Toyota Rav 4 - vyskakuje 5.prevodovy stupen

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Toyota Rav 4 - vyskakuje 5.prevodovy stupen

Príspevok od používateľa laura »

Ahoj chlapi..dnes pri jazde na tempomate pri 100km/h mi z nicoho nic vyskocil 5.prev.stupen do neutralu..skusil som zaradit spat, rychlost cca 90, pridal som, pozoroval paku, posuvala sa sama od seba pomaly do neutralu a zase vyradila. Dnes sa mi to stalo prvy krat. Paka bola uz dlhsiu dobu v 5-ke akoby volnejsia...pri akceleracii(v 5-ke)-pridani plynu sa posunula trochu dozadu, pri deceleracii spat do povodnej(prirodzenej) polohy.Pätka aj ostatne rychlosti sa radia presne, maju presnu drahu, nic neide cez zuby, 1,2,3,4 drzi v polohe kde ma, ... Auto ma 92000km,olej v prev.meneny podla servisneho planu. Na vine je podla mna kulisa radenia, ale budem rad za kazdy rozumny nazor.Dakujem
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

by som to neriesil, ked sa ti to stalo len raz.
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

Ale keby len raz...dnes som celu cestu LV-BB drzal radiacu paku...akonahle pridam v 5-ke, vyhodi do neutralu...kym ju drzim, nic sa nedeje, vsetko slape ako ma
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Veci sa samé neopravia,ale opačnuje to funguje,stále sa zhoršujú a rozumný človek to dobre vie.Ako skontrolovať kulisu je základ,hlavne to,či dotlačí pätku až do koncovej polohy aby sa blokoval synchron.Väčšina (a toto nebude výnimka) presuvných objímok má jemne zošikmené zuby a tak ak už raz sa objímka plne presunie a začne zaberať,zošikmenie v podtate už nedovolí aby sa objímka vdaka tej sily ktorá tlačí objímku do záberu sama presunula do von až do vyradenia.Síce čas aj tieto malé zúbky presuvných objímok vie ohlodať,ale tie km sú jednoznačne nesmierne smiešne než aby to bola pravda.Japonci bývajú dômyselníci,treba si pozrieť či skutočne niečo okolo laniek a prenosu sily na prevodovku nehapruje.Ale u japoncou som aj na starej hajtre 25 ročnej tieto veci videl vždy v prekrásnom stave,japonec nie je bordelársky francúz kde všetko lieta už od nova
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Nieje náhodou ešte v záruke...???Predpokladám podľa najazdených km...
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

mhlavaty napísal:Veci sa samé neopravia,ale opačnuje to funguje,stále sa zhoršujú...
dakujem za obsirnu odpoved, ... je mi jasne, ze musim dat v prvom rade pozriet kulisu, od zaciatku, ako som auto kupil sa mi ta 5-ka nezda...akoby pri akceleracii na 5. ps tlacilo paku do neutralu, uberiem plyn a paka sa vrati spat, pri rychlosti 90-100 najviac, cim vacsia rychlost, tym menej ... ale vcera sa mi ta opisovana zavada stala prvy krat ... auto je r.v. 2007, dovoz z DE, neviem ci sa vztahuje nan este zaruka, servis nebol robeny dokonca v Toyote, ... niekde som vcera vygooglil, ze je to chyba prevodovky, treba ju menit, vadne synchrony atd...podla mna je to blbost...5 ka jednoznacne nedrzi v kulise, ako pises, nedotlaci ju do koncovej polhy aby blokovala synchron...pri radeni je vsetko OK, plynule, ciste a presne radenie, vsetky ostatne PS v poriadku.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

V podpise má RAV4 r. 2008...
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

12/2007 model 2008 :300f:
carlosMT
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 23.09.2007 15:27
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carlosMT »

Dovoz z DE a má 92000 km? :40bd: možno 192000 km
Prepáč, ale nedalo mi. Ak sú to reálne km tak na 99% je prevodovka v poriadku.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To čo píšeš.....akoby pri akceleracii na 5. ps tlacilo paku do neutralu, uberiem plyn a paka sa vrati spat, pri rychlosti 90-100 najviac, cim vacsia rychlost, tym menej

Treba brať do úvahy aj normálnu reakciu motora,tj pohyb pri námahe pri akcelerácii a decelerácii,tj to čo drží reakčný silent

Pri tých km si neviem predstaviť problém na pätkovom synchrone,čo ovšem neznamená že sa stať nemôže.Dával som sem Toyotu z nenším počtom km a problém v prevodovke bol úplne triviálny až hanba na Toyotu
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

carlosMT napísal:Dovoz z DE a má 92000 km? :40bd: možno 192000 km
Prepáč, ale nedalo mi. Ak sú to reálne km tak na 99% je prevodovka v poriadku.
su realne, mam to auto od kamarata ...
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

mhlavaty napísal:To čo píšeš.....akoby pri akceleracii na 5. ps tlacilo paku do neutralu, uberiem plyn a paka sa vrati spat, pri rychlosti 90-100 najviac, cim vacsia rychlost, tym menej

Treba brať do úvahy aj normálnu reakciu motora,tj pohyb pri námahe pri akcelerácii a decelerácii,tj to čo drží reakčný silent

Pri tých km si neviem predstaviť problém na pätkovom synchrone,čo ovšem neznamená že sa stať nemôže.Dával som sem Toyotu z nenším počtom km a problém v prevodovke bol úplne triviálny až hanba na Toyotu
a vies mi poradit, ako to zistim? ... alebo mam ist rovno do Toyoty...chodim do Komarna
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba vizuálne odkontrolovať či niečo nei volné a pod. a ak je všetko vizuálne v poridku,bude nutné dvoch,odpojiť radiacu tyčku,skúsiť ručne zasunúť pätku,a následne odkontrolovať či pohyb od radiaceho tiahla je dostatočný do tejto polohy aj z istou rezervou do plusu aby šlo vyvinúť tlak na radenie
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

ach ... Toyota a prevodovky :203:
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

a kto by ho potom opravil ?? ak by bol problém ?? Toto možno nejako rozchodí manuálne a logicky zmýšľajúci mechanik. Možno. Automat už len pár ľudí :-(

Toyota má skrátka problémy s prevodovkami. Nie je to prvý prípad, čo niekto nadáva na prevodovku, že nejde ako by mala. Prípadne, že úplne kľakla napr. po 40 000 km.

Ale zase nie je táto téma o tom :-(
Dúfam, že keď budem predávať toyotu, tak každý bude mať v hlavičke zakódované, že toyota je kvalita :-)

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní