Toyota Rav 4 hybrid 2.5 , rok 2018

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vasko21
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 23.04.2008 13:34
Zdieľať na Facebook

Toyota Rav 4 hybrid 2.5 , rok 2018

Príspevok od používateľa vasko21 »

Dobry den.Zhanam nejake info ohladne hybridu Rav4 rok 2018.Ak by sa niekto nasiel naco davat pozor eventualne slabe miesta kazde info super.Dakujem :2f93:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ziadne slabe miesta prakticky neexistuju ; 2018ka je este v zaruke ktora sa da na poziadanie predlzit [!!].

Kamarat ma 2017ku alebo 2018ku Auris hybridu, ponukali mu to priamo v Toyote. Lepsie postavene auticko dnes nenajdes, teda v zmysle spolahlivejsie. Ani nemusim vediet aky motor tam chces :)

Veselo do toho ak vyhovuje farba a vybava a cena. Spickovy vozik !!! Samozrejme nekomentujem design pretoze to je pre kazdeho z nas subjektivne, nekomentujem vnutorny priestor lebo nepises zamyslane pouzitie (asi nemas 4 deti) - taketo veci ale velmi lahko posudis bezomna.

Z hladiska techniky absolutne absolutne palec hore stokrat. Mimochodom ten dva-a-pol liter vie v Bratislave jazdit OKOLO 5 LITROV PALIVA, tam sa krasne uplatnuje hybrid. Spotreba nie je primarne dolezita, lebo auto ti padne vela na hodnote [!! plus na havarijnych poistkach] takze by si mal lacnejsie kupit hociake ine starsie auto za 6.000 eur a sypat 7 litrov benzinu na 100km, len hovorim... "pod sestku" jazdit nie je najmensi problem. Takze v ziadnom pripade sa neboj ze ten "velky" motor zozerie minimalne desat litrov paliva. Nie, nezozerie.

https://www.youtube.com/watch?v=MthBbCBXiOM
https://www.youtube.com/watch?v=Aj4G-MjOKgs
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
vasko21
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 23.04.2008 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vasko21 »

Ja sa spotreby nebojim aj 10 kludne.Mne skor ide o spolahlivost.Kazde auto pada na cene to je jasna vec tomu sa venovat nebudeme.Kedze som hybrid nikdy nemal tak skor ma zaujimaju veci okolo. Design je aky je ale skor ma zaujima ozaj spolahlivost celej jednotky.Vubavene su standardne velmi dobre a kupovat budem priamo od Toyoty jazdenku s malo km.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mne skor ide o spolahlivost.
Spolahlivosť ti velmi nepomôže ak v BA niekto do teba napraska na križovatke. Takže iná je spolahlivosť v BA a iná v Uliči na ukrajinskej hranici. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Údajne sú najspoľahlivejšie motory podľa poisťovne Renault...
Lexus je na 9. mieste...
Subaru až nejaké 25, či koľké., podľa auto cz :40bd:
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ak dostane pravidelnú údržbu tj ako by malo dostať každé iné auto tak sa obávať netreba.
Ak ti nejde o nenormálnu dynamiku a "jazdecké" pôžitky ale o spoľahlivú škatuľu tak smelo do toho.
Máme doma aurisa s cca 200 000km a pohon je bezproblémový, čo sa riešilo boli zanedbania majiteľa :d :D , v autorizáku to nebolo posledných 100 000km,... jáj pozor by som si dal na koroziu vedenia paliva od plniaceho hrdla k nádrži - to je slabina toyoty všeobecne - skontrolovať spodok celkovo, odplastovať, ak by to potrubie bolo chytené pred kúpou žiadať vymeniť a ošetriť preventívne nejakým resistinom, nové origo to stojí dosť peňazí.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

oco13 napísal:
Mne skor ide o spolahlivost.
Spolahlivosť ti velmi nepomôže ak v BA niekto do teba napraska na križovatke. Takže iná je spolahlivosť v BA a iná v Uliči na ukrajinskej hranici. :40bd:
- bo v Uliči sa havárie nedejú že.... napríklad taká srna či diviak ti v BA bežne vbehne pred auto....
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> ak by to potrubie bolo chytené pred kúpou žiadať vymeniť a ošetriť preventívne nejakým resistinom


ad hrdza : bavime sa o masinke z roku 2018... ake osetrovanie ? Keby sa objavilo cokolvek tak nech sa paci autorizak, v ramci zaruky musia riesit, ale este raz : aka hrdza na aute z roku 2018 ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Áno, teraz problém s hrdzou nie je..
Ale o 3-5-7 rokov už môže byť...
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mp3turbo napísal:>> ak by to potrubie bolo chytené pred kúpou žiadať vymeniť a ošetriť preventívne nejakým resistinom


ad hrdza : bavime sa o masinke z roku 2018... ake osetrovanie ? Keby sa objavilo cokolvek tak nech sa paci autorizak, v ramci zaruky musia riesit, ale este raz : aka hrdza na aute z roku 2018 ?
- záruka sa nevzťahuje na PODVOZOK ale na KArosériu, dávam to sem lebo to poznám z aurisa, versa a yarisa. Je to otázka vedenia rúry, plastových krytov a odvetrania vlhkosti. je to slabé miesto, treba to skontrolovať a preventívne ošetriť. Pred dvoma rokmi šlo nové auto na nástrek podvozka, nie som tak bohatý aby som to nechal len tak kedže je jasné že automobilky sa nepretrhnú aby niečo navyše urobili pre životnosť auta a ja som bežný zamestnanec, nemením auto čo 3 roky. To je moja rada kto chce nech si vezme kto nie nech nechá.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

hjundai napísal:- bo v Uliči sa havárie nedejú že.... napríklad taká srna či diviak ti v BA bežne vbehne pred auto....
Ja mám tuto na západnom slovensku kúsok od NR tolko zveriny a nezrážam ju. Dokonca som ešte ochotný z 70ky zabrzdiť odstaviť auto na smerovkách a preniesť ježka z cesty preč. Viem že to už je extrem ale mám na to v aute nachystané aj rukavice. A spôsob ako nechať žiť všetky zvieratká okolo cesty je jednoduchý -v dedine sú ludia idem do 50, vonku kde viem že sú zvieratá idem rovnako. Život je rovnako chúlostivý a zvieratá si ho zaslúžia viac ako ludia.
A štatisticky počet tiež vodičov je v BA vyšší ako v Uliči, takže aj riziko havarie , alebo čistej zlomyselnosti je ovela vyššie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Prezri si licovanie dverí a blatníkov, keď sme my kupovali nové auto tak ma týmto toyota odradila
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Zohni sa pod volant a pozri si výstuhu palubovky :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Možno budeš mať šťastie a nebude hrdzavá. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

vasko21 napísal:Ja sa spotreby nebojim aj 10 kludne.Mne skor ide o spolahlivost.Kazde auto pada na cene to je jasna vec tomu sa venovat nebudeme.Kedze som hybrid nikdy nemal tak skor ma zaujimaju veci okolo. Design je aky je ale skor ma zaujima ozaj spolahlivost celej jednotky.Vubavene su standardne velmi dobre a kupovat budem priamo od Toyoty jazdenku s malo km.
Ak ti nevadí spotreba, na ktorého ancijáša chceš nejaký blbý škaredý hybrid?? :40bd:
Inak spýtaj sa pred kúpou na cenu batérií a možno ťa to prejde. Neviem ako na Toyotu, ale na BMW 330e stoja baterky 8 000.- eur. Áno, osemtisíc eur. Plus výmena... Náhrada neexistuje a vyhodiť ich odtiaľ nemožno. Jediné možnosť je kúpiť nové.
Možno po 4 rokoch, možno po 8, ako uvádza výrobca. Každopádne, tú cenu si potom vydeľ šietimi rokmi, ktoré ešte (maximálne) baterky prežijú a vyjde ti ročný náklad na prevádzku, len čo sa týka ceny batérií.
Hybridy a elektromobily si kúpi len ten, kto o tom nemá potuchy, alebo ten, kto je slabší v matematike.

Alebo zarputilý ekológ, ktorý verí, že batérie sa vyrábajú a likvidujú ekologicky, a že elektrinu na ich nabíjanie získavame škrečkami v kolesách, alebo trením líščieho ocasu o ebonitovú tyč.
Ale aby som ti aj poradil - kúp si poriadne auto za podobnú cenu, ktoré ti bude robiť aj radosť. Auto má byť aj atraktívne, aj máš mať radosť, že ideš doňho sadnúť.
Neviem si predstaviť, že by si mladýá chalan dal do izby na stenu plagát Toyoty Hybrid.
Neviem si predstaviť, že by si rozmýšľal "nepotrebujem niečo ísť vybaviť? Išiel by som sa previezť...", keď bude vonku stáže nejaký ohavný hybrid....

Ale to je len moje doporučenie, voľba je na tebe.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

...ešte som si spomenul na skvelú Toyotu Yaris, ktorú mala kolegyňa od novoty. Jazdiť vedela, robí inštruktorku v auztoškole, aby si si nemyslel, že nejaká trubka čo to ničí.
Po dvoch rokoch a 30 000 km jej "občas" nefungoval zámok piatych dverí, ktoré tým pádom nešli otvoriť, a "občas" blbol spojkový spínač, takže to nešlo naštartovať.
Skvelé auto.

Nehovorím, že Tundra a Land Cruiser nie sú špičkové autá, ale to ostatné je živá katastrofa.

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných