Toyota Corolla E11 1.4VVTi 71kW vs. Audi A3 8L 1.9 TDI 81kW

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dont-stop
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 17.08.2016 23:07
Zdieľať na Facebook

Toyota Corolla E11 1.4VVTi 71kW vs. Audi A3 8L 1.9 TDI 81kW

Príspevok od používateľa dont-stop »

Dobrý deň,

som študent, mám 20 rokov a práve si kupujem svoje prvé auto.
Bývam v Nemecku a keďže servis je tu drahší než na Slovensku, je na prvom mieste spoľahlivosť auta ruka v ruke so spotrebou, keďže ako študent musím otáčať každé €. Z tohto dôvodu som hľadal iba autá z autobazárov so zárukou 12 mesiacov na motor a prevodovku.

Čo sa týka použitia, bývam na kopci na sídlisku. Mestská doprava je tu nesmierne neflexibilná. Cez týždeň potrebujem jazdiť dole do centra a naspäť (krátke trasy s prudkým kopcom) - v tomto prípade som skôr za benzín.
Cez víkendy potrebujem jazdiť ale dlhé "štreky" - rozumej 130 km tam a naspäť, takže tu už prichádza do úvahy aj dízel.
Z času na čas potrebujem dať aj štreku 800 km po diaľnici domov. Zase diesel.

Mám horný limit 4000€ a po dlhom hľadaní na fórach, čítaní recenzií, šprtaní sa v inzerátoch na internete a diskusiami s rôznymi ľuďmi mi pristáli na stole 2 možnosti a rovno aj dva inzeráty.

#1 Toyota Corolla E11
1.4 VVTi 71kW
94500 km
r.v. 01/2002
3 dvere
manuálna prevodovka
ABS
klíma
údajne udržiavané podľa šekovej knižky
zelená "Umweltplakette"
zimné pneu

cena: 3900 €

Auto dostane nové TÜV na 2 roky, 12 mesiacov záruku na motor/prevodovku a ešte pred zakúpením absolvuje prehliadku s výmenou filtrov, oleja atď.

Inzerát:

Kód: Vybrať všetko

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=230719847
Fotky:

Kód: Vybrať všetko

http://www.filedropper.com/corolla
(kliknúť na Download This File a opísať kód - zabalené v zipe)

#2 Audi A3 8L
1.9 TDI 81kW
178.604 km
r.v. 09/1999
5 dverí
manuálna prevodovka
ABS, ESP
klíma
údajne udržiavané podľa servisnej knižky
žltá "Umweltplakette"
zimné pneu

cena: 3500 €

Auto malo menený rozvodový remeň aj s vodnou pumpou pred cca. 10.000 km v máji 2014. V decembri 2015 boli vrámci prehliadky menené brzdy za nové. Auto dostane 12 mesiacov záruku na motor/prevodovku. TÜV je platné do 12/2017.

Inzerát aj s fotkami:

Kód: Vybrať všetko

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=215556862


Čo sa týka TÜV (STK/EK), tak nové STKáčko bude tak či tak robené na Slovensku a rovnako pôjde auto aj na prehliadku ohľadom bežných vecí ako doštičky, stabilizačné tyčky atď., takže počítam s určitou menšou investíciou navrch.

Od Audi ma odrádza vek vozidla, nájazd a trochu aj žltá plaketa (ktorá čoskoro môže prestať vo väčších mestách postačovať), ale priťahuje legendárna spoľahlivosť 81kW diesla a nízka spotreba.

Od Toyoty ma odrádza cena a vyššia spotreba, na druhej strane priťahuje údajne ešte lepšia spoľahlivosť a skutočnosť, že sa jedná o atmosférický benzín a najazdené má údajne ledva 100.000 km.

Obe autá si pôjdem čoskoro oskúšať.

Poprosím Vás o kritiku, tipy, dissy, možno poukázanie na reálnu hodnotu oboch vozidiel, poprípade na čo si dať pozor pri oboch. Nerád by som zobral niečo, čo ma do pol roka sklame nákladným servisom.

Vopred vďaka
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Su to stare auta.... ale audi by som si vybral, mal som mnoho 1,9 tdi servis velmi nizky a auto je univerzalnejsie co sa tyka spotreby a nasledneho predaja , urcite bezpecnejsie a krajsie
locco545
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 04.09.2009 10:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa locco545 »

len pre tvoju info - tá audina NEMA klimatizáciu
slaja
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 02.03.2009 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slaja »

ja na tvojom mieste Golf 1,4 16V benzín,
2002 stojí od 2 500 € a ostane ti 1500 € na servis
dont-stop
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 17.08.2016 23:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dont-stop »

Ďakujem za rady.

S tou klímou som sa teda riadne sekol.

Áno, pozeral som aj Golfy, dajú sa zohnať za tieto ceny, ale majú tiež nižší výkon s porovnateľnou spotrebou. Neviem, ako je to so spoľahlivosťou, čítal som rôzne veci a každý hovorí inak.

Čo sa týka bezpečnosti pri náraze, Corolla získala 23 bodov a A3 získalo 25 bodov.

V čom je lepšia Fabia oproti Corolle?

Pochybujem, že sa mi o pár rokov ktorékoľvek z nich podarí predať, osobne s tým ani nepočítam.

/EDIT: Pre Corollu hovorí ešte reťaz namiesto Zahnriemen
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

kamarat môj ako dať za tie ročníky toľké peniaze??? Si zošalel??

Však za tie peniaze si kúp novšie ročníky alebo tie auta za 1500€ kde ti ostane ešte kopa penazí.

Nová thalia stala okolo 5500€ tak si kúp ročnú a máš pokoj ešte bude aj v záruke alebo daciu sandero
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Ako ti tu uz radili kup novu daciu a mas pokoj,kym dostudujes.Spolahlivost a naklady v porovnani s tvojim vyberom vyhodnejsie.O spolahlivosti auta uz mozes len snivat pri tychto rokoch tj.hrdzave brzd.trubky,pridrete strmene,chladic na vymenu,vvti-mozna draha oprava,turbo,cerpadlo a trysky,nove pneu...Pri tychto cenach za opravi v nemecku si po spocitani zachvilu na cene novej-zanovnej dacie.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Ako keby na aute za 1500€ ušetril. Rovnakú sumu môže vraziť do servisu. V pohode by som za tie autá tú sumu dal (prípadne s malou zľavou aspoň) Ak nie sú vydojené a skutočný stav zodpovedá kilometrom, tak môže na oboch najazdiť peknú porciu.
dont-stop
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 17.08.2016 23:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dont-stop »

Existuje este jeden kandidat, a to Honda Civic VII 1.6i za 3999 tiez so zarukou. Nabehane okolo 100 000 udajne. R.v. medzi 2003 a 2005. Otazka je, ci tam nebude treba menit rozvody kazdu chvilu.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No každé auto po čase potrebuje urobiť rozvody, s tým nič nenarobíš, ani reťaz nie je večná.
Celkove sa mi zdá, že tie ceny u všetkých troch áut čo píšeš, sú nasadené trocha vyššie ako je obvyklé, ale je možné že zodpovedajú veľmi dobrému stavu. V každom prípade by si myslím mohol byť úspešný do 15-20%-ného zníženia predajnej ceny.
Pokiaľ ti nevadí vzhľad a "imidž" tak myslím že tá Corolla je dobrá voľba, tie autá boli robené na výdrž. Mal som dve, plus jednu som kúpil na súčiastky, keď som ju rozoberal, bol som potešený kvalitou vyhotovenia.
Ale zase je to také nenápadné autíčko, nie každému to vyhovuje, zvlášť mladí radi ohurujú okolie.
Rovnako sú dobré skúsenosti aj s tým Civicom.
U oboch musíš rátať so spotrebou 6-7 litrov, na diaľnici možno troška viac. Tiež ten Civic vari trocha lepšie vyzerá.
U tej audiny je mínusový bod za to, že by s tým motorom zväčša jazdila len veľmi krátke trasy. Ale zase na tých občasných dlhších jazdách by si mal nižšiu spotrebu a celkový imidž toho auta je najlepší.
Čo bola spomínaná Nissan Almera, to boli tiež spoľahlivé autá, imidž ale podobný ako Corolla.

U auta staršieho ako 10 - 15 rokov by ťa nemalo znechutiť občasná potreba nejakej výmeny chladiča a podobnej opravy.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Take peniaze za tie auta???
Co tak Kia Ceed? Podstatne novsi rocnik, bez problemov…
Co tak trocha “zabavy“ s Fabiou RS?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie prvý raz sledujem snahu dať prednosť motoru z reťazou pred remeňom.Ja neviem z čoho to pramení,ale mám za to,že je to neznalosťou a neskôr sa toto rozhodnutie celkom neštastne platí.
Nároky na prácu v jednom a druhom prípade sú priepastne rozdielne,ale vždy v neprospech reťaze.Vyžaduje precíznejšiu prácu a rozsdah je tiež neporovnatelný.A už ani nechcem porovnávať reťaze typu Corolla z variabilnými vačkami VVTi,tam je prieser na spadnutie,riziko neskoršieho tečenia oleja spod pŕs atd neporovnatelné.Kedže sú spomenuté A3 čo je remeň a Corolla čo je reťaz,tak práve tu by som ten rozdiel pokojne označil za priepastný.
Mnoho ľudí si tiež neuvedomuje ako model E11 oproti legende E10 pohoršil.Doslova vo všetkom.Ak E10 bola vzorové auto v premyslenosti,tak u E11 dokážali poserinkať k horšiemu snáď úplne všetko s čím sa motorista môže stretnúť.Korózia oboch modelov je tiež žial legendárna,zopár som och povyváral v živote a dokonca tri sme v rodine mali.Je to zlatučké auto,ale z hladiska pevnosti sa ani priblížiť nemôže k audinke.Ani priblížiť.
Čo ešte nijako nedokážem pochopiť,sú zadané ceny,lebo sú k daným ročníkom astronomické a úprimne vzaté si neviem predstaviť s ako veľkým koňom by som sa musel zraziť aby som ich vyplatil za čosi také.Spomínal som už že tu nikto nezakopol do Lagúny II rok 2004(5?) Dci 88 kW kombík v polokoži dobre vybavený,cena 500.- !!!! a ani pes neštekol takže neviem či to iba ja žijem v tak brutálne bohatej časti štátu že autá za nula peńazí stoja celé mesiace nepredané.Celému tomu za mak nerozumiem kde sa berie ochota ľudí vyplatiť dvoj aj trojnásobok
dont-stop
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 17.08.2016 23:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dont-stop »

Ano, presne to je to - neznalost. Mam 20 rokov a auta som rozobrate nevidel. Moje znalosti su z kvanta precitanych recenzii a diskusii. Popravde, teraz sa moja nevedomost este prehlbila. Jeden vravi ze ok Corolla, dalsi ze Audi, treti Fabiu RS, iny Daciu Sandero a potom tu mame Lagunu II za 500€.

Tu Lagunu by som si pozrel. Dnes kupim a zajtra nevojdem do auta kvoli pokazenej karte ..

Jedine co chcem je ekonomicke auto do 4000€, ktore nevyzera ako Fiat Multipla, najlepsie s rocnou zarukou v Nemecku.

Poradi mi niekto rozumnu volbu?
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

za mňa golf 4 ,1,6 benzin,jednoduchý motor ,po r.2002 ,je to zinkované , v Nemecku máš toho kopu,pre študenta jak vyšité...
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných