Toyota RAV4 - kontrolka motora

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mesiarikmiroslav7
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01.01.2024 10:44
Zdieľať na Facebook

Toyota RAV4 - kontrolka motora

Príspevok od používateľa mesiarikmiroslav7 »

Zdravim páni chcem sa spýtať mám ísť na stk ale svieti kontrolka motora.Po napichnuti na PC vykazuje chybu 1135 a 1155.Toyota rav 4 r.v.2002 Vymenili sme dve lambda sondy a nič sa nezmenilo .Ako postupovať ďalej?Pripadne poraďte dobrý servis Prievidza a okolie ďakujem.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Kontrolka motora

Príspevok od používateľa fzubaty »

OBD-II code P1135 represents a general fault in the air/fuel sensor heater circuit for bank 1, sensor 1. Shop OEM sensors here. The air/fuel ratio sensor needs to reach a certain operating temperature, a minimum of 1200 degrees Fahrenheit, to create accurate voltage signals.

OBD-II code P1155 represents a malfunction in the air/fuel sensor heater circuit for bank 2, sensor 1. Shop OEM Toyota sensors here. The air/fuel ratio sensor on your vehicle has to reach a particular operating temperature to produce accurate voltage signals.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Kontrolka motora

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ked si naposledy menil sviecky, filtre?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kontrolka motora

Príspevok od používateľa ivko1 »

Na STK ísť môžeš, ale na EK neprejdeš

Lambdy sú nové neznamená nič, je mnoho značiek a nie všetky fungujú, ak nemáš Denso tak si kúpil asi zbytočne.
mesiarikmiroslav7
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01.01.2024 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 - kontrolka motora

Príspevok od používateľa mesiarikmiroslav7 »

Aku značku lambda sondy mám kúpiť??
mesiarikmiroslav7
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01.01.2024 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 - kontrolka motora

Príspevok od používateľa mesiarikmiroslav7 »

Sviečky pred mesiacom a filtre cca 7mesiacov
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 - kontrolka motora

Príspevok od používateľa oco13 »

mesiarikmiroslav7 napísal: 01.01.2024 15:37 Aku značku lambda sondy mám kúpiť??
Žiadnu - najskôr teba zistiť čo problém spôsobuje a až potom meniť. Všeobecná porucha môže byť aj prerušený kábel alebo iná hodnota ako má RJ zadanú. Diagnostika ti píše výsledok, nie príčinu poruchy. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mesiarikmiroslav7
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01.01.2024 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 - kontrolka motora

Príspevok od používateľa mesiarikmiroslav7 »

Veď toto zistiť príčinu ja nedokážem preto by som potreboval mechanika ktorý to vyrieši.
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 - kontrolka motora

Príspevok od používateľa tuninka »

a koľko lambda sond má tá toyota? nie náhodou 4? Má auto aj nejaký horší prejav, alebo ide tak v pohode ako aj predtým, keď to nesvietilo? Aký máš motor, koľko má kilometrov, aké trasy jazdíš?
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 - kontrolka motora

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

oco13 napísal: 01.01.2024 15:53
mesiarikmiroslav7 napísal: 01.01.2024 15:37 Aku značku lambda sondy mám kúpiť??
Žiadnu - najskôr teba zistiť čo problém spôsobuje a až potom meniť. Všeobecná porucha môže byť aj prerušený kábel alebo iná hodnota ako má RJ zadanú. Diagnostika ti píše výsledok, nie príčinu poruchy. :4012:
Veľmi správna poznámka, oco.
Na Aston Martine (čiže na aute, ktoré tu nemá značkový servis) som doblba riešil občasnú poruchu, kedy prevodovka vyradila do N a niekedy pár sekúnd, niekedy pár hodín nešlo nič zaradiť. Keďže všetky možné diagnostiky (aj astoňácka aj ZF-ková) vyhadzovali rovnakú chybu mechatroniky, tak sa o.i. kúpila aj nová mechatronika, dokonca aj celá prevodovka, ale tú som nakoniec nemenil, lebo som (na rozdiel od mnohých) neveril, že chyba je v nej. Riešil som to s Aston servismi v CZ aj v A, na milión fórach, aj so ZF servismi v Novej Bani aj v Jihlave, a už ma z toho porážalo. A ich asi zo mňa :-) Stále viac a viac som bol presvedčený (mimochodom ako jediný), že chyba bude v elektroinštalácii. Lenže keď to prvý krát urobilo, auto malo len 9000 km (devättisíc) a nová komplet kabeláž stojí 5000.- eur (len prevodovková asi polovicu), okrem takej maličkosti, že kto by mi ju asi tak prehodil, že áno... Boli mi doporučení elektrikári vzdialení 500 km a 60 km. Na druhý koniec republiky som auto dávať nechcel a ten druhý bez šance, všetko vybookované na mesiace dopredu. Nakoniec som našiel elektrikára kúsok odo mňa, o ktorom som predtým nevedel. Pohral sa s tým, nebola to maličkosť celé to porozoberať, ale príčinu našiel - a aj odstránil. Chlapci, či veríte či nie, bola to kabeláž poškodená hlodavcami, keďže už bývam v Sedlákove... Auto normálne chodilo, ale NIEKEDY prevodovka vyradila do Neutrálu. Niekedy to neurobilo mesiac, niekedy 3x za deň. Hľadaj takú závadu....... Podotýkam, kabeláž vzadu (tu je prevodovka vzadu) bola nedotknutá, chyba bola vpredu a aby sa poškodené miesto našlo, bolo treba rozobrať polovicu auta. Šľak aby trafil aj blbé myši...

No a pointa? S takýmto niečím si diagnostika NEPORADÍ. Takže najprv treba PRESNE identifikovať závadu, inak budeš zbytočne meniť a platiť nové diely ako ja. A vlastne, už sa to aj deje, ako čítam.
Daj to profíkovi. Ak chceš, pošli mi správu, dám ti kontakt na toho, ktorý to vyriešil mne. Je v okrese PK.
mesiarikmiroslav7
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01.01.2024 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 - kontrolka motora

Príspevok od používateľa mesiarikmiroslav7 »

Motor benzín 110kw naj.cca200tis.pri 140tis.montovane lpg v Hlohovci.Auto šľape bez problému .Áno sú tam 4lambdy podľa ps to vyzeralo na vrchné špatné ale sú tam ešte dve spodné .Jazdí 20km.do práce a 20km. späť .
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 - kontrolka motora

Príspevok od používateľa fzubaty »

Vidis, ja vy som to skor videl na katalyzator.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 - kontrolka motora

Príspevok od používateľa oco13 »

Ešte ktohovie do akej miery mu do toho kecá ten plyn. Plynári kontrolku motora velmi dobre poznajú aj s xy chybovými hláškami a niekedy dosť divným správaním motora.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mesiarikmiroslav7
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01.01.2024 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 - kontrolka motora

Príspevok od používateľa mesiarikmiroslav7 »

Motor ide dobre tak ako keby kontrolka.motora nesvietila
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 - kontrolka motora

Príspevok od používateľa martincichy »

V motorovom priestore mas tusim 25 A poistku oznacenu ako AF heater. Skontroluj ako prvu. Potom je tam rele, ktore to zopina. Funguje? Kablovacka je v poriadku? Az potom mozes menit lambdu - ale odporucam to, co tam bolo - asi Denso. Ako laik vies riesit toto. Na dalsie veci potrebujes multimeter.

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: 80honda, qwertrq, tatkotom a 51 neregistrovaných