Toyota Landcruiser 90 alebo Landrover Discovery

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

4vietor
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 05.11.2015 08:23
Zdieľať na Facebook

Toyota Landcruiser 90 alebo Landrover Discovery

Príspevok od používateľa 4vietor »

Ahojte zvazujem kupu auta na denne pouzitie v horskych podmienkach, aj cesta aj lesna cesta, mame tu vela snehu, blata, male auta maju problem. Pozeram auto okolo 7tis a vidim ze sa da kupit vela znaciek, ale konkretne sa mi paci Toyota Landcruiser 90 3,0D okolo roku 2001 alebo potom Landrover Discovery 2,7 okolo roku 2005. Landrover ma omnoho lepsiu vybyvu a je novsi, Km su samozrejme iny faktor. Ja som sa chcel opytat - ak mate svoje skusenosti, do coho by ste sli?
tomas-b
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 25.08.2012 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomas-b »

Land Cruiser je urcite asi jedno z najlepsich co sa da kupit. Ale len ak je v dobrom stave. A za ten spominany rozpocet to sa asi neda. Viac radosti a uzitku budes mat podla mna z lahkeho offroadu, alebo z kvalitneho SUV (to uz Ty musis zvazit, ze aky je to tazky teren). Napr. Suzuki Jimmy, Vitara alebo Lada Niva (jasne prestige je pravy opak Land Cruiseru ale v terene sa taktiez nestrati). Ked ten teren by nebol az tak narocny, aj Subaru Forester by stal za zvazenie (vysoka svetla vyska, kvalitne 4x4 s redukciou).
Ked uz by to mal byt ten Land Cruiser tak radsej starsie (napr J9 alebo J10) ale v excelentom stave. Novsie maju aj viac elektronky - a po rokoch aj drahsie opravy. Novsi LC moze zobrat kludne tych 7000 Eur za 2-3 roky na servis. A ked byvas na horach tak spolahlivost urcite ocenis :)
lumenos
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 30.05.2007 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lumenos »

Land Rover Discovery2 2,5TDi jazdim uz dlhsie a maximalna spokojnost. Pri Disco 3 (2005) cakaj vyssie naklady na servis a moznu poruchovost koli elektronike. Ja mam Disco 2 (2001) ale najlepsia volba z LR by bola TD300- Disco I= spolahlivost, lacna udrzba - tazko sa zhana v dobrom stave. Ale ani D2 nieje vobec zla. Do D3 by som nesiel. Inac Discovery ma stalu 4x4 a na guli 3,5Tony.
Lada velmi hnije a ma slabe suciastky aj ked v terene sa nestrati.
Jimny je tiez zaujimavy ale je velmi kratky 3dv- vyhoda v terene - ale nevyhoda na ceste a maly kufor.
A Landcruizer jednoznacne 80-90-100 bud 4.2 diesel(tazko najst) alebo 3,0 v 90. Ani 120 nie je zla su to spolahlive stroje.
4vietor
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 05.11.2015 08:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 4vietor »

Dik za odpovede! Male auta a suv vobec neprichadzaju v uvahu, hladam nieco co mozem aj zdvihnut casom, alebo inak vylepsit, potrebujem nieco ostre. Na Landroveri ma laka vzhlad a vybava, ale nerozumiem ako funguje podvozok, da sa tam zapnut lock dif? LC s 200tis km a relativne nehrdzavim podvozkom su aj teraz v ponuke, je tam jedna pekna zelena dovezena. Oproti Discovery je to hole :D - asi moc spekulujem... co sa tyka podmienok tak napriklad vcera na hlavnej stali kamiony aj auta 3 hodiny medzi dvoma dedinami kvoli snehu. Je tam vedlajsia cesta po ktorej offroad prejde - asi o toto mi ide. Mal som zdvihnuty Galloper ale bol strasne slabucky a jeden nekamos s nim zrazil kamion a galloper to uz nerozchodil - rovno do srotu. Typek vystupil z auta a odisiel po svojich...
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

poobzieraj aj Pajero kupis ho ovela lacnej ako toyotu a jazdnymi vlastnostami sa mu vyrovna pravda pozor na koroziu
4vietor
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 05.11.2015 08:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 4vietor »

Bol som sa previezt na pajere r.v.2001 super stav dovoz taliansko, 3,2 diesel. Mal som z toho velmi zvlastny pocit akokeby nechcelo to auto reagovat na plyn, prislo mi uzke a tazke - tazkopadne. Je to urcite len subjektivny pocit, ale bol som z toho sklamany, bol to povodne jeden z mojich favoritov, hlavne preto ze som mal ten Galloper, ktory aj ked bol sice slaby len 72 kw tusim, ale bola to kopia Pajera. Inak co sa tyka kasne tak ten Galloper bol velky a to sa mi pacilo. preto som nasledne pozeral toyoty a patroly. Pozeral som aj 4runnery, ale tie su vraj tiez vykonovo slabsie. Fakt neviem, ale chcelo by to asi nieco silnejsie...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Tak potom ,už len pick-up

Toyota Hilux

Mtsubishi L 200

Nissan Navara

VW Amarok
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

mal som pajero rocnik 2002 automat s motorom co si spomynal ale nezdalo sa mi lenive napravy hrube robustne pevne az bolo mi ho luto tahat do terenu take bolo vzhladovo pekne malo uzavierky na vsetky kola no poviem ti super auto predalo sa kvoli tomu ze bola potreba auta na dlhsie vzdialenosti a spotreba pajera neklesla pod 11 litrov ale do terenu nedam nan dopustit silne robustne s pevnymi napravami , ale bol to 3 dverak
dagobert
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 19.03.2012 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dagobert »

Hlavne vyber stalu stvorkolku. Auta s priraditelnym predkom, budes to furt odpajat, pripajat mokra sucha cesta. Mame doma terrano aj spominany landcruiser. Toyota ma stalu stvorkolu a nissan nie, je to otrava.
Mitsubishi so superselectom je tiez dobre.
Ked chces vykon zarad do vyberu aj grand cherokee.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

K tej ceste - do dediny máme 5km úsek kde je tabula -cesta v zime neudržiavaná- . Je to utopené pod úroveň rolí takže metrový závej dlhý 150m je bežný jav. Pár rokov dozadu to neprerazil ani pluh , tak sme autá dávali na kraj , že ideme pešo. Vtedy sa ozvalo trúbenie a kamarát s Nivou išiel na letných gumách celkom bez problémov.Len nie na ceste ale po roli.Po ňom sme si cúvli vyšli na zamrznutú vyfúkanú rolu všetci a v jeho stopách sme prešli až do dediny.
Takže k tomu tvojmu dôvodu "prečo off" - môžeš mať aj tank ak je za volantom tela nič ti to nepomôže a zase dobrý šofér prejde aj s Matizom všade. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

oco13 v tych novych zamkoch ci kde to byvas si zaveje este nevidel nieto este kopce alebo stupanie az prides niekedy v dobrej zime na kysuce ci oravu tam stvojou filckou neporobis nic akurat smrad stvojho plynu !
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Braga chodím na Oravu - Habovský kardan, Zázrivský diferák atď.
A ak dobre pozerám písal som o ruskom vezdechode imeni NIVA. Nebudem teraz hladať ale na nete boli videá kde dala naprdel aj velehlasnému Humwee. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
P.S.: kecal som - do Oščadnici chodím celkom rád. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Skus ešte raz špecifikovať kde stým chceš jazdiť, lebo cesta a lesná cesta niesu horské ťažké podmienky.... Chceš stým normálne jazdiť po ceste a občas po poľnej, alebo normálne po nespevnených cestách kde sú 1.5m koľaje od LKT+ luky a polia ??? To prve zvládne terrano, grand vitara, aj sx4... Ak tu druhu variantu, tam stým rozpočtom ťažko niečo vyskladas... Mam land cruiser 90 aj grand vitara občas jazdím, takže poznám tie auta dokonale co dokážu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

pajero do max 3 tis e.- a môže byť terén aký chce,no ale imidžovka to nebude,zato bude jazdiť do roztrhania
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Landcruiser 90 je v terene ok s starsim motorom a s novsim lepsia-silnejsia. Novsi landcruiser 100 s 4,2 diezel alebo 4,7benzin je taka pohodlnejsia a 120 je uz viac na cestu . No a pajero II je stare klasicke spolahlive ale ta hrdza a novsie III je samonosna karoseria ale stale superseleckt prevodovka ,ze do terenu este ako tak ale na ceste hlucnejsie ako landcruser 120 . A do fakt hardcore terenu patrola Y60 alebo 61 :3035:

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní