postačujúce a na spotrebu sa vôbec nemôžem sťažovať. Väčšinou jazdím v meste za 4l, ale už sa mi stalo, že na trati dlhej 8km čisto v mestskej doprave som dosiahol spotrebu aj 2l, čo je na také veľké auto výborný výsledok. :2f93:
Vdaka za tip. Moje problem je kufor. Kedze mame dve deti a vela kempujeme, nie som si isty, ci do Kuga veci zbalim (kufor Kia Sportage bol len tak tak.....aktualne mame VW Touran a to auto je bezodne -> ca 800 l :)) Mam za to, ze Puma je mensie - nieco ako Mazda CX3 alebo nie? (ako to auto pozeram na nete, celkom pekne ;)
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa martincichy »

Pozri si renault espace. Je krizenec suv a vanu. Velmi pohodlne rodinne auto. 1.8 tce som prednedavnom skusal a bol som milo prekvapeny.

Podobne renault koleos. Renault isiel kvalitou prudko nahor, poslednych 7 rokov mame na firme renaulty a dacie a musim poklopat, auta su spolahlive, riesi sa len spotrebak a to auta jazdia tazku sluzbu v polnohospodarstve.

Ford by som nebral - otrasne skusenosti so servisom ford.
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa strelecbn »

Puma je malá. Spomínal som Kugu. A áno, v meste jazdím za 4l. Pri pomalej jazde ide auto prevažne na elektriku. 8km Kanianka-Prievidza -5,7km na elektriku -priemer 2l. Vypisuje to spotrebu po každej jazde. Bratislava-Prievidza 50% po diaľnici, nešiel som na spotrebu, priemer 5.3l.Auto ma najazdené 3000km, tak rátam s tým, že keď si motor sadne a oteplí sa, spotreba pôjde ešte dole. A k tomu kufru. Zadné sedačky sa dajú posúvať a operadlá polohovať. Krycie pláto nie je pevné, takže sa prispôsobí nákladu. A zo servisom v Martine nemám žiaden problém. Chodím tam už 5 rokov. Predtým som mal C-maxa. Treba len sadnúť a vyskúšať. Teraz nabieha nový facelift , tak išli cenou pekne dole. Hybrid sa dá kúpiť od 29500€. A pre všetkých neveriacich. Nepíšem čo som počul a videl. Opisujem len vlastnú skúsenosť.
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa tatkotom »

Výhoda veľká, ak je kde nabíjať zadarmo alebo zo svojich solárnych panelov.
Medzi nami - PD-BA a nazad moja chodí ropákom pod 5 - po diaľnici 130-140, medzi dedinami 90-100, tým istým (áno, hnusná Multipla) som jazdieval do Žiliny za 4,5 - nazad za 4,2. Alfou do Hágov dosť nad povolené limity 5,5 - nazad pokojnou jazdou 3,7 :)
Zohriate vedia aj po meste jazdiť pod 5/100.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa TakNor67 »

strelecbn napísal: 16.02.2024 09:14 Puma je malá. Spomínal som Kugu. A áno, v meste jazdím za 4l. Pri pomalej jazde ide auto prevažne na elektriku. 8km Kanianka-Prievidza -5,7km na elektriku -priemer 2l. Vypisuje to spotrebu po každej jazde. Bratislava-Prievidza 50% po diaľnici, nešiel som na spotrebu, priemer 5.3l.Auto ma najazdené 3000km, tak rátam s tým, že keď si motor sadne a oteplí sa, spotreba pôjde ešte dole. A k tomu kufru. Zadné sedačky sa dajú posúvať a operadlá polohovať. Krycie pláto nie je pevné, takže sa prispôsobí nákladu. A zo servisom v Martine nemám žiaden problém. Chodím tam už 5 rokov. Predtým som mal C-maxa. Treba len sadnúť a vyskúšať. Teraz nabieha nový facelift , tak išli cenou pekne dole. Hybrid sa dá kúpiť od 29500€. A pre všetkých neveriacich. Nepíšem čo som počul a videl. Opisujem len vlastnú skúsenosť.
sorry - Kuga. Ok, dik za tip - pojdem to auto pozriet. Ako pises - ceny su teraz dost zaujimave :)
TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa TakNor67 »

martincichy napísal: 16.02.2024 06:25 Pozri si renault espace. Je krizenec suv a vanu. Velmi pohodlne rodinne auto. 1.8 tce som prednedavnom skusal a bol som milo prekvapeny.

Podobne renault koleos. Renault isiel kvalitou prudko nahor, poslednych 7 rokov mame na firme renaulty a dacie a musim poklopat, auta su spolahlive, riesi sa len spotrebak a to auta jazdia tazku sluzbu v polnohospodarstve.

Ford by som nebral - otrasne skusenosti so servisom ford.
Ved prave - s Renaultom mam velmi zlu skusenosti, ale to boli modely este pred sucasnymi generaciami. Problem je, ze zena ma uz taku averziu na ten diamant, ze ju nikdy nepresvedcim ze to auto je dobre (soferoval som Arkanu a ten Renault bol fakt uplne nieco ine ako si pamatam). Stale vsak co sa tyka spolahlivosti - velmi im neverim. Renault sa predava dobre, lebo ponuka vela za malo penazi v porovnani s konkurenciou (aspon co som sa pytal ludi co maju Renaul, ze preco to kupili)
TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa TakNor67 »

TakNor67 napísal: 16.02.2024 11:08
martincichy napísal: 16.02.2024 06:25 Pozri si renault espace. Je krizenec suv a vanu. Velmi pohodlne rodinne auto. 1.8 tce som prednedavnom skusal a bol som milo prekvapeny.

Podobne renault koleos. Renault isiel kvalitou prudko nahor, poslednych 7 rokov mame na firme renaulty a dacie a musim poklopat, auta su spolahlive, riesi sa len spotrebak a to auta jazdia tazku sluzbu v polnohospodarstve.

Ford by som nebral - otrasne skusenosti so servisom ford.
Ved prave - s Renaultom mam velmi zlu skusenosti, ale to boli modely este pred sucasnymi generaciami. Problem je, ze zena ma uz taku averziu na ten diamant, ze ju nikdy nepresvedcim ze to auto je dobre (soferoval som Arkanu a ten Renault bol fakt uplne nieco ine ako si pamatam). Stale vsak co sa tyka spolahlivosti - velmi im neverim. Renault sa predava dobre, lebo ponuka vela za malo penazi v porovnani s konkurenciou (aspon co som sa pytal ludi co maju Renaul, ze preco to kupili)
Inak pls kde si chodil s Fordom do servisu?
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa strelecbn »

tatkotom napísal: 16.02.2024 10:51 Výhoda veľká, ak je kde nabíjať zadarmo alebo zo svojich solárnych panelov.
Medzi nami - PD-BA a nazad moja chodí ropákom pod 5 - po diaľnici 130-140, medzi dedinami 90-100, tým istým (áno, hnusná Multipla) som jazdieval do Žiliny za 4,5 - nazad za 4,2. Alfou do Hágov dosť nad povolené limity 5,5 - nazad pokojnou jazdou 3,7 :)
Zohriate vedia aj po meste jazdiť pod 5/100.
Tu sa nebavíme o Plugin hybride, ale o klasickom hybride. Tiež som mal 2 autá na naftu, 2 na LPG a jedno čistý benzín, ale s týmto hybridom sa to nedá vôbec porovnávať. A auto je také tiché, že ani neviem kedy mi to prepína z benzínu na elektro.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa martincichy »

TakNor67 napísal: 16.02.2024 11:13 Inak pls kde si chodil s Fordom do servisu?
Odpoveď máš v súkromnej správe.
laguna72
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 20.05.2009 22:05
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa laguna72 »

Brácho má ravku, kufor podľa mňa malý, tým ísť na stanovacku bez strešného boxu si neviem predstavit
TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 vs Nissan X trail

Príspevok od používateľa TakNor67 »

laguna72 napísal: 17.02.2024 14:24 Brácho má ravku, kufor podľa mňa malý, tým ísť na stanovacku bez strešného boxu si neviem predstavit
tak ide o to, co si vsetko balis :) Chodime na predlzene vikedny po SK, tak zas az tak vela so sebou netahas...
Pre predstavu pre mna bol na zbalenie hranicny kufor v Kia Sportage (nie ta nova, ale mal som Black Edition - tusim 2021). Je pravda, ze vela veci bolo aj na podlahe na zadnych sedadlach - detska su krpate, tak im to nevadilo. Teraz mam VW Touran a prisaham ten kufor je ako stan z Harry Pottera - napchas tam tusim 800l a to bez zlozenych sedaniel. Tusim aj Kodiaq ma menej.
Stresne aj box mam, ako nudzovku, keby bolo uz velmi zle - tak stale je lepsie ist bez toho ak sa da... (zatial sa dari)
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 85 neregistrovaných