TOYOTA (Corolla D-4D) AKY OLEJ POUZIT?

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

adeo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.06.2007 15:11
Zdieľať na Facebook

TOYOTA (Corolla D-4D) AKY OLEJ POUZIT?

Príspevok od používateľa adeo »

Ahoje,

chcem sa spytat, aky olej davaju v Toyote ako origos pre tento (Toyota Corolla 1.4 D-4D T 5D - r.v.2006.) Vymena stoji v Toyote aj 170EUR co sa mi zda neunosne. Viete mi poradit co tam dat?

Dakujem[/b]
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čo tam dávajú origoš v Toyote vedia len na ich zásobovaní, čo tam dávajú v origoš Toyote servise u nás záleží len na tom kto im dá lepšiu ponuku a čo tam dáš ty záleží od stavu tvojej peňaženky, prevládajúcom spôsobe používania a osobných preferenciách. Dôležité je len aby spĺňal výkonnostnú špecifikáciu danú výrobcom, ktorú nájdeš v palubnej dokumentácii k autu...
adeo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.06.2007 15:11
Zdieľať na Facebook

Ved to

Príspevok od používateľa adeo »

Pocul som, ze davaju Castrol... Olej je tusim 5W 40, nechcem vsak dat inu znacku, tak som chcel vediet ci niekto nevie co sa tam fakt dava.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Na Castrol sa vykašli a kúp si nejaký lacnejší a kvalitnejší olej!
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie som si vedomy akychkolvek specialnych narokov tohoto Toyota motora, takze skusim doporucit :

shell helix ultra extra, 4L za 26eur vratane dph.

Splna absolutne vsetky najvykonnejsie longlife dpf/fap specifikacie bmw, audi, vw, mercedes, skoda, chrysler, peugeot, citroen a tej poslednej francuzskej automobilky, takze nevidim dovod preco by nebol vhodny do 1.4d dpf toyoty ked sa hodi do mercedesu 420cdi dpf, audi 4.2d dpf a podobnych aut.

Olej v takejto kvalite u Castrolu tazko zozenies. A cenovku uz nehovoriac.
ondrotom
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 05.08.2009 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrotom »

tak tak.tiez som hutal kedysi preco mi vtedy pomerne dobre,zanovne auto zralo olej.Vymenil som castrol za Valvoline a bolo po probleme.Momentalne mam vsade pomerne verejnosti neznamy fuchs a tiez dobre.
Ten shell je vyborna volba,kvalitou aj cenou oproti castrol.
Navyse ked to kupujes sam,mozes najst 4l balenie s 1l pribalene zdarma.Tak ta to moze vyjst do 60e aj s filtrami.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ale zas ešte mám v živej pamäti. Ako sa niektorí ľudia tvárili jak majstri sveta , ak im na zadnom skle svietila nálepka Jazdím na castrol GTX.....Lenže vtedy väčšina liala Madit super....
Takže od vtedy to v ľudoch ostalo tak nejak zapísané, že Castrol je niečo extra super špica bomba pomali že nie vesmírna technológia.... :40bd:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mam kolegu ktory jazdi Audi TT ten novy vykonnejsi model v kozenych rukaviciach. Co ti poviem, po vymene oleju za Castrol s tymi magnetickymi molekulami clovek ABSOLUTNE citi [!!!] vyssi vykon a lepsiu pracu motora.

Raz darmo, kvalita sa proste pozna aj bez merania.
adeo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.06.2007 15:11
Zdieľať na Facebook

hmm

Príspevok od používateľa adeo »

Castrol s magnetickymi molekulami? Takze supnem ten SHELL? Pekne, nuz v na jednom fore som cital, toto:

"Takže záhada je rozlúštená :D Štandardne používajú originálne balený Kastról a to pravdepodobne všetky Toyota servusy. Tie pod značkou Toyota im robí Exxon Mobile, takže je to vlastne Esso, resp. Mobil. V našej Toyote mi vraveli, že je to Esso, ale to je viacmenej jedno..."

"V Toyota-servisoch v Prešove a v Nitre mi tvrdili, že štandardne dávajú do motorov Toyota-olej. Čo pre TOY. vyrába Mobil, no a pre ,,fajnovejších,, zákazníkov majú Castrol.
Ja si myslím, že pokiaľ dávate do motora ,,plnú syntu,, je to jedno akú zo zvučných značiek
(Castrol, Mobil, Valvoline, Shel, ...) Dôležité sú parametre oleja(API a SAE), aby boli aspoň také(alebo lepšie), aké doporučuje výrobca auta. Napr. pre motor 2,0 D-4D 1CD-FTV výrobca odporúča: API CF, CE, CD (čím je písmeno ďalej v abecede tým je olej kvalitnejší), SEA 10W-30 a lepší 5W-30, v servise dávajú 5W-40 -podla mňa pre naše podnebie dostačujúci.
Najdôležitejšie pre motor je a vždy bude olej včas a pravidelne meniť, samozrejme aj olejový filter !!!
PS: vie niekto aké API má ten Toy.-Mobil čo dávajú v servisoch ? Dík"
marianauris
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 02.06.2011 15:18
Zdieľať na Facebook

Toyota engine oil 5W30

Príspevok od používateľa marianauris »

V Toyote do Aurisu (1,4 D4D, 66 KW) ponúkali takýto olej: http://www.lindoptoyota.co.uk/files/tgmo%205w30.pdf
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

no, ja som pre 1,4 D4-D pouzil olej znacky LIDL.

Bol inak dost drahy (nemali prave akciu) - tak som platil 5€ za liter :(
dubina58
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 01.05.2010 14:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dubina58 »

shell helix ultra extra, 4L za 26eur vratane dph.

mpturbo...sorry,nepomylil si sa v cene oleja???skor liter za 26 euro je "bezna"cena oleja...ja beriem olej "vraj origos"Toyota 5 litrov za 49 eur...
:41c2: :4012:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie, nepomylil som sa. Hladaj na internete, daj do googla ze

"Shell Helix Ultra Extra 5W-30 4L € 25.99 s DPH"

naschval neuvadzam meno firmy alebo linku lebo to by bola reklama. Takto to nie je reklama :)
adeo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.06.2007 15:11
Zdieľať na Facebook

rozdiel

Príspevok od používateľa adeo »

Aky je teda rozdiel medzi 5W-40 a 5W-30 co tam teda dat? Vidim, ze tie Castrol Magnatec maju spec. aj na Diesel. Tak poradte konkretne co ma vlastne do Corolla 1.4D ist?
Vraj olej ma mat Olej musí mať výkonnostnú triedu A1/A5. Ak má vozidlo filter pevných častíc musí olej spĺňať taktiež špecifikáciu C2...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Aziati maju vcelku prijatelne naroky na oleje - to bude asi tym, ze ich tam nesusia dva roky- pozri si poziadavky na olej od vyrobcu, porovnaj s napisom na skatuli a mas vybavene. Znacku neries - aj ten Lidl staci.

PS: neviem ake stare mas auto, ale 1,4d4-D nema DPF (teda nemalo - od tohto roka uz to ma standardne kazde auto)

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní