Toyota Rav 4 hybrid 2.5 , rok 2018

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

podla mna zadreta vodna pumpa a brzdy pri 200.000km fakt znamenaju ze sa ich nikdo celych 200k km nechytil :) to uz by mal VW treti motor, pretoze prve dva by roztrhlo :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Autosas napísal:Tu pumpu som spomenul preto lebo nic insie som neopravoval na rav 4 hybrid a to ich robim asi 6.na dvoch sa v zaruke menili predne brzdy koli ryhe na kotuci bol v platnicke nejaky kus niecoho asi od vyroby.
to pises stale o tych 2018 alebo uz o poslednej generacii alebo oboch? ta pumpa - co konkretne sa jej stane?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Autosas
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 06.04.2011 16:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Autosas »

U tej predposlednej zacne tiect nemrzka cez upchavku.
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

jergusko napísal:
vasko21 napísal:Ja sa spotreby nebojim aj 10 kludne.Mne skor ide o spolahlivost.Kazde auto pada na cene to je jasna vec tomu sa venovat nebudeme.Kedze som hybrid nikdy nemal tak skor ma zaujimaju veci okolo. Design je aky je ale skor ma zaujima ozaj spolahlivost celej jednotky.Vubavene su standardne velmi dobre a kupovat budem priamo od Toyoty jazdenku s malo km.
Ak ti nevadí spotreba, na ktorého ancijáša chceš nejaký blbý škaredý hybrid?? :40bd:
Inak spýtaj sa pred kúpou na cenu batérií a možno ťa to prejde. Neviem ako na Toyotu, ale na BMW 330e stoja baterky 8 000.- eur. Áno, osemtisíc eur. Plus výmena... Náhrada neexistuje a vyhodiť ich odtiaľ nemožno. Jediné možnosť je kúpiť nové.
Možno po 4 rokoch, možno po 8, ako uvádza výrobca. Každopádne, tú cenu si potom vydeľ šietimi rokmi, ktoré ešte (maximálne) baterky prežijú a vyjde ti ročný náklad na prevádzku, len čo sa týka ceny batérií.
Hybridy a elektromobily si kúpi len ten, kto o tom nemá potuchy, alebo ten, kto je slabší v matematike.

Alebo zarputilý ekológ, ktorý verí, že batérie sa vyrábajú a likvidujú ekologicky, a že elektrinu na ich nabíjanie získavame škrečkami v kolesách, alebo trením líščieho ocasu o ebonitovú tyč.
Ale aby som ti aj poradil - kúp si poriadne auto za podobnú cenu, ktoré ti bude robiť aj radosť. Auto má byť aj atraktívne, aj máš mať radosť, že ideš doňho sadnúť.
Neviem si predstaviť, že by si mladýá chalan dal do izby na stenu plagát Toyoty Hybrid.
Neviem si predstaviť, že by si rozmýšľal "nepotrebujem niečo ísť vybaviť? Išiel by som sa previezť...", keď bude vonku stáže nejaký ohavný hybrid....

Ale to je len moje doporučenie, voľba je na tebe.
Urcite baterky na ravku budú stat tak do 4000e....

A existuju už ľudia ktorý sa uz špecializuju na repas bateriek....to znamená všetky premeraju a vymenia len tie ktoré je nutné, takže to vide ešte menej.....
A Toyota vie dať záruku az desať rokov na baterky
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

hjundai napísal:môj hybridný auris stál 7 mesiacov bez pohnutia bez dotyku ľudskej ruky, po oživení veľkej baterky všetko fungovalo a funguje bez nejakého servisu hardvéru , vymenila sa malá baterka ktorá už beztak bola na hrane takže môj pokus dokázal že aj toto toyota ustojí.
Tak to je super že to baterky vydržali bez ujmy... väčšinou po dvoch mesiacoch odstavenia auta to už môže zanechať následky na baterkach - trvalou zníženou kapacitou...
Toyota ináč udáva že hybrid môže byť odstavený niekoľko týždňov bez problémov....
Takže určite sa odporúča aspoň raz za mesiac/dva naštartovať hybrid aby sa dobili baterky....
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

vasko21 napísal:Pytam sa preto lebo kedze auto nebude jazdit dlhe trasy tak je jasne ze nekupim diesel.Toyota ich uz aj tak nevyraba a v minulosti ich kvalita bola biedna.Preto som pisal ze mi nevadi aj 10 litrova spotreba lebo viem ze auto nebude jazdit daleko a nevadi mu ze chvilu ide chvilu stoji.Teda ratam ze hybrid je presne na ten ucel stavaný. A keďže mam nejaky standard plus sme 4členná rodina plus pes je jasne ze nebudem pozerat fabiu.Este raz vas poprosim nerieste co si vyberam mna ozaj zaujima skor osobna skusenost s tym autom.Teda teoretici co v tom nikdy nesedeli nech neradia.Dakujem.
K desať litrovej spotrebe sa podľa mňa ťažko dostaneš...na lexuse rx 450h co ma 6 valec benzin +elektro je priemerna spotreba cca 9.5 litra pri tazsej nohe prevažne kratšie trasy...:)
Spoľahlivosťou je na tom toyota myslim že ešte stále medzi prvými....
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

absolutne, ani mysliet nemusis - to je nezvratny nepriestrelny fakt.

https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/a ... skoro-vse/

rok 2020, Amerika, si pozri tu tabulku. Tojota Tojota Tojota Tojota Tojota Tojota Tojota Honda Tojota Tojota Tojota Tojota tu sa neni o com bavit, ludia si tie auta drzia 15 rokov [!!!] urcite preto lebo kazdy rok do toho kramu treba nasypat aspon 20.000$ na opravy ze ano.


Co sa tyka baterii : kamoššov hajbridny Auris nikdy nenabija baterky doplna, vzdy to dopadne jednou palickou pod maximom takze degradacia pri stani nehrozi. Lithia funguju tak, ze ked ho nabijes a nechas rok na policke, klesne ti vyuzitelna kapacita zhruba na 85% podla kvality konstrukcie konkretnej baterie. To nie je moj vymysel, to tvrdi kazdy velky vyrobca co okolo lithia presiel - Samsung, LG, Sony, BYD, CATL, proste kazdy jeden jediny. Dokazom je samozrejme aj to, ze kazdy vyrobca elektroauta dnes necha z celkovej kapacity 30kWh uzivatelovi dostupnych len 24-26kWh na pouzitie.

Preto ked zaparkujes Tojotu "plne nabitu", ma v skutocnosti len 80-85% maximalnej kapacity A PO DVOCH ROKOCH STANIA NA MIESTE TI ZDEGRADUJE LEN ABSOLUTNE NEPATRNE. Takisto nikdy nenechava baterky vybit do "nuly", vzdy tam zostane 15% kapacity.

Holt hentí šíkmáči to maju trosicku o 15 rokov viac vychytane ako ostatne automobilky, si zoberte kedy zacali Priusy, Lexusy 600h a podobne vozitka.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Kolega má Auris hybrid a plati každý rok za záručnu prehliadku hybridného systému asi 40e. To je podmienka na záruku 10 rokov.

Sranda je, že niektoré 10 ročne Lexusy padaju na cene brutálne, prečo asi :)

Ako sa žije s hybridom od prémiového Lexusu, celkom dobre to vystihol Peto z volant.tv

https://youtu.be/uwP_Hn3DDCk
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Tak v tom videu ma ten Lexus teda nepresvedčil.
Vždy som tvrdil, že je to iba predražené Toyota... :40bd: :3c90: .
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

To tazko.... :40bd:
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

mp3turbo napísal:absolutne, ani mysliet nemusis - to je nezvratny nepriestrelny fakt.

https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/a ... skoro-vse/

rok 2020, Amerika, si pozri tu tabulku. Tojota Tojota Tojota Tojota Tojota Tojota Tojota Honda Tojota Tojota Tojota Tojota tu sa neni o com bavit, ludia si tie auta drzia 15 rokov [!!!] urcite preto lebo kazdy rok do toho kramu treba nasypat aspon 20.000$ na opravy ze ano.


Co sa tyka baterii : kamoššov hajbridny Auris nikdy nenabija baterky doplna, vzdy to dopadne jednou palickou pod maximom takze degradacia pri stani nehrozi. Lithia funguju tak, ze ked ho nabijes a nechas rok na policke, klesne ti vyuzitelna kapacita zhruba na 85% podla kvality konstrukcie konkretnej baterie. To nie je moj vymysel, to tvrdi kazdy velky vyrobca co okolo lithia presiel - Samsung, LG, Sony, BYD, CATL, proste kazdy jeden jediny. Dokazom je samozrejme aj to, ze kazdy vyrobca elektroauta dnes necha z celkovej kapacity 30kWh uzivatelovi dostupnych len 24-26kWh na pouzitie.

Preto ked zaparkujes Tojotu "plne nabitu", ma v skutocnosti len 80-85% maximalnej kapacity A PO DVOCH ROKOCH STANIA NA MIESTE TI ZDEGRADUJE LEN ABSOLUTNE NEPATRNE. Takisto nikdy nenechava baterky vybit do "nuly", vzdy tam zostane 15% kapacity.

Holt hentí šíkmáči to maju trosicku o 15 rokov viac vychytane ako ostatne automobilky, si zoberte kedy zacali Priusy, Lexusy 600h a podobne vozitka.
Ok, spolahlivosti verim starsim urcite keďže máme doma 15 ročný lexus s takmer 400 000km a aj 8 rocny hybrid rx(ten este nemá nabehanych ani 100 000km, takze tazko posudzovať ešte spoľahlivosť) tak hádam aj najnovšie budu mat stále taký vysoký štandard spoľahlivosti :)

Ale ravka do roku 2020 mala NiMh baterky ako dalsie toyoty...toyota pruis az od roku 2015 mohla mat aj lithium-iontovu v niektorých modeloch ..... aj starý lexus gs 450h a aj lexus rx 400h aj 450h...a aj ls600h maju nimh- vyrobca je Panasonic EV Energy
Ano samozrejme ze auto nenecha baterky nikdy vybiť pokial je klucik v aute :)
Naposledy upravil/-a CAMLS v 17.11.2020 21:52, upravené celkom 2 krát.
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

lubos zimovcak napísal:Tak v tom videu ma ten Lexus teda nepresvedčil.
Vždy som tvrdil, že je to iba predražené Toyota... :40bd: :3c90: .
Treba vyskúšať osobne potom az hovoriť....
Obcas jazdim gs 430 co nema hybrid ale zas V8 a je to paradne auto...pre mňa jediné mínus, že nemá 4x4...a gs450h prvej generacie ma len jedinú veľkú nevyhodu a to je fakt malý kufor....ale facelift od roku 2011 uz ho ma ok...
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

tak prezrad L.Zimovcákovi ktorá toyota je prezlečená za V8 lexus, ja takú nepoznám a asi ani on nie :40bd:
To nie je koncern že 4 autá sú v podstate jedno, Lexus je lexus, o level inde než toyota, to by v Amerike nezožrali aby platili viac za bežnú konfekciu.
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nepreháňaj.
V8 je hlavná motorizácia na predaj??
Toyota Camry a Lexus je az na dizajn prakticky totožné auto.
A načo ísť do USA?
U nás je ten istý motor v Renaulte, ako aj v Mercedese, či v Nissane.
V BMW, Mini, ale aj v Peugeote.
V Audi, rovnako ako aj v Škode..
Áno, Lexus je kvalitné auto, ale hlavne, je to divízia Toyoty, ktorá nesie viac peňazí do pokladne koncernu.

To isté ako Infinity v Nissane, či DS v PSA.
Doki176
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 31.08.2009 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Doki176 »

Tvrdiť od klávesnice že Lexus je len predražená a prezlečená Toyota je podľa mňa značná úražka Lexusu.Mám RX450h asi len rok ale pochybujem že sa budem niekedy ľahko vracať k predchádzajúcemu Passatu ,Octavií alebo Superbu

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní