809 720
inzerátov
Pridať inzerát

Toyota Corolla - zabezpečenie auta

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Toyota fórum
Odpovedať Nová téma
<123>
Autor Správa
autolaik
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (101)
Založený: 15 marec 2009
Nabehané: 23 dní 10 hod 5 min
PríspevokZaslal: 13.03.2019 19:56   
nemoznost nastartovat si poriesim do 3eur....
Ale ako oco pisal, nenastartuje, tak aspon znici
Citovať
lubos zimovcak
VIP člen - Veyron (364)
Založený: 19 november 2008
Nabehané: 15 dní 9 hod 5 min
PríspevokZaslal: 13.03.2019 20:49   
mhlavaty napísal:
lubos zimovcak napísal:
Mam 2 x VAM.
Nikdy žiaden problém.

Full nepochopená otázka.Ako to môže ovplyvniť opravu auta ktoré nie je schopné štartu a nejde sa spojiť z jednotkou ? Zavolám kkde montovali VAM ? Ty by si čakal inú odpoveď ako...na vine nieje naše zariadenie ?! Takže druhá otázka...riešiť alebo poslať preč ?!

Nehadam sa, viem, kam mieris.
Ale robil sa alternátor, ci štartér a žiaden problém.
Ani pri diagnostike, keď je všetko zapnuté a hlavne, nie je aktivovaný tajný vypínač.
Mal som ešte z tých prvých, neskutočne premyslený, asi 16.000 SKK v 2001,keď sa niektorý vypínač nevypol /nezapol..., aj som sa spotil.. , ale inak OK.

Môže to robiť problémy pri výmene motora. Alebo elektroinštalácii. To je fakt.
Citovať
patko1
Vážený člen - Gallardo (222)
Založený: 03 december 2007
Nabehané: 18 dní 1 hod 3 min
PríspevokZaslal: 13.03.2019 23:03   
YxoYpsilono napísal:
Nove auto ma poistku.
???????
Citovať
jaster-83
Povedomá tvár - Favorito (42)
Založený: 16 september 2010
Nabehané: 12 dní 6 hod 11 min
PríspevokZaslal: 14.03.2019 08:10   
autolaik napísal:
nemoznost nastartovat si poriesim do 3eur....
Ale ako oco pisal, nenastartuje, tak aspon znici

takze lepsie nemat auto ako keby mi ostalo ponicene? zlodeja treba zastrasit a na to sluzia nalepky na okno, jasne das najavo ze o svoje auto nehodlas prist, to je jedno ze tam nemas nic namontovane, na odradenie to staci a ako poistka tajny vypinac, investicia do 50€ ak si to das niekomu urobit, ak sam tak jedno dopoludnie a par € za vypinac a meter kabla
N15 GA14DE
3B6 AVF
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2264)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 21 dní 12 hod
PríspevokZaslal: 14.03.2019 08:52   
Všetko dostáva zmysel až keď sa stane,inak to vyzerá že je škoda sa tým zaoberať.Ale logika veci je taká,že VAM si dá zamontovať ten,čo zväčša chráni drahšie auto,a drahšie auto býva zase modernejšie,vyše nabúchané elektronikou.Auto bez toho všetkého vie vyrobiť nepredstaviteľné situácie od okamihu keď sa zatvári ako mrtvy chrobák.No nech čert zoberie ak je auto doma a nie v cudzine alebo ďaleko od domova.VAM môže byť stokrát neprekonaný a je to vítané,ale stoprvý raz to vítané nebude,lebo majiteľ nevie odísť a tentoraz by chcel. Doma si pozriete kedy ide autobus.MŃa zaujíma čo v Taliansku alebo Francúzsku keď budete vysvetlovať perfektnou francúžštinou že máte nejaký VAM...len aby vedeli.
Nie žeby som mal obavu že VAM vyhodiť z inštalácie je koniec sveta,vyhadzovali sa stokrát kadejaké immo zariadenia,môže to byť dokonca zábava,ale len kým nevidíte účet ďaleko od domu.
Preto ma zaujíma riešenie,nejde o to,aby sa niečo neprekonané nemontovalo,ale ...ak to tvrdohlavo ostane neprekonané aj keď práve po tom netúžite, čo včul ? To je otázka a žiadalo by sa nad ňou zamyslieť úplne vážne,lebo pán Murphy môže platnosť svojich zákonov dokazovať práve na vás.Môj syn ten VAM má v Tolede III lebo auto diely žiadané na trhu. Doma sa nič nedeje,...ale čo na dovolenkách ? Aký dosah budem mať na francúzskeho opravára,budem mu dávať inštrukcie do telefónu,nefungovalo by to ani keby som stál pri ňom ?!
Citovať
lubos zimovcak
VIP člen - Veyron (364)
Založený: 19 november 2008
Nabehané: 15 dní 9 hod 5 min
PríspevokZaslal: 14.03.2019 09:10   
Za seba môžem povedať, že mne VAM nikdy neurobil žiaden problém.
Mal som dokonca ešte aj ten systém, že mi mohol zhasnúť motor hneď po otvorení dverí.., to keď Ťa niekto vyhodí z auta na križovatke, alebo zhasne po par 100 metroch, aby Ťa nemohol zlodej ohroziť...

Ma to veľa možností.
A co sa týka elektroniky, keď to fachci v najnovšej A8, BMW 7, x5, Mercedes S.., nebojím sa.

A verím, že by Vamos bol ochotný poslať do toho Francúzska aj svojich synov..., iba preto, aby dokázal, že to určite nie je jeho chyba.. ak montovať, tak u nich
Citovať
patko1
PríspevokZaslal: 14.03.2019 09:27   
Tiez si osobne myslim ze keby doslo k poruche VAMu tak by vedeli k nej poslat nejakeho technika hoc aj do FRANCUZKA. Netreba z toho hned robit vedu ved je doba ked sadnes a ides aj na koniec sveta. Taka ista je mozno pravdepodobnost ze ti mozno odide RJ motora. To su mizive percenta rizika ktore patria k zivotu. Lepsie sediet v Parizi v aute ktore nestartuje a cakat na odtahovku smer SK ako sediet na chodniku a hladiet sa na miesto kde by malo stat moje auto ale niekto ho potiahol. Ktovie ake percento pravdepodobnosti je vacsie ci ze sa ti pokazi VAM alebo ze ti slohnu autiak. Asi zalezi od modelu auta. A este ma napadlo ze keby sa ten VAM pokazi hoc aj v tej Francii a zaplatis odtah do firmy VAM tak by nemali problem ti ho asi preplatit aspon z casti ked by zistili ze to bola zavada na ich systeme. To nie je firma co objednava immo z ciny za 5e a predava ich po 50e. Ved treba im tam zavolat ak sa tak toho niekto obava ze co ak by sa to pokazilo ze co potom
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2264)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 21 dní 12 hod
PríspevokZaslal: 14.03.2019 13:09   
Tak trochu trepete jeden aj druhý,a neželám si aby vám život dal lekciu z ktorou sa chváliť nebudete.Ja viem ako znie hlas človeka do telefonu večer o deviatej....čo mám robiť,neviem ísť na izbu(hotel) lebo neviem otvoriť,zatvoriť,vytiahnuť okno,otvoriť kufor alebo naštartovať a pod.neraz ten telefon končí,asi mi padne baterka.Chlapci ste tak nebojácny,že by človek povedal,že chválite deň pred večerom.A8 nespomínajte,ak by ste mali aspoň jemnú predstavu o komunikačných kanáloch medzi RJ ktorých je tam sto...asi by ste mali väčší zmysel pre realitu,že čo sa môže stať...to sa aj stane. U tohoto VAM teraz nejde o kritiku systému,naopak.V poriadku je aj ochota,aj to je ok. Čím sa ja zaoberám,je otázka či sa do mrtveho auta s VAM-om vôbec chytať,ale tradá..nech ide k niekomu inému,bez informácii o systéme sa tým nezaoberať.Nejde o to,aby človek poznal detailne čo porábajú,ale základná predstava že vstupované je (nie) do "mimokomunikačnej" sféry menžmentu auta a teda ok,idem sa s tým potrápiť.

ivko...zavolať si tam môže majiteľ,a viem akú odpoveď dostate.Ale určite nie motorár,pretože sa pýta na veci jednak ako človek z neznámymi úmyslami,jednak ako človek pred ktorým sa aj oni môžu mať jedine tak trocha na pozore,pretože trepať do vzduchu nemôžu.každopádne viem ako taký hovor dopadne a priznám že to považujem za logické správanie z ich strany.Ja občas zájdem na nejakú špecialitku za dobrým odborníkom na softvér,a veru,nedovolí ani len pozrieť ponad plece,lebo aj on a ja vieme prečo.
Citovať
patko1
PríspevokZaslal: 14.03.2019 15:44   
tu nejde o to ze nemame strach z toho ze sa to pos.erie ale keby sme ho mali mat az tak velky tak rano ani z domu nevyjdem.
Citovať
dodik13
Povedomá tvár - Favorito (29)
Založený: 27 január 2013
Nabehané: 3 dní 16 hod 55 min
PríspevokZaslal: 15.03.2019 02:19   
Teraz uz nepamatam ci na bmw fore alebo mercedes fore bol chlapik co mal vam v aute a robilo mu to sem tam sarapatu v aute a musel to dat von z auta . Ze tiez by som si nenechal rozrezat xy kablov pre ochranu auta a potom cakat ci to bude ok alebo nie a servis z toho uz duplomm nebude nadseny . V dnesnej dobe ked je na drahe auto objednavka tak nepomoze ani vam a auto je uz na ukrajine alebo v rumunsku Vam je podla mna pekny marketing pre ludi co chcu chodit s dalsimi krabickami na klucenke
Citovať
patko1
PríspevokZaslal: 15.03.2019 08:23   
Praveze ked je na drahe auto objednavka tak naco ho kradnut odtahovkou so spustenim alarmom (lebo inak neviem ako by si ho chcel zobrat ked ma VAM) ked mozes najst a potiahnut take iste bez VAMu. Inak ja mam v aute VAM ale uz tam bol ked som auto kupoval a prave koli tomu co za koninu si napisal ho nevyberam z auta takze ako keby som VAM ani nemal. Nechce sa mi to pchat do vačku ten bazmek co sa vybera aby to vlastne fungovalo
Citovať
tonoaaa
Povedomá tvár - Favorito (24)
Založený: 19 január 2009
Nabehané: 3 dní 17 hod 26 min
PríspevokZaslal: 15.03.2019 09:26   
Najhorsia smrt je z vydesenia. Total od veci rozmyslat stylom: co ak? co keby? a toto? a hento? Pravdepodobnost ze sa nieco v zivote poserie je taka, ze nejaky prirastok od VAMu je absolutne zanedbatelne riesit.

A suhlasim s YxoYpsilonom, ze Corolla je v podstate predpotopny vrak. Argument pepa64 je nepouzitelny. To, ze je kralom v predajoch na svete nic neznamena. Na svete je najviac rozsireny typ hajzlov, z ktoreho povodny Europan grcia. Na nase pomery je ta Corolla proste nezaujimava.
Niekto potrebuje auto na zvysovanie statusu, iny na zvysovanie ega, niekto si kompenzuje fyzicku zdatnost, su taki co potrebuju prakticnost, niekto sa orientuje na cenu, ini sa orientuju na nove technologie, dalsi na pohodlie, pripadne kombinacie vlastnosti. A potom je tu Corolla, ktora snad v sucasnosti nevynika absolutne nicim. V inych kutoch sveta su ine priority a preto sa Corolla dobre predavat moze. Pre Europana stavana nebola a ani nikdy nebude, lebo sa stane nezaujimavou tam, kde sa najviac predava. Takze argumentovat predajnostou vo svete a este v sucte vsetkych generacii za ucelom dokazania na slovenskom fore, ze je zaujimava a ze ju podcenujeme, pretoze ma pre nas region absolutne nezname ci nezaujimave prednosti je uplne zcestne. Ako som napisal, obrovske mnozstva ludi seru do diery v zemi. Snad ludia v nasom regione na zaklade toho nezacnu tvrdit, ze to sposob, ktory podcenujeme a je dokonaly ako nas sposob. V nasom regione si zatial oblubu neziskal, aj ked to sa moze zmenit v skorsom case ako signifikantne prerazenie Corolly na nasom trhu .
Citovať
Cryohazard
Založený: 16 september 2010
Nabehané: 4 hod 58 min
PríspevokZaslal: 15.03.2019 10:28   
@tonoaaa

Podľa mňa ten tvoj príspevok je trochu nadutý. Vysmievaš sa z ľudí, ktorí to auto majú. Názor ti samozrejme neberiem, je to tvoja vec.

Netvrdím, že auto je etalónom krásy, techniky a elegancie. Ja som v nej sedel, viezol sa, vyhovovala mi. Prdím na to, čo si myslia ostatní ľudia. Nech je pre ostatných to auto nudné, nezaujímavé. Pre mňa je nudné, keď vidím v meste polovicu škodoviek...
Citovať
patko1
PríspevokZaslal: 15.03.2019 10:35   
tonoaaa napísal:
Ako som napisal, obrovske mnozstva ludi seru do diery v zemi. Snad ludia v nasom regione na zaklade toho nezacnu tvrdit, ze to sposob, ktory podcenujeme a je dokonaly ako nas sposob. .
A vies o tom ze s.rat do diery v zemi je zdravsie ako sediet na ha.jzli? Ano pre slovakov a blizke krajiny radsej VW group a vsetko ostatne az potom.
Citovať
laco1871
Vážený člen - Gallardo (214)
Založený: 22 marec 2012
Nabehané: 23 dní 20 hod 5 min
PríspevokZaslal: 15.03.2019 11:13   
Ja som musel s*ať do diery ked som pracoval v takej civilizovanej krajine ako je Taliansko

Majiteľ tejto fabriky si ju dal vystavať , a naschvál dal namontovať turecké záchody, len preto, aby si v čase ked maš pracovať , nevysedaval zbytočne na ha*zli , a išiel tam len vtedy ak Ťa skutočne pritisne..

Inak k téme, Toyota sedany vyrabané v 90.rokoch patrili a budu patriť k etalonu SPOĽAHLIVOSTI, ktorý nijaké auto len tak ľahko neprekoná

Ja som neskutočne poškuľoval po Toyota Carina € , lenže som nemal tolko bubákov aby som ju kupil vtedy ked bola v predaji...
Inak Renault Fluence je z tej istej triedy , atiež je to auto ,ktoré by som si kupil ako prvé, ak by som mal hlboko do vrecka , a vyskytla by sa surna potreba jazdiť.
Citovať
Odpovedať Nová téma
<123>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Toyota fórum