Toyota RAV4 2,2 D 130kW spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cooker11
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 02.01.2006 19:15
Zdieľať na Facebook

Toyota RAV4 2,2 D 130kW spotreba

Príspevok od používateľa cooker11 »

Caute, nedavno som dotiahol z Nemecka RAV4 2,2 D 130kW, r.v.06. Chcem sa opytat, ktore su najslabsie miesta a co najcastejsie odchadza na tychto RAV-kach?

Dik za kazdu rozumnu radu
Naposledy upravil/-a cooker11 v 11.12.2012 12:51, upravené celkom 3 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Zvláštne otázky. Teda otázky normálne len si sa s nimi troška oneskoril...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Žiaľ, ani Toyota už nie je to, čo bývala. Koľko krát som videl Nemca preraďovať pri 1700 otáčkach a podobne... Potom to takto vyzerá. Zaujímala by ma cena toho auta, ak to nie je tajomstvo ;-)

Pravdou však je, že tento D-CAT 130kW od Toyoty nie je práve najsilnejším článkom danej automobilky, skôr naopak... Spotreba je naozaj enormne vysoká, pravda ak nejazdíš len mesto -v takom prípade je v poriadku. Tieto motory všeobecne žerú viac, ako je na diesel bežné.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Neda sa na tych autach nejako znizit spotreba...povedzme upravou katalyzatora alebo inym sikovnym sposobom? :coffe:
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pred kúpou by som začal tým že by som si o motoro "čo to" pozisťoval, začneš tak že do Googla napíšeš "D-CAT problém", tým by si sa dozvedel že ten motor je ešte horší ako jeho predchodcovia , neťahá výrezne lepšie ako jeho slabšie verzie vzhladom na to o kolko si viac vypýta, problém by som možno videl vo vypalovaní DPF, počas rgenerácie výrazne stúpne spotreba, ak je DPF už načatý , alebo jazdíš krátke trasy, kedy je spotreba samo sebou vyššia ti ešte ako bonus prebieha príluiš často regenerácia...

VIVAT commonrail diesel...
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No neviem či je to pre majiteľa lepšia správa, ale podľa toho ako to opisuje, tak dvojhmotový zotrvačník, ak ho tam vôbec má, by to nemal byť, pretože ten sa nachádza pred spojkou a keď hrkotanie prestane po stlačení spojky, tak to napovedá skôr na niečo s prevodovkou.
Ťažko takto povedať či je to nutné riešiť, možno to je nejaká nevinná záležitosť a rozoberať kvoli tomu prevodovku, ak sa to inak neprejavuje, mi pripadá ako nadbytočný luxus.
Som toho názoru, že ak by sa však intenzita alebo spôsob toho "hrkotania" zmenil, tak to už by bol dôvod na okamžité riešenie.
Ale samozrejme to nič nemení na potrebe hľadať aj skôr možnú príčinu tých zvukov.
marinkoooo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27.09.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

rav4

Príspevok od používateľa marinkoooo »

Som majitelom Rav4 D4D 130KW 06 mam na nej 77tis km od nova taktiez kupena v nemecku co popisujes je pravda hrkotanie v prevodovke je od vyroby niekedy silnejsie niekedy vobec to sa neriesi nic s tym nieje spotreba je uz kategoria sama o sebe ja mam tiez 9l priemer cez zimu som mal aj 11 ale ja jej davam zabrat mesto aj mimo mesta takze spotrebu neriesim do 80-90 budes mat priemer 7,5l ak jazdis nad 120 plyn brzda pod 9l nepojdes bacha na brzdy ja som musel predne vymenit boli zvlnene a prehriate dal som tam Tarox Japan a bez problemov zatial jazdim bez najmensej poruchy takze riesit predaj je blbost na spotrebu su lepsie tiguan 2,0tdi ale aj rav4 100kw tu ma kamarat a nad 7l nejde ale zas 177PS je 177PS kazde auto z takou vahou a vykonom pod 8l nema
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

A koľko by si chcel mať na SUV, či jak sa ten segment nazýva ?? A na 2,2 obsah ???

Všetky tieto hračky typu malé SUV sú hranicou spotreby okolo 8-9 litrov v meste a to sa bavíme o 2 litroch.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ale veď si predsa nekupoval diesel, aby mal na ňom spotrebu 8 litrov!
cooker11
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 02.01.2006 19:15
Zdieľať na Facebook

spotreba

Príspevok od používateľa cooker11 »

Kujon78 napísal:A koľko by si chcel mať na SUV, či jak sa ten segment nazýva ?? A na 2,2 obsah ???

Všetky tieto hračky typu malé SUV sú hranicou spotreby okolo 8-9 litrov v meste a to sa bavíme o 2 litroch.
tak ako je mozne, ze na slabsej verzii 100 kW je bezna spotreba do 7 litrov? je to iny motor alebo preco je az taky rozdiel v spotrebe?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

treba rozlišovať SUV 4x4 a 4x2. 4x4 nikdy nebude mať spotrebu 2ojkolky, to dá rozum. Či?
A potom, akú majú spotrebu nízke osobáky s nízkym aerodynamickým odporom a rovnakým motorom? 7-8l. SUV je vysoké, má vysoký odpor, väčšinou je ťažšie ak je 4x4 motoru kladie odpor minimálne jeden diferenciál navyše + medzinápravový, alebo jeho alternatíva, ďalšie 2 poloosy, kardany, kardanové kríže.... bla bla, kopec prevodov a rotačných súčiastok ktoré na pohyb potrebujú výkon, ktorý odoberajú z čoho? Správne z motora auta. A čo to má byť zadarmo. Pri kúpe auta si treba uvedomiť čo to obnáša.
cooker11
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 02.01.2006 19:15
Zdieľať na Facebook

Re: spotreba

Príspevok od používateľa cooker11 »

cooker11 napísal:
Kujon78 napísal:A koľko by si chcel mať na SUV, či jak sa ten segment nazýva ?? A na 2,2 obsah ???

Všetky tieto hračky typu malé SUV sú hranicou spotreby okolo 8-9 litrov v meste a to sa bavíme o 2 litroch.
tak ako je mozne, ze na slabsej verzii 100 kW je bezna spotreba do 7 litrov? je to iny motor alebo preco je az taky rozdiel v spotrebe?
fajn tak sa bavme len o permanentnych stvorkolkach RAV4 s motorom 2,2 a vykonom 100kW a 130 kW. Pri jednom mas spotrebu do 7 litrov a pri druhom 9 - 9,5 litra.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Koľko myslíš, že potrebuješ paliva na vyrobenie 30kW výkonu? Taká Škoda 100 na to potrebovala 7l/100km. Ravke stačí 1-2l. Mne sa to zdá fér. Nemôžeš predsa očakávať, že budeš mať viac výkonu (kW) a viac ťahu (Nm) zadarmo.
A si si istý, že tá 100kW sa dávala do 4x4?
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: spotreba

Príspevok od používateľa wilz »

cooker11 napísal: Pri jednom mas spotrebu do 7 litrov a pri druhom 9 - 9,5 litra.

S tým veľa nenarobíš.
Nie vždy sa všetko vydarí, keby áno, tak to by po cestách chodili len samé najlepšie fantastické autá s nulovou spotrebou.
Pokiaľ viem, tak v tomto konkrétnom prípade už soudruzi z tojoty urobili nápravu, ale to už Tebe moc nepomôže, skrátka na túto otázku si sa mal pýtať pred kúpou, ako tu už bolo viackrát naznačené.
No a ešte je aj možnosť, že nemáš svoj motor optimálne nastavený, to by mohlo 1 lt zo spottreby urobiť + samozrejme ľahká noha na plyne.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

To sa akože bavíme, že 9-10l pri malom benzínovom SUV je veľa? To je predsa úplne normálna spotreba. Ak si niekto kúpi 4x4 musí počítať s vyššou spotrebou.

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných