Toyota Corolla Verso 2.2 D

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Simona1989
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.01.2021 18:06
Zdieľať na Facebook

Toyota Corolla Verso 2.2 D

Príspevok od používateľa Simona1989 »

Dobry den mohli by ste mi prosím vás poradit? Počas jazdy sa rozsvietila kontrolka baterky, A asi po 5km auto zhaslo. Po výmene bateky novej auto nechce nastartovat. Blokuje imobilizer????
Auto sa nedá napojit ani na diagnostiku .
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Keď sa rozsvietila kontrolka batérie tak zväčša býva problém v altrenatoru . Predpokladaná m že asi diodovy mostík a do palubnej siete sa dostala striedava zložka a ochranné diódy prepalili poistky.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
Simona1989
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.01.2021 18:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Simona1989 »

Vyskúšam to kuknut. Ďakujem Vám za radu.
Simona1989
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.01.2021 18:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Simona1989 »

Tak v tom neni chyba :-( poistku sú vsetky ok.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Bohužiaľ ale toto už bude na meranie a po internete posielať rady už asi nemá zmysel. Chce to autoelektikara
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
Simona1989
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.01.2021 18:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Simona1989 »

Hľadáme od vcera mechanika a zatiaľ nič moc. A ešte sa vás opytam že keď by sa vymenil alternator išlo by to nastartovat? :-/
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Domnievam sa že nie ,alternátor pri štarte nehrá žiadnu rolu. Chcelo by to ešte podrobnejšie opísať že nestartuje. Dôležité je aby fungovala diagnostika. Ešte ma napadlo keďže sa rozsvietilo dobíjanie tak to môže byť remeň . Neviem ako je robený tento motor ale keď je na tom remini aj vodná pumpa tak mohlo dôjsť k prehriatiu motora a následné zadretie ...všetko sú to domienky. Treba mechanika prípadne elektrikára, toto by bolo slepé menenie veci bez možneho výsledku
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

treba aj viac info, rocnik, km... ked sa vymenila baterka, tocí, alebo ani tuk ??...dizel by po odpaleni alternatora nemal skapat po 5 km, inak tam moze byt aj ina chyba... vzhladom na zensky rod sa netrap, treba mechanika....ale velke plus, ze si si vsimla, ze svieti kontrolka akumulatora, poznam vela chlapov, co si to vsimli,az ked zastali a to je vazne...
Simona1989
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.01.2021 18:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Simona1989 »

Je to ročník 2006 a ani tuk nebolo keď som vymenila baterku. Keď mi to prisli napojit na pc tak to nijako nereagovalo. Vôbec to nič neukázalo. Zháňam mechanika už 3 deň a zatiaľ neuspesne. A na aute nejde ani dialkove ovladanie,neviem prečo. To ma start stop štartovanie. A toto píšem za muža on už nemá nervy na to.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

no aj mechanici chcu mat rochu volna tak asi ich skor zozenies od 7.1., ... z mojho pohladu dat to slusnemu servisu a toto nie je vhodne hned autorizaku...trosku mi je luto, ze taka znacka ti narobi starosti, co nebyva pravidlom...
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

jak táto značka - akoby v toyote neodchádzali spotrebné veci ako v každej inej značke.... problém iných značiek je že posierajú veci ktoré v toyote fungujú celý život auta... ale aby sme boli spravodlivý aj toyota má svoje prúsery, našťastie sa s naftou rozlúčila...
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Podľa popisu je to ako auto bez napätia , aké napätie je na batérii? Koľko je na hlavnej poistke? Bola vôbec tá druhá batéria dobrá. Veľa otázok a písať to asi nemá zmysel.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
Simona1989
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.01.2021 18:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Simona1989 »

Dnes moj muz pokukal úplne vsetky poistky v aute. A aj tam bola chyba najdena ako mi písal Pán. Poistku zhanal... A aj zohnal a aj vymenil. Auto sa rozvietilo ale ako ho chcel nastartovat tak auto zase nenastartovalo a poistka sa zase vybila.
Simona1989
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.01.2021 18:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Simona1989 »

A tá batéria druhá bola úplne nová kupuvana keď sa auto pokazilo. Tak hádame ze to bude asi ten alternator:-/
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

nie naozaj v tojote neodchadzaju spotrebne veci,ako v inych beznych autach / aj v premiovych/, aj ked honda je spolahlivejsia... a alternator nestartuje auto, ale dobija akumulator a zasobuje pri chode motora spotrebice vyrobou elekt.energie/okrem ineho/...

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných