Toyota Corolla 1,5 vvt

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

malek7
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 04.11.2009 22:11
Zdieľať na Facebook

Toyota Corolla 1,5 vvt

Príspevok od používateľa malek7 »

Dobrý deň , rozmýšľam nad kúpou novej Corolly 1,5 vvt 125ps manuál vo výbave comfort. Cena je tam 18500 čo mi príde v dnešnej dobe celkom výhodné keď pozerám ceny nových áut ... Máte niekto také auto prípadne skúsenosti? Zaujíma ma hlavne motor. Chcem to ako klasické rodinné vozidlo s ročným najazdom cca 10 tisíc km. Ďakujem
vykopanafosilia
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla 1,5 vvt

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Ak ti ide o cenu, pozri ešte ponuku MG a Mitsubishi, tí sú ešte nižšie.
malek7
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 04.11.2009 22:11
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla 1,5 vvt

Príspevok od používateľa malek7 »

vykopanafosilia napísal: 27.05.2023 14:04 Ak ti ide o cenu, pozri ešte ponuku MG a Mitsubishi, tí sú ešte nižšie.
MG ma nezaujíma ,robia len nejaké malé SUV čka naviac škaredé ... Mitsubishi neviem veru čo ponúka za také peniaze space star je malinké autíčko do mesta a pod 20 tisic iné nič nemajú... Celkovo pod 20 litrov som nič normálne okrem Corolly a Tipa nenašiel. Nepočítam malé mestské autíčka. Tipo nechcem aj keď ma super cenu tak mi vychádza jedine Toyota. Pomerne veľké auto ,v dobrej výbave ,kvalitná značka tak ma zaujíma či to niekto má ... Jazdí ich dosť po Slovensku
pogotroll11
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 10.05.2023 17:31
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla 1,5 vvt

Príspevok od používateľa pogotroll11 »

ak sa jedna o funglovku za take peniaze podla mna neni nad cim velmi rozmyslat , auto je trochu hlucne a na tu prevodovku si treba zvyknut ale pomer cena/kvalita si myslim ze neni co riesit ...aj ked nesom vobec fanusik toyoty ale za tie prachy by som do toho siel :42f7: alebo potom este spominane MG alebo donfeng alebo ine cinske skovsty ak si dobrodruh :40bd:
speedmann
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla 1,5 vvt

Príspevok od používateľa speedmann »

Treba brať kým ešte je. Najlepšie auto, super recenzie, absolútne nemá chybu. :3dcline:
malek7
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 04.11.2009 22:11
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla 1,5 vvt

Príspevok od používateľa malek7 »

pogotroll11 napísal: 27.05.2023 21:20 ak sa jedna o funglovku za take peniaze podla mna neni nad cim velmi rozmyslat , auto je trochu hlucne a na tu prevodovku si treba zvyknut ale pomer cena/kvalita si myslim ze neni co riesit ...aj ked nesom vobec fanusik toyoty ale za tie prachy by som do toho siel :42f7: alebo potom este spominane MG alebo donfeng alebo ine cinske skovsty ak si dobrodruh :40bd:
Na prevodovku treba zvykať? Je to manuál 6 stupňový... Tam hádam zrada nebude.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla 1,5 vvt

Príspevok od používateľa wilz »

malek7 napísal: 27.05.2023 19:50
MG ma nezaujíma ,robia len nejaké malé SUV čka naviac škaredé ...
No neviem, každý to má samozrejme s vkusom trochu inak, ale ak je MG oproti Corolle škaredé, tak zjem kefu.
A s priestrannosťou vnútri tá Corolla tiež nie je nič moc, aj keď je teda voči MG asi o 3 % väčšia. Netreba si pliesť celkovú dĺžku auta s ponukou priestoru v interieri.
V prospech Corolly je zrejme nižšia spotreba a predvídateľnosť pravdepodobne lacnejšieho servisu, u MG sa dlhodobo nevie čo sa dá od Číňanov čakať, ale to je samozrejme len domnienka.
malek7
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 04.11.2009 22:11
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla 1,5 vvt

Príspevok od používateľa malek7 »

wilz napísal: 28.05.2023 00:31
malek7 napísal: 27.05.2023 19:50
MG ma nezaujíma ,robia len nejaké malé SUV čka naviac škaredé ...
No neviem, každý to má samozrejme s vkusom trochu inak, ale ak je MG oproti Corolle škaredé, tak zjem kefu.
A s priestrannosťou vnútri tá Corolla tiež nie je nič moc, aj keď je teda voči MG asi o 3 % väčšia. Netreba si pliesť celkovú dĺžku auta s ponukou priestoru v interieri.
V prospech Corolly je zrejme nižšia spotreba a predvídateľnosť pravdepodobne lacnejšieho servisu, u MG sa dlhodobo nevie čo sa dá od Číňanov čakať, ale to je samozrejme len domnienka.
Tak to MG som pozeral je to krátke ,úzke,vysoké autičko ... Priestor bol celkom ok ale ten motor tam tuším 105 koní veľmi slabunký aj keď to bol štvorválec oproti trojvalcu v Toyote. Nie som naladený na tú akože SUV vlnu... Neviem no mne ťa Corolla oproti tomu príde ako dospelé auto aj ten motor bol omnoho silnejší - myslím že aj váha robí svoje. Ale samozrejme rešpektujem názor iného
FUTURA 29
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla 1,5 vvt

Príspevok od používateľa FUTURA 29 »

Tiey som zvazoval kupu toyoty,len ten trojvalec 1,5 ma odradza.Inac pohoda vozitko.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla 1,5 vvt

Príspevok od používateľa jaster-83 »

co som nedavno pozeral tak ostava na vyber z normalnych aut na vyber toyota a hyundai.....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Adam Gregan
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 07.12.2022 12:41
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla 1,5 vvt

Príspevok od používateľa Adam Gregan »

Ja by som kúpil Hyundai i30, lepšie motory, dizajn 100 a 1, a kvalita interieru tiež výrazne lepsia… a ceny tiež pod 20…
patrikn
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 22.07.2015 21:42
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla 1,5 vvt

Príspevok od používateľa patrikn »

Som majiteľom corolly 2 roky. Mam sice hybrid , ale toho 3-valca sa nieje čoho báť ( teda neviem čoho sa bojíš ). Kombinácia priame a nepriame vstrekovanie , ci si myslíš , že to bude hrkotať? . Viezol som sa v tom a uplne v pohode - len chcel som hybrid - inak by som to zobral.
Ak je normálny predajca , ta sa v tom prevez a uvidíš sám.
Konštrukčne vychádza z dvojlitra dynamicforce , myslím rovnaké označenie ako 3-valec.
Ak vyhovuje výbava nieje o čom.
Podvozkovo v tej cenovke nekúpiš nič lepšie ( zadná náprava má nezávislé zavesenie ) .
K podvozku ešte dve veci - je rýchlejší ako motor a treba priznať je hlučnejši ako konkurencia.
Priestor vzadu pre dvoch - velký nadpriemer co sa týka priestoru pre nohy.
Kufor vzhladom , že je to sedan - dobrý prístup a solídne veľký.
Prípadne keď by boli otázky rád napíšem.
pogotroll11
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 10.05.2023 17:31
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Corolla 1,5 vvt

Príspevok od používateľa pogotroll11 »

[/quote]
Na prevodovku treba zvykať? Je to manuál 6 stupňový... Tam hádam zrada nebude.
[/quote]
sorry myslel som ze automat , samozrejme manual ziaden problem skvela volba :3dcline:
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných