Toyota Prius HSD 1.5 vs Toyota Prius HSD 1.8

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mishinko1
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 09.08.2012 21:40
Zdieľať na Facebook

Toyota Prius HSD 1.5 vs Toyota Prius HSD 1.8

Príspevok od používateľa mishinko1 »

Zdravím všetkých priaznivcov hybridov:), v najbližšej dobe chcem kúpiť pre priateľku Priusa a zaujímalo by ma ktorá je lepšia motorizácia do tohto auta či 1.5 alebo novšia 1.8 ? Aký je rozdiel v spotrebe, o koľko je kvalitatívny posun u novšieho Priusa s motorizáciou 1.8 ? Jasne, že krajší je ten 1.8-čkový,ale chcem vedieť nakoľko je o dosť drahší či je medzi nimi až taký markantný rozdiel, aby som zaplatil viac. Bude sa jazdiť 40% mesto, mimo mesta 40% a dialnica 20% . Ďakujem za rady a prípadné skúsenosti vlastníkov týchto dvoch motorizácii.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

podla toho, co som pocul je hlavny rozdiel na dialnici - kde 1,5 nema dost vykonu.

ale tiez by ma zaujimalo, zive skusenosti majitelov..
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

mam 1.5 a pre babu az az postacujuce, pri 130 a viac su seriovo dost hlucne - motor je vytoceny a teda aj spotreba pri 130 by mohla byt o nieco vyssia ako u 1.8i
ja som ho kompletne vytlmil a je tichsi ako 1.8i
spotreba je u 1.8 zavadzajuca a v reale rovnaka ako pri 1.5
zrychlenie na 100 ma 1.8 asi o 1 sek. lepsie (logicke).
ze je novsi krajsi to vidis, kvalitativne si myslim ze 1.8 neisla hore, skor rovnako alebo ...
stare nabehali 300.000 a ziadne problemy, uvidime co tie novsie - zatial su OK.
ak mas vela penazi chod do novsieho ale necakaj velky skok v nicom okrem desingu - hlavne predok ma ovela krajsi (subjektivne hodnotim).
na stary zozenies hocico za babku ak by sa niekam priatelka netrafila alebo trafila.
keby si cokolvek potreboval, napis SS.
ak mas kupit zachovaly stary za 9.000 alebo novy za 10.500 tak ber novy
ale ak chces usetrit, staci ti dat cca 6.000 a povozis sa velmi podobne.
alebo kup rovno 2 ks po 6.000 a mas za cenu novsieho rovno aj pre seba :-)
po tyzdni zvykania nebudes chciet ine auto iba hybridne
kamos predava starsi model - cenu presne neviem ale asi nieco cez 6.000
nebral by som pre istotu USA verziu (buzeracie na STK, vacsina bola burana, semtam su rozdielne veci, nemaju ich radi ani v znackovych servisoch a tahsie sa predavaju dalej).
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Väčšinou odporúčajú tú 1,8 benzín práve kvôli jazde mimo mesta. V meste to bude asi jedno.

1,8 má tuším lepší dojazd čisto na elektrinu. A je ho možné dobiť aj káblom, čo 1,5 nemala.
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

ide to aj čisto na baterky? aký dojazd je na tie batery?
mishinko1
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 09.08.2012 21:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mishinko1 »

Mne sa zda, že ani 1.8 sa nedá dobíjať zo siete alebo z nabijacich stanic, je to možné iba pri označení PLUG IN HYBRID ak sa nemylim..

autokomplet : diky za radu mas pravdu ta 1.8 je spredu ovela krajsia ale niekedy presne ako vravis to nemusi znamenat ze je aj lepsia..:) takze uvidime ako to vyriesim ale chcem to auto kupit uz len preto co znamena v motoristickom svete. co som cital aj zahranicne fora tak vacsinou pisu ze ked to clovek raz skusi uz nechce klasickeho prdkaca..:D
mishinko1
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 09.08.2012 21:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mishinko1 »

lanken : čisto na elektricky pohon ma dojazd okolo 2,5 km max. Samozrejme, to nehovorim o plug in hybride tam neviem kolko je dojazd cisto na elektriku
trud37
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11.02.2011 23:06
Zdieľať na Facebook

hybrid

Príspevok od používateľa trud37 »

Ak je otazka prius 1,5 alebo 1,8. Tak urcite prius 1,8. Preco vsak neuvazujes o hybridnom aurise alebo yarise?Pre zenu a do mesta iste praktickejsie ako prius .
A je to pravda.klasicke auto uz nechcem.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

ako je to s realnou dynamikou (v porovnani s 1,2 TSI 77) a spotrebou na dialnici (140kmh tacho)?
royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa royal555 »

mishinko1 napísal:chcem to auto kupit uz len preto co znamena v motoristickom svete
Tak to si kup 1.0 Ecoboost od Forda, ten znamena v motoristickom svete najviac. :40bd:
mishinko1
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 09.08.2012 21:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mishinko1 »

royal555 : Prečo sa smeješ ako truhlík keď to čo som napísal je pravda? Prius bol veľký prelom v motorizme či ti to je smiešne alebo nie..:) Prius sa už 12 rokov reálne vyrába, ukáž mi ešte jedno také auto, ktoré ma funkčný hybridný systém na trhu 12 rokov.
royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa royal555 »

Ja sa nesmejem z Priusa, ja sa smejem z teba a z ludi, ktori si kupuju auto len preto, ze nieco znamena (plati aj pre premiovky). To ako by som napisal, ze spominany litrovy motor od Forda je najlepsi na svete lebo ziskal plnu rit oceneni. lol Auto si snad kupujes kvoli tomu, ze sa ti paci/sedi ti/oplati sa a nie kvoli tomu aby si si dal nalepku "som eco friendly lebo mam hybrid", co si Hollywodska celebrita? :40bd:

Nic v zlom, len mi to prislo trochu smiesne co si napisal ;) Mier. Sorry za offtopic.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

akože kúpiť jazdenku ok, ale kupovať to ako nové za kopec love. TAk ten rozdiel v spotrebe sa Ti veľmi nevráti.

Aj tie úžasné tesly elektrické. Stojí to kopec love za čo by mal prémiovku prémiovkatú a ešte by mu ostalo na 10 rokov na benzín !!! Ale kúpi auto za kopec love, lebo ušetrí potom akože na spotrebe :-) bo elektrika je zadarmo asi :-(
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

čo sa týka spotreby, tak tu je to obrácene :-)

Väčšinou v meste auto žerie viac a mimo menej. Tu presne naopak v meste okolo 5 a mimo mesto okolo 7,5. Píšem okolo, presne si ten údaj nepamätám. Ale hovorili, že to auto je skvelé do mesta mimo mesto to už nie je o hybride :-)

Dynamika je hrozná. Ak chceš vyjazdiť čisto elektriku 2,5 km, tak musíš hladkať plyn, ak tomu trošku zatlačíš, tak už to automaticky zapína motor. A aj keď by sa mali výkony elektro a motora spočítať, tak je to na akceleráciu veľmi slabé. Slabšie ako iná 1,8-čka :-)
royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa royal555 »

Ale tak pan tu hore si to chce kupit kvoli tomu co to auto znamena, nie ze dobre zrychluje alebo malo zerie... :40bd: Ok, uz som ticho, rypem prilis uz aj na moj vkus, pardon.

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných