Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stankoci
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05.10.2006 00:38
Zdieľať na Facebook

Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa stankoci »

Ahojte, stojím pre rozhodnutím a neviem sa pohnúť ďalej. Potrebujem auto pre 4 deti a mám možnosť kúpiť benzínovú previu II s nájazdom do 150.000 km rok 2005. Je to ojedinele zachovalé auto. Čo má trápi sú emisie EURO 4, čiže čo bude perspektívne s autom. Ako prejde STK a pod. Viem, že na SR majú auta od roku 2005 prísnejšie pravidlá pri testovaní emisii. Má vôbec takéto auto zmysel, ak napríklad v BA čoskoro avizujú zákaz vstupu do centra pod Euro 4. Chcel som proste odolné japonské benzínové MPV ktoré budem mať aspoň 5-6 rokov ..Ďakujem
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4 a perspektíva

Príspevok od používateľa oco13 »

ak napríklad v BA čoskoro avizujú zákaz vstupu do centra pod Euro 4.
Ak si rezident v samom centre BA kúpi Trabanta, tak ho tam nepustia???? Neviem či je Miletička (trhovisko) už centrum, ale kmotor tam veselo jazdí na Suzuki Libero z roku cca 1990. Naozaj tak súrne potrebuješ práve do toho centra BA ???? Ani na Sklanaté pleso ťa autom nepustia, tak čo nepojdeš alebo si obuješ vibramy a spravíš si peknú túru aj s deckami.
Ovela viac by ťa malo trápiť či ti niekto dokáže odservisovať práve to "VVTI". Milan tu dával peknú story s variabilným časovaním ventilov v japoncovi.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4 a perspektíva

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Uservisovať sa dá všetko ale je rozumné sa pozrieť kde a kto odservisuje tú moju motorizáciu.Môže byť servis nebude dlho potrebovať,ale aj presne opačne,bude tam viac než na ceste. 150 tis km je ozaj málo a teda vyhliadky do budúcna veľmi priaznivé.Emisií a pod vecí by som sa bál najmenej,ale aby som šancu na zlú kúpu nedal,prv by som na kupovanom aute nechal pozrieť v diagnostike emisný systém (readiness kód) Je to úkon na dve minuty,stojí to za to.Tieto motory sú z variabilným časovaním a každý hoci malý problém s motorom sa na readinesse objaví okamžite
vykopanafosilia
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Toyota Previa má nezmyselne umiestnený motor na podlahe za vodičom, čo robí akýkoľvek servis komplikovaným. Aj na blbú výmenu sviečok musíš ísť na zdvihák a motor povysunúť, aby sa k nim dalo dostať. Ďalšia vec, keďže je to raritné auto, nič na to nebude, a ak áno, bude to drahé.
Ak sa ti to ale páči, tak ber. Ak to chceš len kvôli málo kilometrom, hľadal by som radšej niečo novšie.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa hjundai »

vykopanafosilia napísal: 01.10.2022 16:35 Toyota Previa má nezmyselne umiestnený motor na podlahe za vodičom, čo robí akýkoľvek servis komplikovaným. Aj na blbú výmenu sviečok musíš ísť na zdvihák a motor povysunúť, aby sa k nim dalo dostať. Ďalšia vec, keďže je to raritné auto, nič na to nebude, a ak áno, bude to drahé.
Ak sa ti to ale páči, tak ber. Ak to chceš len kvôli málo kilometrom, hľadal by som radšej niečo novšie.
- previa II má motor klasicky pod kapotou... obavy pisateľa sú liché a ak je auto v dobrom stave rozhodne do toho - previa je topka medzi mpv, servis v BA je dostupný - japangarage myslím... 150 000km pri normálnom servise je nič....
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa oco13 »

cenamcic napísal: 01.10.2022 17:50 Napr. čo v podobnej spoľahlivostnej kategórii? :41c2:
Spolahlivosť je len otázka toho kto to mal pred tebou. A každý predaj má nejaký dôvod. :4012:

Hjundai :
150 000km pri normálnom servise je nič....
A ako ten servis overíš ??.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa hjundai »

oco - ideme rozoberať kúpu jazdenky? ty ich kupuješ na základe čoho?
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa hjundai »

predaj-kúpa užívanej veci má svoje - to snáď nebudeme tuná riešiť teplú vodu. To si snáď musí zvážiť sám a zadávateľ sa bojí o emisie - toho sa asi držme.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa oco13 »

cenamcic napísal: 01.10.2022 19:21 U niektorých značiek/modelov/motorov to platí viac, u niektorých menej. A u niektorých sa môžeš starať ako chceš a aj tak zdochne...
A každý predaj má nejaký dôvod.
Hlboké múdro! To máš z vlastnej hlavy? :41c2:
Lenže platí aj to že ak sa nestaráš vôbec tak umrie aj železná gula - a nemusím poznať autá a motory stačí, že poznám ludí. :40bd:
A o tom predaji ma presvedčilo hlavne toto forum - 98 zo 100, tu plačúcich, má svoj pokazený vysnený car menej ako pol roka. :4012:
zadávateľ sa bojí o emisie
- pred kúpou o emisie, po kúpe o servis :o a stk :o
Milan to tu napísal super - načítať readiness kody a je v obraze - alebo aj nie. Ak by toto jediné pravidlo ludia dodržiavali tak predaj aut klesne o 2/3 :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa oco13 »

hjundai napísal: 01.10.2022 19:11 oco - ideme rozoberať kúpu jazdenky? ty ich kupuješ na základe čoho?
Na základe svojho dojmu z majitela. :3906:
Za všetkým treba vidieť človeka. :pusa:
zadavatel sa bojí o emisie
- myslím že práve to dáva obraz o jeho šanci preplávať cez rieku plnú piraní - teda kúpiť solídnu jazdenku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa Dep »

Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
pneuelektrony
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 11.11.2009 22:34
Bydlisko: KE
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa pneuelektrony »

To stankoci
Ahoj. Nemal by si záujem o Peugeot 807 2.0 16v s LPG, rok 2007, manuál? Čerstvo po STK a EK, nájazd. 180tkm? 7 miest.
Spoľahlivé vozenie, diely zoženieš všade.
Pre info napíš.
Pekný večer
stankoci
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05.10.2006 00:38
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa stankoci »

Ahojte, pozerám že sa tu celkom rozbehla diskusia. Ďakujem všetkým za názory. Auto je od jedného pána z čiech, ktorý sa zameriava na dovoz týchto áut. Dosť sa do previi vyzná a vie o nich snáď všetko. Predáva ich momentálne viac a ku každej mi povedal plusy a mínusy. Sám si stojí za tým, že nepustí vadný kus z ruky. S dielmi nie je až tak veľký problém, aj keď sa u nás previe nepredávali, všade okolo SR sú diely dostupné. Spotrebný materiál je v cene bežných áut. Áno druhá verzia má motor už normálne uložený. Mne ide hlavne o to, čo mnohí z Vás pochopili. Je to skoro 18 ročné auto, ktoré ak je v dobrom stave drží si cenu. Cena takejto jazdenky s takým počtom km stojí v DE cca 10.000 z dôvodu spoľahlivosti a odolnosti. Momentálne je to pre mňa dosť peňazí, no rieši to moju situáciu. Toto však nemení nič na tom, že to je staršie auto a preto sa proste obávam toho čo sa všade píše o emisiách a starších autách. Chápem, že čoskoro sa EU bude takýchto áut chcieť zbaviť, preto neviem či je kúpa perspektívna. Alebo 2. možnosť priplatím si ešte 5.000 eur a kúpim aspoň 2014 T5 2.0 Tdi čo neviem, či je vlastne lepšia voľba, alebo hocijaké novšie auto, avšak moja požiadavka sú 3 rady s plnohodnotnými sedačkami. Ďakujem Vám...
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa martincichy »

Mozes si rovno pozriet voyagera. Jednoduche auto. Dizajnom sice neoslni, ale svoje si splni mechanicka odolnost je na slusnej urovni.
stankoci
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05.10.2006 00:38
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa stankoci »

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných